Nowoczesny piec na ekogroszek - wygoda użytkowania

12/08/2018

Autor: Mateusz Konkiel

2 minuty czytania

ekogroszek

Węgiel jest obecnie najpopularniejszym paliwem służącym do ogrzewania domów.
Zapewnia on wysoki komfort cieplny za niską cenę. Nic więc dziwnego, że jego bezpieczny dla środowiska odpowiednik – ekogroszek cieszy się dużym uznaniem.

Ekogroszek – co to takiego?

Jest to paliwo stałe, produkowane z węgla kamiennego, jest on bardzo rozdrobniony, stąd nazwa groszek. Niewielkie ilości siarki i popiołu sprawiają, że surowiec ten kwalifikowany jest jako ekologiczny i wysoce energetyczny. Ekogroszek zazwyczaj dostępny jest w opakowaniach 20-25 kg dzięki czemu jest łatwy w transporcie i magazynowaniu.

Obsługa pieca na ekogroszek

Ogrzewanie domu ekogroszkiem to wygodne rozwiązanie. Piece na ten rodzaj paliwa są wysoce zautomatyzowane, nie ma potrzeby ciągłej regulacji ogrzewania, gdyż proces ten jest samoczynny. Wystarczy jedynie włączyć mechanizm, uzupełnić paliwo w podajniku i raz na jakiś czas opróżnić popiół. Kocioł należy także okresowo czyścić, dzięki czemu nie spada jego wydajność.

Jaki piec wybrać?

Wybór pieców na ekogroszek jest bardzo szeroki. Różnice wynikają przede wszystkim ze stopnia ich automatyzacji. Na rynku dostępne są piece z modułami sterowania przez internet czy z czujnikami otwarcia pokrywy zasobnika. Najważniejsze jednak by wybierając kocioł zwrócić uwagę na jego moc, niewłaściwie dobrana może narazić użytkownika na niepotrzebne wydatki w czasie eksploatacji. Dodatkowo piec powinien spełniać wymagania 5 klasy oraz będzie także zgodny z dyrektywą Komisji Europejskiej, zwaną Ekodesign, która wejdzie w życie 1 stycznia 2020 roku.

udostępnij artykuł dalej .

Poznaj szczegóły oferty:
fotowoltaika, pompy ciepła

zostaw kontakt do siebie


    czytaj więcej

    czytaj więcej

    czytaj więcej

    czytaj więcej
    !