Sprawdź nasze
instalacje


Rachunek za prąd tylko 33,59 zł!

Pierwsza połowa roku była dla właścicieli elektrowni słonecznych zagadką. System bilansowania ilości energii oraz sprzedaż nadwyżek energii po 100% średniej ceny z rynku konkurencyjnego z poprzedniego kwartału rodził u właścicieli mikroinstalacji wiele niepewności. Postanowiliśmy sprawdzić, jak wygląda rozliczenie systemu bilansowania, który obowiązywał w pierwszej połowie 2016 roku.

Pan Piotr - właściciel mikroinstalacji fotowoltaicznej o mocy 4 kWp, zechciał podzielić się z nami swoimi doświadczeniami z użytkowania instalacji. Mogliśmy przeanalizować jego ostatnie rozliczenie za energię z miesięcy od marca do czerwca 2016. Właściciel fotowoltaiki w ciągu 4 miesięcy pobrał z sieci jedynie 59 kWh! Wprowadził do niej bezpowrotnie (sprzedał) 199 kWh. Pozostałe zapotrzebowanie na energię zostało pokryte przez instalację fotowoltaiczną. Przed uruchomieniem instalacji rachunki Pana Piotra sięgały 250 zł miesięcznie, a po uruchomieniu instalacji i zbilansowaniu ilości energii oraz sprzedaży nadwyżek - nowy rachunek pana Piotra opiewa na 33,59 zł.

Założyłem tylko 4 kWp, bo nie było miejsca więcej na dachu. – mówi nam Pan Piotr. - Instalację fotowoltaiczną założyłem nie aby zarabiać, ale żeby oszczędzać. Do tej pory płaciłem miesięcznie rachunki za prąd w wysokości 250 zł miesięcznie, za okres od marca do czerwca zapłaciłem 33 zł, więc tak naprawdę można powiedzieć, że zaoszczędziłem 1 000 zł dzięki instalacji fotowoltaicznej zamontowanej na moim dachu – polecam każdemu! - dodaje pan Piotr.
Skontaktuj sie z nami