Kariera Blog Relacje inwestorskie
PL

Blog

Jesteś na:

Fotowoltaika – Poznań walczy ze smogiem

14 marca 2019

Od kilku lat można zauważyć jak włodarze miast walczą ze smogiem. Robią to m.in. przez rozdawanie sadzonek roślin czy kampanie outdoorowe mające na celu zwiększenie świadomości ludzi. Mieszkańcy najbardziej zanieczyszczonych miast mogą również korzystać z darmowych przejazdów komunikacją miejską w dniach, gdy przekroczone są normy emisji pyłów. Poznań położony na Pojezierzu Wielkopolskim, by zacząć oddychać powietrzem, a nie smogiem, musi naprawdę się postarać. Przypomnijmy, że we wrześniu 2018 roku Poznań znajdował się na 36 miejscu spośród 50 najbardziej zanieczyszczonych miast UE. To wpłynęło na zwiększenie działań w zakresie ograniczenia emisji.

Poznań inwestuje w fotowoltaikę i inne odnawialne źródła energii

Potrzebę inwestowania w bardziej ekologiczne źródła energii dostrzega m.in. Koalicja Antysmogowa Bye Bye Smog z Poznania, która domaga się inwestowania w poprawę jakości powietrza.  Rocznie z powodu smogu przedwcześnie umiera ok. 700 mieszkańców Poznania, a kilkadziesiąt tysięcy choruje w związku ze smogiem.

Ponad połowa obszaru miasta znajduje się na terenach wysoczyznowych, położonych powyżej 80 m n.p.m., a takie położenie sprzyja pracy instalacji fotowoltaicznych. Dlaczego? Warunkiem lepszej pracy paneli fotowoltaicznych jest lepszy dostęp do słońca. Z tego powodu panele na dachach czy gruncie montuje się pod odpowiednim kątem.

Fotowoltaika w Poznaniu i okolicach

Na montaż instalacji fotowoltaicznej zdecydowała się m.in. Pani Hanna z Kaźmierza. Na swoim domu ma zamontowaną instalację fotowoltaiczną o mocy 4,05 kWp. Instalację o podobnej mocy również w tej miejscowości posiada Pani Anna. Coraz więcej mieszkańców Poznania i okolic stawia na fotowoltaikę i darmową, czystą energię ze słońca. W ten sposób przyczyniając się do zmniejszenia emisji CO2. Ważne, by mieszkańcy Poznania i okolic dostrzegli w fotowoltaice możliwość oszczędzania na rachunkach za prąd, że fotowoltaika jest opłacalna i szybko się zwraca. Columbus Energy to stabilna firma, która daje dobrą energię i realizuje kompleksowy montaż paneli w całej Polsce.

Oceń ten artykuł.
Proszę czekać... Energia ze słońca przelicza głosy.

Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się do naszego darmowego newslettera i bądź na bieżąco z nowościami.