Kariera Blog Relacje inwestorskie
PL

Fotowoltaika w Piasecznie – gwarancją czystego powietrza?


Smog wpływa coraz bardziej na nasze życie. W ostatnim czasie często możemy zauważyć komunikaty w mediach i internecie, z których wynika, że lepiej zrezygnować z wyjścia z domu.  To wszystko efekt niskiej emisji, której możemy zapobiegać inwestując m.in. w odnawialne źródła energii. Od kilku lat na tapecie są miasta południowej Polski, ale ostatnio coraz częściej mówi się o Warszawie i jej okolicach. W mniejszych podwarszawskich miejscowościach również zaczęto zwracać uwagę na smog zagrażający życiu i zdrowiu mieszkańców. Gmina Piaseczno dba, by mieszkańcy mieli dostęp do informacji na temat jakości powietrza. Dotychczas zamontowano tutaj 35 czujników, które mierzą poziom pyłów zawieszonych PM10, PM2,5 i PM1,0  w całej gminie. To nie wszystko, co robi miasto.

Fotowoltaika w Piasecznie – czyli dobra energia ze słońca

Mieszkańcy podwarszawskich miejscowości chcą mieć czyste powietrze, dlatego szukają rozwiązań, które się do tego przyczynią. To sprawia, że fotowoltaika w Piasecznie również się rozwija. Mieszkańcy coraz chętniej na dachach swoich domów montują panele fotowoltaiczne. Dzięki temu dostarczają do gospodarstw domowych darmowy prąd ze słońca i oszczędzają na rachunkach. Jedną z instalacji Columbus Energy zamontowało na dachu Pana Tadeusza. Instalacja fotowoltaiczna na dachu dostarczy energię elektryczną dla całego domu przez cały rok.  

fotowoltaika piaseczno

Miasto dba o środowisko – energia słoneczna w Piasecznie coraz bardziej popularna

W maju ubiegłego roku w Gminie Piaseczno odbył się “Dzień energii”. Wydział Ochrony Środowiska i Gospodarki Rolnej Urzędu Miasta i Gminy Piaseczno we współpracy z Mazowieckim Zespołem Parków Krajobrazowych zorganizował konkurs „STOP niskiej emisji”.  Jak widać władze miasta dbają o zwiększenie świadomości mieszkańców, także tych najmłodszych w kwestii smogu. Edukują między innymi w kwestii odnawialnych źródeł energii. Jednym z odnawialnych źródeł energii  jest fotowoltaika produkująca w pełni darmowy prąd, przy czym dodatkowym jej atutem jest to, że nie generuje emisji szkodliwych gazów i pyłów.

Do fotowoltaiki Piaseczno podchodzi coraz bardziej poważnie

W powiecie piaseczyńskim Columbus Energy zamontowało już kilkadziesiąt instalacji fotowoltaicznych. Jedną z mieszkanek tego powiatu jest Pani Iwona, która wraz z mężem zdecydowali się na montaż fotowoltaiki w nowym domu. Wzięli przykład z rodziców, którzy mieli na swoim dachu kolektory słoneczne służące do podgrzania ciepłej wody. Pani Iwona poszła o krok dalej, wybrała panele fotowoltaiczne, które pobierają darmowy prąd ze słońca. W ten sposób oszczędza za rachunkach za prąd od samego początku dba również o środowisko.

Nie masz jeszcze fotowoltaiki? Zamów spotkanie z doradcą energetycznym

Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się do naszego darmowego newslettera i bądź na bieżąco z nowościami.