Columbus sam zrealizuje sprzedaż gotowych projektów domów, bez przejęcia Archetonu

Columbus sam zrealizuje sprzedaż gotowych projektów domów, bez przejęcia Archetonu

Columbus zdecydował się odstąpić od umowy ze spółką Archeton, działającą na rynku gotowych projektów domów. Nadal jednak planuje inwestować w ten obszar.

W połowie marca br. Zarząd Columbus Energy S.A. podpisał porozumienie, na podstawie którego Spółka planowała przejąć biznes gotowych projektów domów od Archeton Sp. z o.o. W ramach potencjalnej współpracy przewidywano stworzenie spółki joint venture, w ramach której Archeton zobowiązał się wnieść aktywa związane z bieżącą działalnością, a Columbus miał finansować projekty i prowadzić prace związane z rozwojem oraz promocją biznesu. Po przeprowadzeniu analizy due diligence, Zarząd Columbus zdecydował się odstąpić od podpisania umowy.

W wyniku analizy due diligence okazało się, że inwestycja w spółkę Archeton jest obarczona sporym ryzykiem biznesowym. Nasza decyzja jest wynikiem wielomiesięcznego procesu weryfikacji działalności Archetonu. To świetna marka i porządni ludzie, jednak nowoczesny biznes, jaki tworzymy w Columbusie ma wyjątkowe oczekiwania, które nie każdy może spełnić. Po analizie całego rynku gotowych projektów domów oraz due diligence Archeton zdecydowaliśmy, że sami zrobimy ten biznes od podstaw – gdzie DNA Columbusa będzie na pierwszym miejscu – wyjaśnia Dawid Zieliński, Prezes Columbus Energy S.A.