Kariera Blog Relacje inwestorskie
PL

Fotowoltaika w Radomiu – nasłonecznienie sprzyjające oszczędnościom i poprawie jakości powietrza


Niemal wszystkie miasta starają się walczyć ze smogiem. Robią to ograniczając emisję niskich pyłów zawieszonych. Jednym z rozwiązań walki ze szkodliwymi pyłami jest wybór fotowoltaiki. Instalacji fotowoltaicznych w Radomiu stale przybywa. Niektóre inwestycje finansowane są również z dotacji. Radom jest jednym z miast, w którym mieszkańcy wzięli sprawę w swoje ręce. Mieszkańcy Radomia wiedzą, że fotowoltaika jest opłacalna, zarówno dla portfela, jak i środowiska. W 2019 roku fotowoltaika w Radomiu powinna cieszyć się rekordową popularnością. Na pewno sprzyja temu także wprowadzona od 1 stycznia ulga termomodernizacyjna, dzięki której instalację można odliczyć od dochodu.

Odnawialne źródła energii (fotowoltaika, kolektory słoneczne, energia wiatrowa) – kierunkiem przyszłości?

Nasłonecznienie w Radomiu sprzyja inwestycjom w instalacje fotowoltaiczne. Powstaje ich coraz więcej, ale to nie wszystko. Rozwój fotowoltaiki to także nowe miejsca pracy i coraz więcej inwestuje się w specjalistów związanych z branżą. Na Uniwersytecie w Radomiu stworzono nawet kierunek studiów o profilu Inżynieria Odnawialnych Źródeł Energii. Celem kształcenia na wyżej wspomnianym kierunku jest przygotowanie specjalistów, którzy znajdą zatrudnienie lub założą własne przedsiębiorstwa w dynamicznie rozwijającym się sektorze energetyki odnawialnej.

fotowoltaika w Radomiu

Fotowoltaika Radom – rozwiązania opłacalne także dla przedsiębiorców

W ubiegłym roku lokalne media informowały o przedsiębiorstwach, które otrzymały dotacje m.in.  na fotowoltaikę. Radom ma 7 takich firm. Leżące na Mazowszu miasto może starać się dotacje z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2014-2020, do pozyskania jest w sumie 8 mld złotych. Program, z którego finansowana może być fotowoltaika, instalacje wiatrowe czy kolektory, skierowana jest głównie do przedsiębiorstw, administracji, sektora naukowego i różnych organizacji pozarządowych.

Nie masz jeszcze fotowoltaiki? Zamów spotkanie z doradcą energetycznym

Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się do naszego darmowego newslettera i bądź na bieżąco z nowościami.