Kariera Blog Relacje inwestorskie
PL

Jesteś na:

Instalacje od Columbus Energy dostarczają już 86 MW mocy OZE


Rok 2019 dla Columbus Energy to dynamiczny rozwój organizacji i umacnianie pozycji lidera rynku nowoczesnej energetyki w Polsce.  Do tej pory zaufało nam ponad 14 tys. rodzin i przedsiębiorców, których instalacje przekładają się na 86 MW mocy OZE. Co składa się na sukces Columbus Energy?

Bezpieczny łańcuch dostaw

Ostatnie lata pozwoliły nam na stworzenie bezpiecznego i spójnego łańcucha dostaw. Bezpośrednie kontakty z dostawcami pozwalają nam na zapewnienie ciągłości dostaw i utrzymanie bezpiecznego stanu zapasów. Dzięki temu nawet w sytuacjach kryzysowych na rynku, nie mamy przestoju. 

Dzięki dobrym relacjom biznesowym w 2019 roku podpisaliśmy kontrakt, który gwarantuje Columbus Energy wyłączność na zakup i dystrybucję wysokowydajnych ogniw słonecznych MWT marki Sunport Power.

Niezależność od stanu gospodarki

Rok 2019 był wyjątkowo korzystnym dla branży OZE ze względu na oferowane dotacje jak program “Mój Prąd” i możliwość odliczenia inwestycji w fotowoltaikę w ramach ulgi termomodernizacyjnej. Do tej pory udało nam się zamontować ponad 190 tysięcy paneli fotowoltaicznych. Nas cieszy przede wszystkim fakt, że przez ostatnie lata zdążyliśmy wypracować model funkcjonowania organizacji niezależnie od dostępności dotacji. Dzięki temu, dzisiaj jesteśmy przygotowani na każdy scenariusz dalszej transformacji energetycznej kraju.

Kadra wykwalifikowanych specjalistów

Każda nowa inwestycja oznacza również nowe miejsca pracy. Przez ostatni rok organizacja znacząco się powiększyła. Zespół Columbus Energy to ponad 1 500 pracowników, współpracowników i instalatorów w całej Polsce.  Naszym atutem jest kadrą wykwalifikowanych specjalistów i ekspertów, dzięki którym możemy zaoferować naszym klientom fachową obsługę i ciągłość montażu. Ich zasługą jest też to, że dziś co 6 minut w Polsce powstaje nowa instalacja od Columbus Energy!

Stabilność finansowa

Stabilność finansowa przedsiębiorstwa jest warunkiem zrównoważonego rozwoju. Wypracowany przez nas w 2019 roku przychód na poziomie 211 mln zł zapewnia bezpieczeństwo funkcjonowania całej organizacji, między innymi  poprzez zabezpieczenie płac, płynności dostaw i zapewnienie terminowości montaży. 

Nowe inwestycje

Miniony rok okazał się szczególny dla Columbus Energy także z punktu widzenia ważnych decyzji strategicznych. Jesteśmy w trakcie realizacji farm fotowoltaicznych, dzięki czemu ponad połowa dotychczas zakupionych 25,5 MW jest już w trakcie przyłączania do sieci. W 2020 roku planujemy rozpocząć budowę kolejnych farm o łącznej mocy ponad 100 MW, a także wejście w branżę cieplną, czyli poszerzenie oferty Columbus Energy o sprzedaż i montaż pomp ciepła, oraz dzięki inwestycji w Nexity, wejście w branżę e-mobility. 

Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się do naszego darmowego newslettera i bądź na bieżąco z nowościami.