Standard rynkowy fotowoltaiki w 2019 roku

10/06/2019

Autor: Mateusz Konkiel

4 minuty czytania

Rynek OZE ewoluuje, zmienia się nie tylko technologia, ale i standardy jakości obsługi. Szacuje się, że najbliższe lata będą przełomowe jeśli chodzi o fotowoltaikę w Polsce. Jak powinna wyglądać technologia i troska o Klienta w 2019 roku?

Standard określa podstawową wersję produktu i obsługi. Pojęcie to funkcjonuje również na rynku odnawialnych źródeł energii. Granica ustalana jest na bieżąco zarówno przez producentów, usługodawców jak i samych konsumentów. Oferty instalacji fotowoltaicznych powinny spełniać podstawowe warunki w zakresie technologii oraz świadczenia usługi.

Gwarancja wraz z rękojmią – na jaki okres?

Z reguły na poszczególne komponenty instalacji fotowoltaicznej udzielane jest o 2 do 10 lat gwarancji. Ale czy to jest standard? Instalacja to inwestycja na długie lata, która ma służyć także przyszłym pokoleniom. Krótki okres zabezpieczenia może budzić wątpliwości co do jakości, zarówno produktu, jak i obsługi. Rozszerzona gwarancja na komponenty, wykonanie usługi montażu oraz serwis oznacza, że firma jest pewna oferowanych produktów oraz bierze pełną odpowiedzialność za wykonaną usługę.

Nie różnicujemy naszej oferty, bo długa gwarancja to podstawa, która daje komfort i bezpieczeństwo. Dlatego 15-letnia Gwarancja Totalna jest zawarta w pakiecie Smart jak i Standard.

Kompleksowa obsługa? Tak, to też standard!

Inwestor który zakupił instalację fotowoltaiczną, chce zacząć oszczędzać od razu, jak najszybciej od podpisania umowy, a nie za miesiąc lub dwa. Wraz ze wzrostem zainteresowania fotowoltaiką, wzrosło również zapotrzebowanie na komponenty instalacji. Co dzisiaj skutkuje tym, że w wielu przypadkach w Polsce  podaż nie nadążyła za popytem i na rynku pojawiły się problemy z dostępnością urządzeń, a co za tym idzie wiele firm ogłosiło nawet kilkutygodniowe opóźnienia w montażach.

Dzięki bezpośrednim kontaktom z producentami i wysoce rozwiniętą logistyką ten problem nie dotyczy Columbus Energy. Nasze centra logistyczne zawsze mają zabezpieczony stan magazynowy, tak, aby wszystkie montaże mogły być realizowane na bieżąco. Dlatego naszym standardem jest montaż instalacji, zgłoszenie do zakładu energetycznego i złożenie wniosku o dotację z programu „Mój Prąd” w 30 dni, który na co dzień realizuje ponad 100 ekip certyfikowanych instalatorów w całej Polsce.  Nie wyobrażamy sobie sytuacji, w której Klient musiałby czekać na instalację dłużej. Zdajemy sobie sprawę, że im szybciej panele fotowoltaiczne znajdą się na dachu i instalacja zostanie zgłoszona do zakładu energetycznego tym, tym szybciej klient zacznie czerpać zysk z produkcji energii elektrycznej.

Technologia na najwyższym poziomie

Od kilku lat standardem rynkowym są panele monokrystaliczne, w 2019 roku podstawą będzie również technologia HALF CUT PERC o mocy powyżej 300 Wp. Jeszcze większa wydajność, wytrzymałość i minimalizacja strat energii, to coś co charakteryzuje ogniwa połówkowe. Panele polikrystaliczne w ofercie dla prosumentów odchodzą już w przeszłość. To rozwiązanie sprawdzi się dla dużych przemysłowych inwestycji, standard dla domów jednorodzinnych to teraz monokrystaliczne ogniwa połówkowe.

Zarówno oferta Standard jak i Smart spełniają wymogi najnowszych trendów. Panele monokrystaliczne HALF CUT PERC oprócz tego, że są wysoce wydajną technologią, są także eleganckie. Columbus Energy w swojej ofercie standardowo ma panele monokrystaliczne Full Black HALF CUT PERC o najwyższej mocy dostępnej dzisiaj na rynku w takiej konfiguracji – 315 Wp.

Troska o jakość obsługi i opieka na Klientem

Kompleksowa usługa nie kończy się na wykonaniu montażu instalacji. To również późniejsza opieka nad Klientem, na którą składa się monitoring pracy instalacji, dostępne codziennie Biuro Obsługi Klienta czy szybki serwis. W Columbus Energy przekraczamy standardy i w ramach usługi Columbus Care, przez rok od montażu, opiekujemy się również rachunkami naszych Klientów za energię elektryczną. Dzięki temu możemy m.in. pomóc w wyborze odpowiedniej taryfy, tak by jego oszczędności były jeszcze większe.

Tani kredyt jako standard

W ramach oferty finansowania instalacji fotowoltaicznej w Columbus Energy, RRSO wynosi jedynie 4,5%, ze stałą ratą do 10 lat. Jest to najtańsza opcja na rynku. Dzięki temu rata spłaca się z oszczędności uzyskanych dzięki produkcji energii.

Standard w 2019 roku to nowoczesna technologia – panele monokrystaliczne Full Black HALF CUT PERC o mocy 315 Wp, szybka realizacja, gwarancja zapewniająca bezpieczeństwo na lata, a także kompleksowa opieka nad Klientem, również po wykonaniu usługi. Do tego tanie finansowanie, dzięki któremu Twoja inwestycja zwraca się jeszcze szybciej.

udostępnij artykuł dalej .

Poznaj szczegóły oferty:
fotowoltaika, pompy ciepła

zostaw kontakt do siebie


    czytaj więcej

    czytaj więcej

    czytaj więcej

    czytaj więcej
    !