Dynamiczne bilansowanie z gwarancją 1:1 – dowiedz się, jak to działa!

Zobacz

Fotowoltaika
dla firm

Odkryj potencjał odnawialnych źródeł energii z Columbus

W ekosystemie Columbus znajdziesz nowoczesne produkty i usługi oparte o odnawialne źródła energii, które pozwolą Ci poprawić niezależność i bezpieczeństwo Twojego przedsiębiorstwa oraz zwiększyć generowane oszczędności.

Zapytaj o ofertę dla biznesu
Oblicz opłacalność rozwiązań OZE

Przygotuj swój biznes
na zieloną przyszłość

Już od 2027 r. wszystkie obiekty komercyjne i publiczne o powierzchni użytkowej przekraczającej 250 m² będą musiały mieć zainstalowaną fotowoltaikę. Czas szybko mija! Jeśli nie chcesz czekać w kolejkach do montaży i płacić więcej za instalacje, które Twoja firma i tak będzie musiała posiadać, pomyśl o inwestycji w zieloną energię już dziś.

Zabezpiecz się przed nadchodzącymi regulacjami i rosnącymi kosztami energii. Fotowoltaika dla firm to nie tylko krok w stronę zrównoważonej działalności, ale także inwestycja w stabilną przyszłość Twojego biznesu.

przygotuj-swój-biznes
fv-do-50-kw

Fotowoltaika
do 50 KW dla firm

Współczesne przedsiębiorstwa coraz częściej decydują się na inwestycje w odnawialne źródła energii, a fotowoltaika dla firm stanowi kluczowy element tej transformacji. Inwestycja w fotowoltaikę to inwestycja w niezależność Twojego biznesu. Instalacja produkuje darmową energię elektryczną, którą możesz wykorzystać do zasilania swoich urządzeń i maszyn. Biorąc pod uwagę fakt, że poziom autokonsumpcji energii z fotowoltaiki jest niezwykle wysoki w firmach i sięga nawet 70-80%, możesz liczyć na szybki zwrot z inwestycji, zwłaszcza w dobie rosnących cen energii elektrycznej

10-letnia ochrona
instalacji fotowoltaicznej

Mamy pełne zaufanie do jakości produktów i usług Columbus, przez co możemy zaoferować Ci 10-letnią gwarancję na instalację fotowoltaiczną, jej wszystkie komponenty oraz usługę montażową. W razie wszelkich problemów z systemem PV możesz skontaktować się bezpośrednio z nami, zamiast z zagranicznym producentem, dzięki czemu naprawa odbędzie się bez żadnej zwłoki.

Gwarancja poziomu
świadczonych usług i uzysku

Wysoka jakość instalacji fotowoltaicznych Columbus jest potwierdzona także poprzez umowę o gwarantowanym poziomie usług SLA (Service Level Agreement), która zobowiązuje nas do 72-godzinnej reakcji na Twój problem od momentu zgłoszenia oraz dokonania naprawy ewentualnej usterki w ciągu 10 dni. Dajemy Ci również 10-letnią gwarancję na uzysk, która zapewnia, że Twoja instalacja będzie generować określoną w umowie ilość energii.

Pozostałe rozwiązania
Magazyny energii

Dzięki magazynowi energii zabezpieczysz się przed przerwami w dostawie prądu czy awariami sieci, a Twoja firma będzie mogła pracować wydajnie niezależnie od zewnętrznych warunków. Ograniczysz tym samym do minimum potencjalne straty spowodowane przestojami. Wykorzystując fotowoltaikę do zasilania magazynu, zwiększysz również swoją niezależność od podwyżek cen energii elektrycznej na długie lata.

Stacje ładowania

Energię z fotowoltaiki możesz wykorzystywać również do zasilania stacji ładowania pojazdów elektrycznych. To niezwykle istotna inwestycja jeśli posiadasz zelektryfikowaną flotę, ponieważ zyskasz możliwość ładowania swoich samochodów darmową energią ze słońca i zredukujesz pobór energii z sieci na ten cel.

Pompy ciepła

Pompy ciepła stanowią przyjazne dla środowiska rozwiązania grzewcze, które mogą być wykorzystane do efektywnego ogrzewania biur, sklepów, restauracji czy innych lokali użytkowych. Wybierając je, zabezpieczasz się przed rosnącymi cenami tradycyjnych paliw, a zasilając pompę fotowoltaiką, redukujesz również koszty stałe Twojej firmy.

Carporty

Carporty mogą posłużyć do produkcji darmowej energii elektrycznej, a dodatkowo ochronią Twoje samochody firmowe przed zjawiskami atmosferycznymi. To doskonałe rozwiązanie jeśli nie masz wystarczająco miejsca na większą instalację fotowoltaiczną lub chcesz efektywnie zagospodarować wolną przestrzeń, jaką dysponujesz.

Jak sfinansujesz
inwestycję w OZE?

Przez prawie 10 lat naszej działalności nawiązaliśmy bliskie relacje z wieloma partnerami finansowymi, a pozycja spółki obecnej na głównym parkiecie giełdy dała nam przewagę podczas negocjacji ofert dla naszych klientów. Dzięki temu jesteśmy w stanie proponować firmom modele finansowania inwestycji, które są znacznie atrakcyjniejsze niż to, co jest obecnie dostępne dla nich na rynku. Jakie?

