Kariera Blog Relacje inwestorskie
PL

Fotowoltaika – NFOŚiGW wypłacił już milion złotych


Nabór wniosków do programu “Mój Prąd” ruszył 30 sierpnia, to niecałe trzy tygodnie, a kwota wypłaconych wniosków przekroczyła już 1 mln złotych. Program spotkał się z ogromnym zainteresowaniem beneficjentów, a liczba chcących skorzystać ze wsparcia dynamicznie rośnie. 

Fotowoltaika – NFOŚiGW statystyki programu “Mój Prąd” 

Według stanu na 18 września 2019 roku, do Programu Mój Prąd przekazano 469 wniosków, na moc wynoszącą 2747,47 kW i kwotę 2,3 mln zł. Ministerstwo Energii zatwierdziło 345 wniosków, co stanowi ponad 70% wszystkich złożonych dokumentów. Łączna kwota zatwierdzonych wniosków wynosi już prawie 1,7 mln zł.

Ale statystyki programu “Mój Prąd” to nie tylko liczba wniosków czy wypłaconych pieniędzy. To przede wszystkim suma uzyskanej zielonej energii – 1257,08 MWh i redukcja emisji CO2 o ponad 1000 ton!

Kwota, która pozostała w budżecie do alokacji to 998 903 168 zł. 

fotowoltaika NFOŚiGW

Źródło: NFOŚiGW

NFOŚiGW – dotacje na fotowoltaikę zwolnione z podatku PIT

Według najnowszych informacji środki z programu „Mój Prąd” na zakup i montaż instalacji fotowoltaicznych są zwolnione z opodatkowania PIT i nie trzeba wykazywać ich w zeznaniu rocznym. Oznacza to, że w przypadku maksymalnej wysokości dofinansowania beneficjent otrzyma “na rękę” 5 tys. złotych. 

Podobnie jest z dotacjami na przedsięwzięcia termomodernizacyjne z programu “Czyste Powietrze”, które również zwolnione jest z podatku. 

Przypominamy, że dofinansowanie z programu “Mój Prąd” można łączyć z ulgą termomodernizacyjną, w ramach której możliwe jest odliczenie do 53 tys zł od podstawy opodatkowania, czyli od naszego dochodu

NFOŚiGW – składanie wniosków 

Termin pierwszego naboru trwa od 30.08.2019 r. do 20.12.2019 r. lub do wyczerpania alokacji środków. Składanie wniosków o dofinansowanie do fotowoltaiki możliwe jest jedynie w siedzibie NFOŚiGW osobiście lub drogą pocztową. Prezes NFOŚiGW, Piotr Woźny chce ułatwić i przyspieszyć ten proces włączając do programu banki. Celem jest stworzenie platformy internetowej, która pomogłaby zautomatyzować proces.

Chcesz skorzystać z dotacji? Skontaktuj się z naszym ekspertem – tel. 12 307 30 96 (8:00-18:00), wszelkie formalności załatwimy za Ciebie!

Zasady otrzymania dotacji z programu “Mój Prąd” 

Nie masz jeszcze fotowoltaiki? Zamów spotkanie z doradcą energetycznym

Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się do naszego darmowego newslettera i bądź na bieżąco z nowościami.