Jasło jest miastem położonym w południowo-wschodniej części Polski, w województwie podkarpackim blisko granicy ze Słowacją. To ważny ośrodek gospodarczy, a w jego rejonie znajduje się wiele gospodarstw rolnych oraz gminy turystyczne Beskidu Niskiego. Jasło jest położone na obszarze dołów jasielsko-sanockich w rejonie zalegania złóż ropy i gazu. Pomimo tego, że powiat jasielski znany jest ze złóż i wydobycia ropy naftowej oraz gazu, to zarówno mieszkańcy, jak i władze miasta inwestują w odnawialne źródła energii.
Jasło inwestuje w fotowoltaikę
Na zadaszeniu bazarku w Jaśle pojawiła się elektrownia słoneczna, która zasila miejscowy magistrat. Jasło postawiło na zieloną energię, która nie tylko jest ekologiczna, ale obniża także koszty utrzymania siedziby Urzędu Miasta. Zadaszenie bazaru chroni lokalnych sprzedawców przed niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi, a dzięki szklanym elementom konstrukcji nikomu nie zabraknie światła dziennego.
W Jaśle z energii pozyskiwanej z fotowoltaiki korzysta już wiele szkół i przedszkoli, a także Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji. Jak widać, Jasło wykorzystuje z powodzeniem potencjał OZE, dzięki czemu poprawia efektywność energetyczną miasta i redukuje emisję szkodliwych gazów. Jasło idzie w eko i stawia się za wzór do naśladowania.
Jasło – fotowoltaika na dachach mieszkańców
Godne naśladowania są także postawy mieszkańców Jasła i okolic. W ciągu ostatnich kilku lat wielu mieszkańców zainwestowało w odnawialne źródła energii, stawiając przede wszystkim na fotowoltaikę. Wzorem dla tych, którzy fotowoltaiki jeszcze nie mają może być Pani Irena, która na swoim dachu posiada nie tylko instalację fotowoltaiczną, ale także kolektory słoneczne.
U Pani Barbary na dachu również zagościła mikroinstalacja fotowoltaiczna. Dzięki energii ze słońca, Pani Barbara może oszczędzać i cieszyć się ekologiczną energią dla siebie i całej swojej rodziny. Śmiało można powiedzieć, że Jasło to miasto, które stawia na fotowoltaikę i idzie z duchem ekologii!
Największe zalety fotowoltaiki to ograniczenie emisji szkodliwych substancji do środowiska naturalnego, oszczędność na wciąż wzrastających rachunkach za prąd oraz niezależność energetyczna. Dobrze wie o tym Pan Wiktor z Jasła, który postawił na eko energię i niskie rachunki za prąd. Pan Wiktor zamontował na swoim dachu instalację fotowoltaiczną o mocy 4.2 kWp złożoną z wydajnych, monokrystalicznych paneli Full Black.
Jesteś zainteresowany oszczędnościami i ekologiczną energią ze słońca? Skontaktuj się z naszymi ekspertami i sprawdź ile możesz zyskać. Zobacz jak wygląda fotowoltaika od Columbus. Zapytaj sąsiada, umów się z naszym doradcą energetycznym, oszczędzaj i bądź ekologiczny. Zapraszamy do kontaktu pod numerem telefonu: 12 307 30 96 lub 12 307 30 90.