Dynamiczne bilansowanie z gwarancją 1:1 – dowiedz się, jak to działa!

Zobacz

Pompa ciepła 10kw.
Bezpieczna i ekologiczna metoda ogrzewania Twojego domu

Rachunki za ogrzewanie stanowią dużą część domowych budżetów większości Polaków. Nie jest więc niespodzianką, że coraz więcej osób pragnie znaleźć rozwiązania, które obniżą koszty ogrzewania. Jednym z nich są pompy ciepła, czyli ekologiczne, bezobsługowe i bezpieczne urządzenia, które nie tylko utrzymują optymalną temperaturę we wnętrzach, ale także przygotowują ciepłą wodę użytkową. Aby pracowały ekonomicznie, należy prawidłowo dobrać model urządzenia do stanu Twojego domu i potrzeb jego mieszkańców. Czy pompa ciepła 10 kw będzie dobrym wyborem?

Oblicz opłacalność pompy ciepła
moc-pc-img

COP i SCOP pompy ciepła 10 kw.

Jeżeli chcesz sprawdzić, czy dana pompa ciepła będzie efektywnie ogrzewać Twój dom, przyjrzyj się COP i SCOP, czyli wskaźnikom wydajności. COP to parametr określający to, ile ciepła urządzenie wytworzy względem ilości dostarczonego prądu. W najnowszych modelach COP sięga od 3,5 do 5,5. Jeśli więc wynosi on 4,9, z każdej 1kWh energii elektrycznej powstanie 4,9 kWh ciepła. Z kolei SCOP powie nam o sezonowej efektywności urządzenia, zazwyczaj w ciągu roku lub sezonu grzewczego. Na wysokość SCOP wpływ będą mieć m.in.:

  • temperatury, jakie będą panować w budynku,
  • typ dolnego źródła ciepła: grunt, powietrze czy woda,
  • zakres wykorzystania ciepła: do ogrzewania i/lub przygotowania ciepłej wody dla mieszkańców.
kaisai-i-5-1

Pompa ciepła 10kw
a zapotrzebowanie domu
na ciepło.

Oprócz COP i SCOP powinieneś poznać także zapotrzebowanie na ciepło swojego budynku. Będzie ono uzależnione m.in. od:

  • powierzchni domu,
  • stopnia termoizolacji, w tym ocieplenia dachu, ścian, stropów, okien i drzwi,
  • zapotrzebowania na ciepłą wodę użytkową lub liczby mieszkańców,
  • strefy klimatyczna, w jakiej zlokalizowany jest budynek lub zakresu zewnętrznych temperatur w ciągu roku,
  • rodzaju i efektywności wentylacji,
  • typu instalacji grzewczej, np. ogrzewanie ścienne, podłogowe, kaloryfery, czy inne.

Pamiętaj, że zapotrzebowanie na ciepło Twojego domu powinno zostać określone na podstawie istniejącej dokumentacji lub audytu przeprowadzonego przez specjalistę. Różne budynki mogą mieć odmienne standardy. Przykładowo, nowobudowane domy pasywne będą potrzebować zaledwie 10 – 20 W/m2 energii cieplnej. Z kolei zapotrzebowanie na ciepło kilkudziesięcioletnich budynków, których nie poddano pracom termomodernizacyjnym, może wynosić nawet 150 – 170 W/m2.

p1kw-bg
Pompy ciepła 10kw.
U kogo można
je zainstalować?

W jakim domu pompa ciepła 10 kw zapewni komfort termiczny? Jak już wiesz, wszystko to zależy od jego zapotrzebowania cieplnego. Spójrzmy jednak na przykładowe scenariusze. W przypadku dobrej izolacji cieplnej (np. o wartości 40 W/m2) pompa ciepła będzie mogła ogrzać nawet budynki o metrażu 250 metrów! 250 m2 x 40 W/m2 = 10 000 W = 10 kW. Oczywiście, jeśli doliczymy do tego również ogrzewanie wody użytkowej, moc urządzenia powinniśmy zwiększyć o około 0,25 kW na każdego mieszkańca. A co gdy mieszkasz w domu o większym zapotrzebowaniu cieplnym? Jeżeli plasuje się ono na poziomie 100 W/m2, to pompą ciepła o 10kW ogrzejesz jedynie 100 metrów domu. 100 m2 x 100 W/m2 = 10 000 W = 10 kW. Pamiętaj, że precyzyjne kalkulacje powinien wykonać specjalista.

