Kariera Blog Relacje inwestorskie
PL

Blog

Jesteś na:

Start programu “Mój Prąd” – do zgarnięcia 5000 zł na fotowoltaikę!


Wyczekiwany nabór wniosków do programu “Mój Prąd” wystartował. Budżet na dofinansowania do fotowoltaiki prosumenckiej wynosi aż miliard złotych. Program NFOŚiGW ma być silnym impulsem dla rozwoju OZE i spełnienia zobowiązań naszego kraju w zakresie poprawy jakości powietrza. 

O dotację w ramach „Mojego Prądu” mogą ubiegać się osoby fizyczne wytwarzające energię elektryczną w swoich domach na własne potrzeby. Ministerstwa: Środowiska i Energii szacują, że budżet programu wynoszący 1 mld zł  pozwoli na budowę blisko 200 tys. instalacji fotowoltaicznych i da około 1000 MW mocy z OZE.

Dofinansowanie może wynieść aż do 50% kosztów kwalifikowanych mikroinstalacji wchodzącej w skład przedsięwzięcia, ale nie więcej niż 5 tys. zł na jedno przedsięwzięcie. Uzyskane dofinansowanie można łączyć z tzw. ulgą termomodernizacyjną, przy czym kwota przedstawiona do uzyskania ulgi będzie pomniejszona o kwotę dotacji uzyskanej w ramach programu “Mój Prąd”.

Nabór wniosków odbywa się w trybie konkursowym, począwszy od 30.08.2019 r. do 20.12.2019 r. lub do wyczerpania środków. Szczegóły na naszej dedykowanej podstronie poświęconej programowi Mój Prąd.

Ponadto informacji o programie udzielają doradcy z Wydziału Projektu Doradztwa Energetycznego NFOŚiGW

Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się do naszego darmowego newslettera i bądź na bieżąco z nowościami.