Dynamiczne bilansowanie z gwarancją 1:1 – dowiedz się, jak to działa!

Zobacz

Pompa ciepła
dla domu

czysta energooszczędność intro-img

Potrzebujesz ekonomicznego źródła ciepła, które zapewni Twojej rodzinie pełen komfort? Pompa ciepła to rozwiązanie dla Ciebie!

Pompa ciepła nie tylko ogrzeje Twój dom w zimie, ale także przez cały rok będzie przygotowywać ciepłą wodę. Komfortowo, tanio i ekologicznie!

Zapytaj o ofertę na pompę ciepła
intro-img

Pompy ciepła to:

ikona-ekonom Oszczędność

stosunek energii pobranej do oddanej to nawet 1:5. Urządzenia doskonale współpracują z fotowoltaiką, co znacząco obniża koszty ogrzewania.

ikona-portfel Szybki zwrot inwestycji

w dobie dynamicznie rosnących cen opału, zwrot poniesionych kosztów to kilka lat. Później to już tylko rosnące oszczędności.

ikona-ochrona Bezpieczeństwo

pompy to ciepło bez ognia, w odróżnieniu od tradycyjnych kotłów na paliwo stałe lub gaz, nie występuje ryzyko pożaru, oparzenia czy zaczadzenia.

ikona-sparkle Komfort użytkowania

nie musisz rozpalać w piecu, temperaturą zarządzasz z poziomu panelu sterowania w domu lub aplikacji w telefonie, eksploatacja jest czysta i wygodna.

ikona-ekolo Ekologiczna eksploatacja

pompy ciepła są bezemisyjne i ciche. Wykorzystanie ekologicznych czynników roboczych ogranicza ich wpływ na środowisko do minimum.

Oblicz opłacalność pompy ciepła:

Pompa Ciepła Columbus PRO.

Pompa ciepła Columbus z serii Pro to wysokiej jakości materiały, precyzyjne wykonanie i połączenie innowacyjnych technologii – inwerterowej i EVI. Multifunkcyjne urządzenie zapewni Ci maksymalną wygodę – ogrzeje dom i przygotuje ciepłą wodę również w skrajnie niskich temperaturach zewnętrznych, a dzięki 5-letniej gwarancji i szybkiemu serwisowi door-to-door masz pewność dobrej inwestycji na lata.

technologia EVI zapewnia wyższą sprawność przy niskiej temperaturze

dostosowana do inteligentnego systemu zarządzania energią – PowerHouse powered by Loxone

wysoki współczynnik COP do 4,66, nawet w niskich temperaturach na zewnątrz,

Pompa niskotemperaturowa

klasa energetyczna A+++ zapewnia wysoką energooszczędność i najwyższy poziom dotacji z programu “Czyste Powietrze”

ekologiczny i efektywny czynnik chłodniczy R32

wydłużona żywotność sprężarki dzięki technologii inwerterowej.

wysoki współczynnik COP nawet do 5,08

dostosowana do inteligentnego systemu zarządzania energią – PowerHouse by Loxone..

Odporność na korozję dzięki obudowie wykonana z wysokiej jakości materiału

Pompa wysokotemperaturowa

klasa energetyczna A+++ zapewnia wysoką energooszczędność i najwyższy poziom dotacji z programu “Czyste Powietrze”

w pełni bezpieczny dla środowiska czynnik R290 dla nowej generacji pomp ciepła

wydłużona żywotność sprężarki dzięki technologii inwerterowej

Pompa Ciepła KAISAI.

Nowoczesna technologia pompa ciepła Kaisai pozwala na ich wydajną pracę w bardzo szerokim zakresie temperatury zewnętrznej. Dzięki wydajnej sprężarce inwerterowej, która pozwalaja na płynną regulację mocy grzewczej, efektywność całego układu wzrasta, a koszty eksploatacji maleją. Urządzenie jest bezpieczne – zarówno w użytkowaniu jak i dla środowiska. Sprawdzi się zarówno w nowych, jak i modernizowanych domach.

wysoka energooszczędność – dzięki wydajnej sprężarce inwerterowej,

bezpieczny dla środowiska i ekonomiczny czynnik R290

intuicyjne sterowanie – sterownik z 5-calowym, kolorowym ekranem oraz możliwość obsługi zdalnej

Pompa wysokotemperaturowa

wysoka temperatura wyjścia wody – nawet 75°C przy -7°C na zewnątrz, bez wykorzystania grzałek wspomagających.

stylowa i wytrzymała obudowa – obudowa została wykonana z odpornego na korozję i warunki atmosferyczne materiału ASA,

obniżony poziom hałasu – wyjątkowo cicha praca (od 45 dB(A) w odległości 1m).