Zużycie prądu
przez pompę ciepła.

Zastanawiasz się, ile energii zużywa pompa ciepła 10 kw? Aby poznać dokładne wartości, musisz znać SCOP urządzenia oraz zapotrzebowanie na ciepło Twojego domu.

Przykładowo, jeśli SCOP wyniesie 4,4, a zapotrzebowanie cieplne 16 000 kWh, wystarczy podzielić 16 000 kWh przez 4,4 i otrzymamy 3 636 kWh na rok. A gdy pomnożymy ten wynik przez średnią cenę energii elektrycznej (0,73 zł) otrzymamy szacunkowy koszt pracy urządzenia.

zuzycie
koszt_img

Pompa ciepła powietrze woda 10kw – cena urządzenia.

Chcesz, aby w Twoim domu znalazła się pompa ciepła 10kw i zastanawiasz się, ile będzie kosztować takie urządzenie? Zależy to m.in. od tego, czy jako dolne źródło ciepła wykorzystasz powietrze, grunt czy wodę. Gruntowe modele od lat należą do najdroższych urządzeń, ponieważ wymagają przeprowadzenia prac ziemnych, w tym przekopów i odwiertów. Podobnie sprawa wygląda w przypadku wodnych pomp ciepła – jeśli w pobliżu Twojego domu nie ma zbiorników wodnych, należy zamontować studnie głębinowe lub pompę głębinową. Pompa ciepła powietrze woda 10 kw, która pobiera ciepło z powietrza atmosferycznego, jest najbardziej ekonomicznym rozwiązaniem, a ceny takich modeli mieszczą się w przedziale 20-30 tysięcy złotych, w zależności od producenta.

Cena urządzenia może zmienić się również w zależności od tego, czy będzie to pompa ciepła monoblok 10 kw, czy split. W przypadku modelu monoblok kupujesz tylko jedno urządzenie (jednostkę zewnętrzną), natomiast pompy split składają się z jednostki zewnętrznej oraz wewnętrznej, które zostały połączone rurami chłodniczymi.

Na dokładny koszt pompy ciepła 10 kw wpłyną m.in. takie czynniki jak:

  • rodzaj czynnika chłodniczego,
  • jakość komponentów,
  • zakres gwarancji i dodatkowe zabezpieczenia,
  • wytwórca i jego renoma,
  • dodatkowe elementy wyposażenia, np. wibroizolacja wyciszająca sprężarkę, podgrzewana tacka ociekowa, moduł WiFi, funkcja ograniczania mocy, program wakacyjny, antykorozyjna powłoka lameli.

Pompa ciepła będzie działać przez ponad 20 lat – wybierz więc instalatora, któremu będziesz ufać w sprawie regularnych przeglądów urządzenia (jest to najczęściej podstawa gwarancji) oraz uzupełniania czynnika chłodniczego.

Oblicz odpowiednią moc pompy dla Twojego domu:

Pompa Ciepła Columbus PRO.

Pompa ciepła Columbus z serii Pro to wysokiej jakości materiały, precyzyjne wykonanie i połączenie innowacyjnych technologii – inwerterowej i EVI. Multifunkcyjne urządzenie zapewni Ci maksymalną wygodę – ogrzeje dom i przygotuje ciepłą wodę również w skrajnie niskich temperaturach zewnętrznych, a dzięki 5-letniej gwarancji i szybkiemu serwisowi door-to-door masz pewność dobrej inwestycji na lata.

technologia EVI zapewnia wyższą sprawność przy niskiej temperaturze

dostosowana do inteligentnego systemu zarządzania energią – PowerHouse powered by Loxone

wysoki współczynnik COP efektywna nawet do – 30 st. C.