środki własne
leasing
kredyt

Z chęcią pomożemy Ci w wyborze najlepszej opcji, a doradcy Columbus przeprowadzą Cię przez każdy krok procesu związanego z finansowaniem. Jeśli interesuje Cię fotowoltaika dla firm, dotacje mogą okazać się istotnym wsparciem dla Twojej inwestycji. Nasi eksperci pomagają także w przygotowaniu dokumentów do programów, z których możesz pozyskać dodatkowe fundusze na realizację swojego projektu.

Jak-sfinansujesz-mb
icon 2

audyt

icon 1

oferta

icon 3

 podpisanie umowy

icon 4

uzyskanie warunków przyłączenia

icon 5

pozwolenie na budowę

icon 6

montaż instalacji

icon 7

rozruch i odbiór

icon 8

opieka posprzedażowa

Kompleksowe i indywidualne
podejście

Każda firma, jakiej pomagamy w transformacji energetycznej, jest dla nas nowym i ekscytującym wyzwaniem. Dlatego też oferujemy Ci kompleksową opiekę naszych specjalistów na każdym etapie współpracy, która obejmuje m.in.:

Szybka reakcja, szybki zysk

Jesteśmy świadomi tego, że każda chwila zwłoki to straty oszczędności, jakie mogłaby generować Twoja firma, więc dbamy, aby cały proces przygotowania instalacji OZE przebiegał sprawnie, a montaż odbył się jak najszybciej. Dzięki temu Twój biznes może od razu czerpać wymierne korzyści ze swoich inwestycji.

Ceny energii nieustannie rosną, stawiając przed przedsiębiorcami nowe wyzwania. Rozwiązaniem jest fotowoltaika dla firm. 2023 r. to doskonały moment na inwestycję. Oszczędności i zrównoważony rozwój czekają – zainwestuj już dziś w przyszłość swojej firmy

Zielone
Świadectwo

Fotowoltaika w firmie to nie tylko efektywny sposób na pozyskiwanie energii, ale przede wszystkim świadomy krok w kierunku zrównoważonego rozwoju, integrujący innowacyjność z troską o środowisko.

Zielone Świadectwo to dokument potwierdzający ilość zredukowanych emisji dwutlenku węgla dzięki inwestycji w OZE od Columbus.

Zielone świadectwo wystawia Carbon Footprint Foundation.

Klienci Columbus otrzymują Zielone Świadectwo bezpłatnie, w ramach strategicznej współpracy Columbus z Carbon Footprint Foundation.

Świadectwo to niezależne potwierdzenie działań firmy w zakresie wspierania zielonej transformacji polskiej gospodarki oraz realizacji wybranych Celów Zrównoważonego Rozwoju Agendy 2030.

carbon-footprint-logo-biale
zielone-swiadectwo

Fotowoltaika dla firm

Jak wygląda proces przygotowania instalacji fotowoltaicznej dla klienta biznesowego? W jaki sposób instalator powinien zadbać o bezpieczeństwo systemu i jakość montażu? Jakie przewagi ma wybór instalacji hybrydowej? Na te i inne pytania odpowiadamy w serii filmów pt. “OZE dla biznesu”, w których eksperci Columbus przybliżają kwestie związane z ekologicznymi rozwiązaniami dla firm.

Zapraszamy do oglądania i odkrywania korzyści, jakie niesie ze sobą fotowoltaika. Firma taka jak Twoja może znacząco skorzystać na zielonych rozwiązaniach energetycznych, które nie tylko przynoszą oszczędności, ale także wzmacniają ekologiczny wizerunek przedsiębiorstwa.

Columbus w liczbach:

Frame 101
66 327

zamontowanych
instalacji
w Polsce

Frame 101 (1)
844 MW

magazynów energii w portfelu
inwestycyjnym

Frame 101 (2)
1 807 MW

farm fotowoltaicznych
w portfelu
inwestycyjnym

Frame 101 (3)
7 lat

na giełdzie

Frame 101 (4)
660+

pracowników

Otrzymaj ofertę

Skontaktuj się bezpośrednio z jednym z naszych doradców lub zostaw kontakt do siebie poprzez formularz niżej.

Dolnośląskie kontakty:

Kujawsko-pomorskie kontakty:

Lubelskie kontakty:

Lubuskie kontakty:

Mazowieckie kontakty:

Małopolskie kontakty:

Opolskie kontakty:

Podkarpackie kontakty:

Podlaskie kontakty:

Pomorskie kontakty:

Warmińsko-Mazurskie kontakty:

Wielkopolskie kontakty:

Zachodniopomorskie kontakty:

Łódzkie kontakty:

Śląskie kontakty:

Świętokrzyskie kontakty:

Jak możemy pomóc
Twojej firmie?

FAQ

Czy Państwa firma potrzebuje instalacji fotowoltaicznej?
Na co zwrócić uwagę przy wyborze wykonawcy?