Panele fotowoltaiczne to niskie rachunki za prąd i czysta energia ze słońca

Panele fotowoltaiczne to niskie rachunki za prąd i czysta energia ze słońca

W Polsce opłaca się oszczędzać z domową instalacją fotowoltaiczną. Energia ze słońca pozwala obniżyć rachunki za prąd i przy okazji wspiera ochronę środowiska naturalnego. Potwierdzają to konkretne faktury i obliczenia.

O tym, że obniżenie rachunków za energię elektryczną jest możliwe dzięki fotowoltaice, świadczą faktury pana Piotra, który zdecydował się na instalację o mocy 4 kWp. Wcześniej jego miesięczny rachunek za prąd wynosił 250 zł. Dziś dzięki energii ze słońca płaci około 30 zł za trzy miesiące! W okresie od marca do czerwca pobrał z sieci energetycznej jedynie 59 kWh. Licząc około 60 gr za 1kWh, zapłacił tylko 35 zł 40 gr.

Pan Piotr zapytany o to, czy opłaca się inwestować w instalację fotowoltaiczną odpowiedział: „Absolutnie tak. Polecam ją każdemu, kto waha się: czy warto, czy nie warto.”

Panele słoneczne mają również wpływ na ochronę środowiska. Dla przykładu domowa instalacja PV pana Piotra znacznie redukuje emisję CO2 z gospodarstwa domowego, nawet o ponad 3 tony dwutlenku węgla w skali roku.

Realne oszczędności na rachunkach pokazują, że w Polsce opłaca się fotowoltaika. Inwestycja w panele słoneczne  dla domu powinna zwrócić się w ciągu kilku lat, a producenci ogniw zapewniają o minimum 25 latach uzysku. Przekonany jest o tym również pan Paweł, który zamierza powiększyć swoją instalację o kolejne kW, aby oszczędzać jeszcze więcej i w ogóle nie płacić rachunków za prąd.
Skontaktuj sie z namiZapoznałem się z polityką prywatności i akceptuję regulamin.