Kariera Blog Relacje inwestorskie
PL

Blog

Jesteś na:

Domowa elektrownia fotowoltaiczna – zalety


Dziś coraz więcej domów w Polsce decyduje się na własne źródło prądu. Wykorzystanie fotowoltaiki jako źródła energii ma bowiem wiele zalet. Systemy wsparcia dla domowych elektrowni fotowoltaicznych w Polsce są coraz korzystniejsze, efektywność paneli rośnie, a ceny dobrych jakościowo instalacji są wreszcie konkurencyjne. Jakie są główne zalety domowych elektrowni fotowoltaicznych?

Domowa elektrownia fotowoltaiczna – dostępna dla każdego

Dynamiczny rozwój branży i systemów fotowoltaicznych sprawi, że technologia przetwarzająca energię słoneczną na elektryczną jest dostępna dla każdego. By zostać posiadaczem własnej, domowej elektrowni słonecznej wystarczy posiadać nieruchomość z miejscem na dachu – dom, garaż czy budynek gospodarczy. Możliwości zainstalowania paneli fotowoltaicznych jest naprawdę dużo. Instalacja nie wymaga zmiany pokrycia dachowego, ponieważ uchwyty dostępne są w różnych wariantach. W przypadku braku wystarczającego miejsca na dachu, stworzenie konstrukcji gruntowej również nie stanowi problemu. Wraz z rozwojem technologii fotowoltaika jest także coraz bardziej dostępna cenowo, nie jest już zarezerwowana tylko dla zamożnych nabywców, ale i dla tych dysponujących mniejszym budżetem. Co ważniejsze, oszczędzanie z prądem ze słońca nie wymaga już też dużej inwestycji na starcie. A to za sprawą fotowoltaiki opłacanej w formie comiesięcznego Abonamentu na Słońce, dzięki niemu możemy zacząć oszczędzać nawet od pierwszego dnia użytkowania instalacji.

W trosce o środowisko z domową elektrownią fotowoltaiczną

Dzięki podłączeniu domowej elektrowni fotowoltaicznej, czysta energia ze słońca pokrywa zapotrzebowanie na prąd w domu, a nadwyżka trafia do sieci. W odróżnieniu od konwencjonalnych metod pozyskiwania energii, ta ze słońca jest całkowicie odnawialna, to znaczy, że nie wyczerpie się jak zasoby węgla, gazu czy ropy. Co więcej domowa elektrownia fotowoltaiczna nie generuje żadnych emisji – nie zanieczyszcza powietrza, ani  nie wytwarza hałasu, jest bezpieczna dla ludzi, czysta i ekologiczna.

ile CO2 zaoszczędzimy montując domową instalację fotowoltaiczną

Żywotność instalacji fotowoltaicznej to ponad 30 lat. W ramach oferty od Columbus Energy otrzymujesz 15-letnią Gwarancję Totalną, która obejmuje wszystkie komponenty instalacji od paneli PV przez inwerter, okablowanie, na systemie montażowym kończąc. Dzięki temu na wiele lat zabezpieczasz siebie i swoją rodzinę w stabilne i darmowe źródło energii.

Niezależność z własną elektrownią słoneczną

Inwestycja w domową elektrownię fotowoltaiczną pozwala na osiągnięcie swobody i niezależności energetycznej, szczególnie w dobie rosnących cen prądu. Specjaliści branży energetycznej zapowiadają, że podwyżki cen prądu są nieuniknione i przez wzrost cen węgla i uprawnień do emisji CO2 będą stale rosnąć. Domowa elektrownia fotowoltaiczna może zaś uchronić domowy budżet przed potencjalnymi skokami cen prądu. Precyzyjnie dobrana moc instalacji pokrywa całkowite zapotrzebowanie gospodarstwa domowego na energię elektryczną, przez co rachunki sprowadzają się jedynie do opłat stałych – na rzecz sprzedawcy i dystrybutora.

Bezawaryjna i bezobsługowa – domowa elektrownia fotowoltaiczna

Nowoczesna instalacja fotowoltaiczna charakteryzuje się bezawaryjnością i możliwością pracy nawet w najbardziej niesprzyjających warunkach, nie wymaga przeglądów oraz czyszczenia. Same panele fotowoltaiczne są odporne na gradobicie, wiatr, mróz czy zalegający śnieg. Dzięki temu, że nie posiadają części ruchomych nie trzeba ich serwisować.

Domowa instalacja fotowoltaiczna jest dobrym wyborem dla każdego kto chce zacząć oszczędzać i zyskać niezależność od podwyżek cen prądu. Z roku na rok technologia pozwalająca uzyskać energia ze słońca zyskuje coraz większą liczbę zwolenników. Gdy w 2013 roku montowano średnio jedną instalację na 9 dni, to w 2017 r. powstawało ich już 35 na dzień. Jak widać trend jest wzrostowy. A jak sytuacja wyglądała w 2018 poznamy już niebawem.   

Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się do naszego darmowego newslettera i bądź na bieżąco z nowościami.