Kariera Blog Relacje inwestorskie
PL

Blog

Jesteś na:

Fotowoltaika – Warszawa adaptuje się do zmian klimatu

14 lipca 2019

W lipcu tego roku warszawscy radni przyjęli Miejski Plan Adaptacji do roku 2030 z perspektywą do 2050 r. Scenariusz wyznacza politykę działań mających na celu zapobieganie i redukowanie negatywnych skutków zmian klimatu. W planach jest redukcja emisji CO2, zapewnienie więcej zieleni czy inwestycje w zielony transport. Jednym z filarów strategii są odnawialne źródła energii, a w szczególności fotowoltaika dla Warszawy, która powstanie m.in. na publicznych, miejskich budynkach.

Warszawa – fotowoltaika na miejskich budynkach

Władze stolicy planują wyposażyć w panele fotowoltaiczne większość budynków miejskich. Pierwsze kroki zostały podjęte już na początku tego roku, kiedy to Wodociągi Warszawskie podpisały umowę na budowę instalacji fotowoltaicznej. Elektrownia słoneczna ma mieć moc, która zasiliłaby 2600 gospodarstw domowych. Do końca 2020 roku instalacje o wartości 40 mln zł pojawią się w oczyszczalni “Czajka” oraz na dachach pompowni “Nowodwory” i “Powiśle”. 

Fotowoltaika oświetli warszawskie ulice

Fotowoltaika w Warszawie to nie tylko budynki, ale i  tablice reklamowe! Spółka ze stolicy, do której należy większość podświetlanych tablic informacyjno-reklamowych, przez ostatnie miesiące testowała panele słoneczne na swoich nośnikach. Próby zakończyły się sukcesem, fotowoltaika spełniła swoje zadanie, a ekrany słupy stały się przyjazne środowisku. Firma planuje postawienie od 100-150 nośników zasilanych prądem ze słońca.

Fotowoltaika na dachach warszawskich domów

Warszawa to nie tylko wielkie blokowiska, to także tysiące domów jednorodzinnych w spokojnych, nowoczesnych osiedlach. Mieszkańcy tych dzielnic to zazwyczaj rodziny z dziećmi, dlatego troska o ekologię i przyszłe pokolenia jest dla nich bardzo ważna. Dodatkowo liczy się także aspekt ekonomiczny, życie w wielkim mieście nie należy do najtańszych, dlatego wszelkie oszczędności mają tu ogromne znaczenie. 

Pan Andrzej postawił na instalację o mocy 5,10 kWp. Dzięki niej oszczędza na rachunkach, a zaoszczędzone pieniądze może przeznaczyć na rodzinne wakacje, czy dodatkowe lekcje dla dzieci. 

fotowoltaika warszawa

Podobnie jest z Panem Piotrem, którego instalacja fotowoltaiczna w Warszawie ma moc 3,6 kWp i również w pełni pokrywa zapotrzebowanie gospodarstwa na prąd. 

fotowoltaika warszawa

Dwie nowe farmy fotowoltaiczne pod Warszawą

Dzięki zakupie dwóch spółek, których projekty farm wygrały aukcje OZE, Columbus Energy podejmie się budowy dwóch 1 megawatowych instalacji pod Warszawą. Elektrownie słoneczne powstaną w woj. mazowieckim w m. Adamowa Góra oraz Erminów.  Farmy pozwolą dostarczyć ponad 2000 MWh zielonej energii. Instalacje fotowoltaiczne są w pełni przyjazne środowisku – nie zanieczyszczają powietrza, nie wytwarza odpadów, ani nie emitują hałasu. Produkcja takiej ilości energii ze słońca pozwoli na redukcję emisji ogromnych ilości dwutlenku węgla, które wyemitowałaby konwencjonalna elektrownia. 

Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się do naszego darmowego newslettera i bądź na bieżąco z nowościami.