Kariera Blog Relacje inwestorskie
PL

Blog

Szkolenie fotowoltaika – kurs dla instalatorów PV


Dynamiczny rozwój sektora OZE wpływa pozytywnie na rynek pracy. Fotowoltaika jest największym pod względem liczby miejsc pracy działem energetyki odnawialnej na świecie i w Polsce. W tej chwili rynek pracy w  branży OZE stale się powiększa i w tym kierunku specjalizuje się coraz więcej fachowców. Jak zostać instalatorem fotowoltaiki?

Kompleksowe szkolenia – fotowoltaika

Columbus Energy wychodząc naprzeciw zapotrzebowaniu rynku, organizuje cykl szkoleń na instalatorów OZE, dzięki którym można zdobyć kwalifikacje i praktykę potrzebną do pracy w branży fotowoltaiki. Doświadczenie jest dużym atutem, ale dzięki dużemu popytowi na pracowników branży energetyki odnawialnej, perspektywy na zatrudnienie mają także początkujący. Dzięki profesjonalnemu szkoleniu, które obejmuje wiedzę zarówno teoretyczną jak i praktyczną kandydat na instalatora zdobywa kompleksowe przygotowanie.

Szkolenie – instalator fotowoltaiki – co obejmuje?

Program szkolenia dostarcza wiedzę na temat tego jak wygląda budowa i elementy składowe instalacji, jak prawidłowo dobrać inwerter czy zabezpieczenia instalacji. Ważnym elementem kursu jest także poznanie wymagań zakładów energetycznych i opracowanie dokumentacji pozwalającej na przyłączenie instalacji do sieci.

szkolenie fotowoltaika teoretyczne szkolenie fotowoltaika materiały

Podczas drugiego dnia szkolenia uczestnicy poznają jak w praktyce wygląda montaż i uruchomienie instalacji systemu fotowoltaicznego. Kandydaci na instalatorów dowiedzą się jak zamontować zabezpieczenia AC i DC oraz jak wykonać uziemienie instalacji. Bardzo ważnym elementem szkolenia praktycznego jest montaż i podłączanie serca instalacji czyli inwertera. Przyszli instalatorzy dowiedzą się jak prawidłowo skonfigurować falownik oraz jak uruchomić instalację.

szkolenie fotowoltaika praktyczne szkolenie fotowoltaika inwerter

Szkolenia fotowoltaika – gwarancja zleceń

Jesteśmy pewni, że po naszym szkoleniu wyjdziesz z gruntowną wiedzą i umiejętnościami, dlatego oferujemy minimum 20 zleceń dla każdego absolwenta kursu, który zdecyduje się na współpracę. Jeśli nie zapewnimy gwarantowanych zleceń otrzymasz zwrot kosztów kursu. Dzięki nam możesz zyskać doświadczenie przy różnych projektach oraz ciągłą opiekę merytoryczną.   

Jako lider rynku fotowoltaicznego stale poszukujemy specjalistów branży fotowoltaicznej, dlatego dla chętnych istnieje możliwość nawiązania dłuższej współpracy z Columbus Energy. Nasi instalatorzy mogą liczyć na stałość zleceń, szkolenia specjalistyczne oraz stałe wsparcie techniczne.

Fotowoltaika – dla kogo szkolenie?

Kurs skierowany jest do osób pragnących zdobyć wiedzę i praktyczne umiejętności, pozwalające na pracę w zawodzie instalatora fotowoltaiki. Do szkolenia może przystąpić każda osoba bez względu na swoje wykształcenie czy doświadczenie zawodowe. Wcześniejszy staż pracy jako jako dekarz, elektryk czy instalator urządzeń sanitarnych, grzewczych lub energetycznych są Twoim dodatkowym atutem. Mile widziane, lecz nie obowiązkowe są również uprawnienia wysokościowe i SEP.

Liczba uczestników każdej edycji szkolenia jest ograniczona, dlatego wymagane są wcześniejsze zapisy.

Przyjdź na szkolenie i zostań profesjonalnym instalatorem systemów fotowoltaicznych.

Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się do naszego darmowego newslettera i bądź na bieżąco z nowościami.