Mój Prąd 6.0 od 2 września – nie przegap szansy na dofinansowanie!

Zobacz

Mój Prąd 6.0 od 2 września – nie przegap szansy na dofinansowanie!

Zobacz

Columbus
dostęp
do przyszłości.

Columbus to wiodący dostawca usług na rynku nowoczesnej energetyki. Jesteśmy polską firmą, z polskim kapitałem, notowaną na głównym parkiecie GPW.

Od 2015 roku rozwijamy zieloną energetykę w Polsce. Jesteśmy najczęściej wybieranym dostawcą fotowoltaiki w kraju. Sukcesywnie rozwijamy swoją działalność także na europejskich rynkach, dostarczając czystą energię do dziesiątek tysięcy domów.

Mask group (3)

Ekosystem

Tworzymy ekosystem produktów i usług, takich jak fotowoltaika, pompy ciepła, magazyny energii, stacje ładowania samochodów elektrycznych czy HEMS, które zintegrowane ze sobą tworzą spójną całość. Dzięki nim nasi Klienci nie tylko oszczędzają, ale także zyskują komfort i niezależność na lata.

72 974

prosumentów i użytkowników rozwiązań opartych o OZE

4 kraje w Europie

10 lat doświadczenia na polskim rynku, jesteśmy również w Czechach, Ukrainie i Słowacji

487 MW

łączna moc zrealizowanych instalacji w segmencie domów jednorodzinnych oraz biznesowych

2 337 MW

mocy w wielkoskalowych projektach farm fotowoltaicznych i magazynów energii

Obszary działań

Grupa
Kapitałowa

156 spółek w Grupie
Kapitałowej Columbus

logo1

Columbus w Europie

Pod marką Columbus budujemy ofertę dla klientów indywidualnych i biznesowych w Polsce, ale również za granicą. Obecnie działamy w Polsce, Czechach, Słowacji oraz Ukrainie.

logo2

Saule Technologies

Rozwijamy współpracę z Saule w zakresie komercjalizacji ogniw perowskitowych. Chcemy wspólnie opracować i wprowadzić na rynek nowe produkty z użyciem perowskitów z kategorii IoT, BAPV, B2B utility-scale oraz B2C.

logo3

NEI

Sukcesywnie budujemy potencjał portfela inwestycyjnego farm fotowoltaicznych Columbus, który obecnie wynosi już 2 337 MW. Do tej pory zainwestowaliśmy już 500 mln PLN w zielone aktywa.

logo4

Columbus Obrót

Columbus Obrót dostarcza usługę Dynamiczne bilansowanie z gwarancją 1:1, która jest alternatywą do net-billingu i obsługuje sprzedaż energii z własnych farm fotowoltaicznych.

logo5

Columbus Elite

Columbus Elite tworzy ogólnopolską sieć sprzedaży produktów OZE oraz oferuje partnerstwo na zasadach zielonej franczyzy.

Nagrody i wyróżnienia

n01

EY Przedsiębiorca Roku 2020

Dawid Zieliński, założyciel i Prezes Zarządu Columbus Energy S.A. został laureatem 18. polskiej edycji, prestiżowego międzynarodowego konkursu promującego najlepszych prywatnych przedsiębiorców na świecie. Zwyciężył w kategorii Nowe Technologie/Innowacyjność w uznaniu za wykorzystanie światowego megatrendu do błyskawicznej budowy dużej firmy będącej częścią zielonej gospodarki.

n02

Nagroda Gospodarcza Prezydenta RP

W 2021 r. Columbus został uhonorowany przez Prezydenta RP Nagrodą Gospodarczą w kategorii „Narodowy Sukces”. Nagroda jest przyznawana przedsiębiorstwom, które przyczyniają się do rozwoju krajowej gospodarki i promują Polskę na arenie międzynarodowej.

n03

Diamenty Forbesa

Diament Forbesa za 2020 r. trafił do Columbus Energy aż w dwóch kategoriach – Spółka zwyciężyła w ogólnopolskim rankingu firm o przychodach przekraczających 250 mln zł oraz w zestawieniu regionalnym, w woj. małopolskim. Diamenty Forbesa to prestiżowe zestawienie najszybciej rozwijających się polskich firm, przygotowywane przez miesięcznik Forbes, we współpracy z firmą analityczną Bisnode Polska. W rankingu biorą udział firmy, które w 3 ostatnich latach najszybciej zwiększyły swoją wartość.

zapytaj o ofertę
Columbus