Kariera Blog Relacje inwestorskie
PL

Jesteś na:

Nexity Global: Strategia Spółki Everest Investments S.A. na lata 2020-2024


Nexity rozpatrując transformację energetyczną jako integralną część  e‑mobilności publikuje swoją strategię na lata 2020-2024. Dostarczenie kompleksowych rozwiązań dla prostego i szybkiego wejścia w branżę elektromobilności, zapewnienie nieograniczonego dostępu do zarządzania własną energią w ramach inteligentnej sieci, a także skomunikowanie użytkowników rynku EV to podstawowa misja spółki.

Rozwój infrastruktury ładowania

Elektromobilność wchodzi obecnie w etap dynamicznego wzrostu. Według danych z końca lutego 2020 r., w Polsce było zarejestrowanych już prawie 10 tys. samochodów osobowych z napędem elektrycznym. Liczba rejestracji samochodów całkowicie elektrycznych oraz hybryd typu plug-in przez pierwsze dwa miesiące 2020 r.. wyniosła 1 166 sztuk – to 181% więcej niż w analogicznym okresie 2019 r. Rozwój infrastruktury ładowania jest ściśle powiązany z realizowanym scenariuszem rynku pojazdów elektrycznych. Według istniejących planów krótkoterminowych do końca roku 2020 w Polsce powinno funkcjonować około 6,8 tys. publicznych punktów ładowania.

Szacuje się, że dzisiaj około 70% ładowań odbywa się w domu lub w miejscu pracy użytkownika. Lokalizacja stacji powinna odzwierciedlać realne potrzeby użytkowników pojazdów,  a więc tworzyć integralne sieci skupiające się wokół nie tylko głównych arterii ruchu, czy obiektów publicznych, ale i osiedli mieszkaniowych czy miejsc pracy, dlatego tak ważny jest rozwój infrastruktury prywatnej i domowej. 

Elektromobilność a odnawialne źródła energii

Sukces rozwoju elektromobilności jest uwarunkowany dokonaniem przeobrażeń w wielu sferach, w tym energetycznej. Polacy inwestują w odnawialne źródła coraz chętniej. W samym 2019 roku powstało aż 104 tysiące mikroinstalacji PV, które przekładają się na około 680 MW przyłączonych do sieci. Oznacza to, że wartość skumulowana mikroinstalacji PV przyłączonych do sieci w 2019 roku przekroczyła już 1 GW! Nie można jednak mówić o rozwoju OZE bez odpowiednich rozwiązań służących do magazynowania energii. Tu odpowiedzią jest elektromobilność i wykorzystanie pojazdów elektrycznych jako magazynów, dających nieograniczony dostęp do zarządzania własną, czystą energią w ramach inteligentnej sieci. Nexity chce ułatwić konsumentom i przedsiębiorcom korzystanie z wyprodukowanej energii w czasie rzeczywistym – dając narzędzia kontroli nad produkcją, magazynowaniem, sprzedażą i przesyłem inteligentnej energii.

System Nexity – elektromobilność i energetyka rozproszona

Naprzeciw potrzebom rozwoju zarówno elektromobilności jak i energetyki rozproszonej wychodzi komplementarny, elastyczny i niczym nieograniczony System Nexity. Głównym założeniem spółki jest zarządzanie infrastrukturą i ładowaniem pojazdów elektrycznych w całym łańcuchu usług dla elektromobilności. Ambicja Nexity to bycie partnerem pierwszego wyboru dla użytkowników indywidualnych i dla biznesu w dostępie do inteligentnej, rozproszonej energii w Polsce i Europie. 

Nexity to nie tylko duży krok w stronę elektromobilności, ale i wsparcie użytkowników alternatywnych źródeł energii, a także stabilizacja lokalnych sieci elektroenergetycznych.

Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem Nexity Global: Strategia Spółki Everest Investments S.A. na lata 2020 – 2024. 

Nie masz jeszcze fotowoltaiki? Zamów spotkanie z doradcą energetycznym

Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się do naszego darmowego newslettera i bądź na bieżąco z nowościami.