Sprawdź nasze
instalacje


Kościół inwestuje w OZE!

W dniach 20-22 lipca 2016 roku firma Columbus Energy S.A. wykonała na siedzibie Episkopatu Polski w Warszawie instalację fotowoltaiczną o mocy 10 kWp.

Cała Polska żyje Światowymi Dniami Młodzieży, których punktem kulminacyjnym będzie wizyta Papieża Franciszka w Krakowie. Papież Franciszek wielokrotnie podkreślał troskę o dobro planety oraz wyrażał poparcia dla wykorzystania odnawialnych źródeł energii. W ślad za tymi słowami jak również zapisaną w Biblii troską o naturę i bliźniego zdają się podążać ostatnie inwestycje w sektorze sakralnym na terenie Warszawy. W dniach 20-22 lipca bieżącego roku na głównej siedzibie Kolegium Episkopatu Polski w stolicy, firma Columbus Energy S.A. wykonała instalację fotowaltaiczną o mocy 10 kWp.

Pomimo wysokiego skomplikowania rozłożenia połaci dachowych, instalacja wykonana została w sposób pozwalający na maksymalne wykorzystanie powierzchni dachów oraz usytuowania budynku. Instalacja wykonana w systemie balastowym wymagała poświęcenia uwagi w szczególności delikatnemu pokryciu dachowemu - jak mówi nam Dyrektor Realizacji w Columbus Energy S.A., Michał Gondek.

Na dachu zamontowaliśmy 40 polikrystalicznych modułów fotowoltaicznych w 8 rzędach. Do wykonania tej instalacji zużyliśmy niemal kilometr różnego rodzaju kabli. Montaż zajął nam 3 dni, ale moim zdaniem było warto. Instalacja prezentuje się bardzo dobrze, a podczas rozruchu pokazała bardzo dobre wyniki - dodaje Michał Gondek.

Ta nowatorska w Polsce inwestycja fotowoltaiczna w sektorze sakralnym może być dobrą prognozą rozwoju energetyki z odnawialnych źródeł energii na obiektach sakralnych. Może o tym również świadczyć fakt, że instalacje OZE zwłaszcza fotowoltaika i pompy ciepła cieszyły się ogromnym zainteresowaniem proboszczów i prefektów zakonnych podczas Targów Sakro Expo w Kielcach w czerwcu bieżącego roku.

Episkopat Polski decydując się na instalację fotowoltaiczną wykonał pierwszy krok, dając tym samym sygnał całemu Kościołowi w Polsce, że inwestując w odnawialne źródła energii, dba nie tylko o bezpieczeństwo energetyczne, oszczędności, ale również ma na uwadze dobro naszego kraju i całej planety.
Skontaktuj sie z namiZapoznałem się z polityką prywatności i akceptuję regulamin.