Pompy ciepła w naszej ofercie:

Pompa Ciepła Columbus PRO, niskotemperaturowa
warianty mocy: 
8 kW / 13 kW / 18kW / 23kW

Pompa Ciepła Kaisai, wysokotemperaturowa
warianty mocy:
 10 kW / 12 kW / 14 kW / 16 kW

Pompa Ciepła Columbus PRO, wysokotemperaturowa
warianty mocy:
 12 kW / 18 kW

PowerHouse by Loxone

System do inteligentnego zarządzania domem
Automatyczne ogrzewanie

system oblicza dokładne zapotrzebowanie na ciepło w Twoim domu. Dzięki temu możesz cieszyć się komfortową temperaturą w każdym pomieszczeniu o każdej porze.

Tryb ekonomiczny

pod nieobecność domowników, pompa ciepła przejdzie w tryb ekonomiczny, utrzymując minimalne temperatury w ramach wcześniej określonego zakresu.

Oszczędność energii

w pierwszej kolejności wykorzystasz dostępną energię z fotowoltaiki do ogrzania domu, dzięki czemu zaoszczędzisz więcej na rachunkach.

Ochrona budynku

ustaw wstępne zakresy temperatury w domu – jeśli temperatura spadnie poniżej określonego zakresu, ogrzewanie uruchomi się dla ochrony budynku.

Co zyskasz dzięki PowerHouse by Loxone?

Do 43% oszczędności energii na ogrzewaniu dzięki inteligentnemu ogrzewaniu stref dopasowanego do aktualnego zapotrzebowania na ciepło

charging

Zmaksymalizuj swoje oszczędności

z „wirtualnym magazynem energii

Pompa ciepła Columbus PRO w połączeniu z systemem PowerHouse powered by Loxon to jeszcze większa wydajność i ekonomia pracy urządzenia. Ale czy wiesz, że możesz jeszcze bardziej zmaksymalizować swoje oszczędności?

Dzięki usłudze bilansowania energii Orange Energia net-billing 1:1, która pozwala wykorzystać 100% wartości energii, wyprodukowanej w Twojej instalacji fotowoltaicznej, możesz ogrzewać swój dom niemal za darmo.

Jak to działa?
Wartość nadwyżek energii z fotowoltaiki, które trafią na Twoje konto w miesiącach na które przypada szczyt produkcji, możesz wykorzystać w zimie w stosunku 1:1. To podobne, jakbyś korzystał z domowego magazynu energii, tylko bez limitu w postaci określonej pojemności. W miesiącach zimowych gdy produkcja jest mniejsza, a Ty potrzebujesz prądu do ogrzewania, możesz skorzystać z “wirtualnego magazynu” jakim jest sieć i za zgromadzone środki, kupić brakującą ilość. Stawka za energię sprzedaną jest taka sama jak za energię odebraną, dzięki czemu masz pewność, że to się opłaca!

Dowiedz się więcej
pjp-domek-i-znak

Columbus PRO

najwyższy poziom dofinansowania

Pompy ciepła powietrze/woda Columbus PRO posiadają klasę energetyczną A+++. Wysoka klasa energetyczna to nie tylko ekonomia w postaci większych oszczędności na rachunkach za prąd, ale także najwyższy poziom dotacji z programu “Mój Prąd” i “Czyste Powietrze” (różnica w stosunku do standardowego urządzenia wynosi 6 800 zł!).