Pompa niskotemperaturowa

klasa energetyczna A+++ zapewnia wysoką energooszczędność i najwyższy poziom dotacji z programu “Czyste Powietrze”

ekologiczny i efektywny czynnik chłodniczy R32

wydłużona żywotność sprężarki dzięki technologii inwerterowej

wysoki współczynnik COP nawet do 5,08

dostosowana do inteligentnego systemu zarządzania energią – PowerHouse powered by Loxone

<strong>Odporność na korozję</strong> dzięki obudowie wykonana z wysokiej jakości materiału

Pompa wysokotemperaturowa

klasa energetyczna A+++ zapewnia wysoką energooszczędność i najwyższy poziom dotacji z programu “Czyste Powietrze”

w pełni bezpieczny dla środowiska czynnik R290 dla nowej generacji pomp ciepła

wydłużona żywotność sprężarki dzięki technologii inwerterowej

Pompa Ciepła KAISAI.

Nowoczesna technologia pompa ciepła Kaisai pozwala na ich wydajną pracę w bardzo szerokim zakresie temperatury zewnętrznej. Dzięki wydajnej sprężarce inwerterowej, która pozwalaja na płynną regulację mocy grzewczej, efektywność całego układu wzrasta, a koszty eksploatacji maleją. Urządzenie jest bezpieczne – zarówno w użytkowaniu jak i dla środowiska. Sprawdzi się zarówno w nowych, jak i modernizowanych domach.

wysoka energooszczędność – dzięki wydajnej sprężarce inwerterowej,

bezpieczny dla środowiska i ekonomiczny czynnik R290

intuicyjne sterowanie – sterownik z 5-calowym, kolorowym ekranem oraz możliwość obsługi zdalnej

wysoka temperatura wyjścia wody – nawet 75°C przy -7°C na zewnątrz, bez wykorzystania grzałek wspomagających.

stylowa i wytrzymała obudowa – obudowa została wykonana z odpornego na korozję i warunki atmosferyczne materiału ASA,

obniżony poziom hałasu – wyjątkowo cicha praca (od 45 dB(A) w odległości 1m).

Pompy ciepła w naszej ofercie:

Pompa Ciepła Columbus PRO, niskotemperaturowa
warianty mocy: 
8 kW / 13 kW / 18kW / 23kW

Pompa Ciepła Kaisai, wysokotemperaturowa
warianty mocy:
 10 kW / 12 kW / 14 kW / 16 kW

Pompa Ciepła Columbus PRO, wysokotemperaturowa
warianty mocy:
 12 kW / 18 kW

PowerHouse by Loxone

System do inteligentnego zarządzania domem
Automatyczne ogrzewanie

system oblicza dokładne zapotrzebowanie na ciepło w Twoim domu. Dzięki temu możesz cieszyć się komfortową temperaturą w każdym pomieszczeniu o każdej porze.

Tryb ekonomiczny

pod nieobecność domowników, pompa ciepła przejdzie w tryb ekonomiczny, utrzymując minimalne temperatury w ramach wcześniej określonego zakresu.

Oszczędność energii

w pierwszej kolejności wykorzystasz dostępną energię z fotowoltaiki do ogrzania domu, dzięki czemu zaoszczędzisz więcej na rachunkach.

Ochrona budynku

ustaw wstępne zakresy temperatury w domu – jeśli temperatura spadnie poniżej określonego zakresu, ogrzewanie uruchomi się dla ochrony budynku.

Co zyskasz dzięki PowerHouse by Loxone?

Do 43% oszczędności energii na ogrzewaniu dzięki inteligentnemu ogrzewaniu stref dopasowanego do aktualnego zapotrzebowania na ciepło

zapytaj o ofertę
Columbus