Sprawdź nasze
instalacje

Historia

Od początku swojej działalności, jeszcze jako PIE Polskie Innowacje Energetyczne S.A., chcieliśmy dawać ludziom energię, dobrą energię.

Pomyśleliśmy - jak?

Wówczas proponowaliśmy rozwiązania dla budynków jednorodzinnych i dla biznesu, które sprzyjały generowaniu oszczędności. Niewielki zespół Audytorów Energetycznych sporządzał dla naszych pierwszych klientów Audyty Energetyczne oraz Raporty Efektywności Energetycznej, dzięki którym generowali oni realne oszczędności. Oszczędności te niejednokrotnie związane były z zastosowaniem odnawialnych źródeł energii, a szczególnie fotowoltaiki, której rynek w Polsce zaczął otwierać swoje drzwi, więc…

…pomyśleliśmy – dlaczego nie?

Jako Columbus Energy S.A. rozpoczęliśmy badanie rynku i przygotowanie produktu w postaci kompleksowej usługi w zakresie instalacji fotowoltaicznych. W czerwcu 2014 roku pozyskaliśmy pierwszych inwestorów i doświadczonych polskich partnerów strategicznych (Columbus Capital S.A. oraz JR Holding S.A.)

W sierpniu 2014 roku rozpoczęliśmy sprzedaż, oferując nowoczesny produkt wraz z pozyskaniem dofinansowania, montażem i obsługą posprzedażową. Wówczas, ze względu na pozytywną odpowiedź rynku i obecność stabilnych partnerów….

…pomyśleliśmy – teraz albo nigdy!

Zdecydowaliśmy się na rozbudowę struktur firmy, opartych o efektywny model zarządzania i sprzedaży. Dzięki temu w ramach pierwszej edycji programu PROSUMENT pozyskaliśmy blisko 1000 klientów, z czego 50% zrealizowaliśmy na terenie całego kraju. Zaangażowanie całego zespołu sprawiło, że zostaliśmy liderem tego programu w Polsce. W tym samym czasie pozyskaliśmy również klientów instytucjonalnych. Rok 2016 przyniósł kolejnych 1500 klientów, którzy razem z nami oczekują na wprowadzenie drugiej edycji programu PROSUMENT zatem…

…pomyśleliśmy – to jest nasz czas!

18. marca 2016 roku Rady Nadzorcze Columbus Capital S.A. i Columbus Energy S.A. podjęły decyzję o połączeniu obu Spółek poprzez przejęcie Columbus Energy S.A. przez Columbus Capital S.A. Dokonania Columbus Energy S.A. zostały docenione jako unikatowe i rozwojowe, dlatego to właśnie nazwa Columbus Energy Spółka Akcyjna, decyzją Walnego Zgromadzenia została flagową nazwą po połączeniu! Również od 18. marca spółka jest obecna na giełdzie New Connect.

Pomyśleliśmy – co dalej?

Z uwagi na brak stabilności systemu dotacji dla odbiorców indywidulanych w Polsce 30. maja 2016 roku ogłosiliśmy wprowadzenie unikalnego produktu, niezależnego od zmian rynkowych i dystrybucji dotacji, a jest nim….

Abonament na słońce!

Od teraz, tylko dzięki komfortowym, opłacanym miesięcznie ABONAMENTOM NA SŁOŃCE COLUMBUS ENERGY S.A., każdy dom w Polsce może mieć swoją własną elektrownię słoneczną – oszczędzać i zarabiać już od pierwszego dnia! W znaczącym obniżaniu kosztów energii elektrycznej dzięki zainstalowaniu mikroelektrowni fotowoltaicznej pomaga również nowa Ustawa o Odnawialnych Źródłach Energii, z dnia 01. Lipca 2016 roku. Przewiduje ona między innymi korzystny system bilansowania: 80% energii której nie zużywamy kiedy jesteśmy w pracy, wróci do nas za darmo!

 

 

Skontaktuj sie z namiZapoznałem się z polityką prywatności i akceptuję regulamin.