Kariera Blog Relacje inwestorskie
PL

Blog

Smartflower – inteligentny system fotowoltaiczny w kształcie kwiatu

25 września 2018

Fotowoltaika cieszy się rosnącym zainteresowaniem, nic więc dziwnego, że powstaje coraz więcej innowacyjnych produktów wykorzystujących energię ze słońca. Jednym z nich jest Smartflower – system fotowoltaiczny w kształcie kwiatu, który śledzi słońce.  

Smartflower to system fotowoltaiczny, który podąża za słońcem przez cały dzień, dzięki czemu panele zawsze znajdują się pod optymalnym kątem. Według producenta system generuje o 40% więcej energii niż tradycyjne panele. Wynalazek automatycznie czyści się przy każdym rozkładaniu. Szczotki z tyłu każdego “płatka” usuwają wszelkie zanieczyszczenia, co prowadzi do zwiększenia wydajności.

SmartFlower jest odporny na warunki atmosferyczne. Urządzenie stale monitoruje prędkość wiatru, automatycznie składając się w bezpieczną pozycję, aby zapobiec uszkodzeniom. Co więcej solarny kwiat automatycznie przesyła dane o zużyciu energii, dzięki czemu można kontrolować swój pobór.

Produkt dostępny jest w kilku wariantach kolorystycznych, dzięki czemu można go łatwo wkomponować w otoczenie. SmartFlower jest w stanie wytworzyć około 3800-6200 kWh energii elektrycznej. Gwarancja na wydajność modułu to 25 lat. Dodatkowo dzięki łatwej integracji z zewnętrznymi stacjami ładowania EV SmartFlower może być używany do ładowania pojazdów elektrycznych.

Inteligentne kwiaty możemy spotkać już w wielu miejscach na świecie. SmartFlower zasila między innymi ZOO w Detroit, wioskę na Hawajach dla rodzin przesiedlonych na skutek wybuchu wulkanu Kilauea czy farmę na Rhode Island.

Źródło: smartflowersolar.com

Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się do naszego darmowego newslettera i bądź na bieżąco z nowościami.