Columbus Energy - dostęp do przyszłości Columbus Energy S.A. to lider mikroinstalacji fotowoltaicznych w Polsce. Wprowdzaił na polskim rynku innowacyjną usługę “Abonament na Słońce”, dzięki której każdy właściciel domu jednorodzinnego w Polsce może oszczędzać z energią słoneczną już od pierwszego dnia użytkowania. 2014 - rozpoczęcie działalności2015 - pierwsza zamontowana instalacja fotowoltaiczna2016 - wprowadzenie Abonamentu na Słońce i powołanie CE Finanse2017 - emisje obligacji na łączną kwotę 11,5 mln zł2017 - wprowadzenie Gwarancji Totalnej2018 - wprowadzenie oferty Testuj przez Rok2018 - nasz Zespół to ponad 600 osób w całej Polsce2018 - z prądu ze słońca korzysta już 4200 gospodarstw domowych2019 - zawiązanie nowej spółki w Grupie Kapitałowej - GoBloo Poprzednie Następne Przyszłość fotowoltaiki w Polsce przyrost mocyFotowoltaika to nasza przyszłość. W Polsce w ciągu dwóch lat mamy 9-krotny przyrost mocy mikroinstalacji fotowoltaicznych. ZAINTERESOWANIEWg raportu CBOS 22% właścicieli domów jednorodzinnych w Polsce jest zainteresowany produkcją własnej energii, to ponad 1 mln gospodarstw. NASŁONECZNIENIEW Polsce mamy odpowiednie nasłonecznienie - ponad 1000 kWh/m2, czyli podobne jak nasi sąsiedzi - Niemcy, Czesi, Słowacy. ROSNĄCE CENY PRĄDUCena prądu rośnie średnio 9% rocznie, w latach 2006 - 2014 wzrosła o około 45%. DOSTĘPNOŚĆMaleją ceny i komponentów PV dzięki czemu coraz bardziej wydajna technologia jest już dostępna dla każdego.

Columbus Energy - dostęp do przyszłości

Columbus Energy S.A. to lider mikroinstalacji fotowoltaicznych w Polsce. Wprowdzaił na polskim rynku innowacyjną usługę “Abonament na Słońce”, dzięki której każdy właściciel domu jednorodzinnego w Polsce może oszczędzać z energią słoneczną już od pierwszego dnia użytkowania.

Przyszłość fotowoltaiki w Polsce

przyrost mocy

Fotowoltaika to nasza przyszłość. W Polsce w ciągu dwóch lat mamy 9-krotny przyrost mocy mikroinstalacji fotowoltaicznych.

ZAINTERESOWANIE

Wg raportu CBOS 22% właścicieli domów jednorodzinnych w Polsce jest zainteresowany produkcją własnej energii, to ponad 1 mln gospodarstw.

NASŁONECZNIENIE

W Polsce mamy odpowiednie nasłonecznienie - ponad 1000 kWh/m2, czyli podobne jak nasi sąsiedzi - Niemcy, Czesi, Słowacy.

ROSNĄCE CENY PRĄDU

Cena prądu rośnie średnio 9% rocznie, w latach 2006 - 2014 wzrosła o około 45%.

DOSTĘPNOŚĆ

Maleją ceny i komponentów PV dzięki czemu coraz bardziej wydajna technologia jest już dostępna dla każdego.