Dotacja na pompę ciepła powietrze/woda o podwyższonej klasie energetycznej wynosi:

do 27 500 zł

w programie
“Czyste Powietrze”

do 19 400 zł

w programie
“Mój Prąd 5.0”

do 7 000 zł

w programie
“Moje Ciepło”

Decydując się dofinansowanie z programu „Czyste Powietrze” możesz zwiększyć dotację do pompy ciepła, która wynosi 19 400 zł dzięki innowacyjnej usłudze Columbus Hydro. Jest to nasz autorski system ochrony instalacji centralnego ogrzewania mający na celu zapobieganie awariom systemu i zapewnienie bezpieczeństwa użytkownikom. Jego wybór powoduje, że kwalifikujesz się do dodatkowego dofinansowania w wysokości do 8 100 zł. Łącznie możesz więc liczyć na dotację w wysokości do 27 500 zł! 

Przewagą dotacji “Mój Prąd 5.0” jest to, że nie obowiązują kryteria dochodowe, a wsparcie przysługuje nie tylko przy wymianie pieca na paliwo stałe, jak ma to miejsce w programie “Czyste Powietrze”, zatem o dotację mogą starać się także właściciele np. kotłów gazowych.

Inwestując w pompę ciepłą i korzystając z dotacji możesz dodatkowo skorzystać z ulgi termomodernizacyjnej. Możliwa do odpisania kwota jest równa wydatkom pomniejszonym o otrzymaną dotację. Ulga odliczysz od dochodu (w PIT) lub przychodu (w ryczałcie od przychodów ewidencjonowanych). Kwota odliczenia nie może przekroczyć 53 000 zł w odniesieniu do wszystkich realizowanych przedsięwzięć termomodernizacyjnych.

columbus_pro_mobile

Kompleksowa Gwarancja Totalna na całą instalację

Gwarancja Totalna od Columbus to:

 • 5-letnia ochrona z możliwością jej przedłużenia,
 • profesjonalny serwis nie tylko urządzenia,
 • door-to-door – serwis i naprawę przeprowadzimy u Ciebie, na miejscu,
 • bezpłatna naprawa lub wymiana komponentu na nowy,
 • dzięki wielu ekipom serwisowym, szybka reakcja na zgłoszoną awarię.
Ubezpiecznie All-risk

Pompy Ciepła na 1 rok w InterRisk:

 • all risk – od wszystkich ryzyk (wymienionych i niewymienionych wyłączając jedynie dla ryzyka wymienione w OWU – np. umyślne uszkodzenie przez właściciela, wojna, etc.) – dokumenty dostępne na witrynie działu operacji
 • po roku Klient może przedłużyć ubezpieczenie na atrakcyjnych warunkach
 • ubezpieczenie obejmuje pomy ciepła wraz z pozostałym oprzyrządowaniem
 • sumy ubezpieczeń różne w zależności od rodzaju zdarzeń
 • przykładowe ryzyka jakie obejmuje: grad, pożar, uderzenie pieruna, kradzież, przepięcia, osunięcie ziemi, wybuch, powódź, przewrócenie się drzewa, trzęsienie ziemi, huragan
 • dla wszystkich pomp ciepła w ofercie Columbus
complete_gvarancy_img

Pompa ciepła dla Twojego domu

krok po kroku do wyjątkowego komfortu

1
Kontakt
Kontakt

Zainteresowany pompą ciepłą dla swojego domu? Zostaw do siebie kontakt wypełniając formularz na stronie. Umówimy Cię na darmowy audyt z naszym doradcą w dogodnym dla Ciebie terminie. Widzimy się już wkrótce!

Wypełnij formularz
2
Bezpłatny audyt i profesjonalne doradztwo
Bezpłatny audyt i profesjonalne doradztwo

Podczas spotkania, nasz specjalista określi zapotrzebowanie Twojego domu na ciepło i dobierze urządzenie, które zapewni Ci pełen komfort, nawet przy skrajnie niskich temperaturach na zewnątrz.

3
Dokumentacja i finansowanie
Dokumentacja i finansowanie

Pomożemy we wszystkich formalnościach związanych z montażem pompy ciepła, a także zaproponujemy korzystne finansowanie Twojej inwestycji.

4
Montaż
Montaż

Właściwy montaż to nasz priorytet! Nasi instalatorzy zamontują urządzenie w wyznaczonym terminie, z najwyższą dbałością o bezpieczeństwo i estetykę.

5
Podłączenie instalacji i formalności
Podłączenie instalacji i formalności

Uruchomimy Twoje urządzenie i skonfigurujemy je tak, by zapewnić Ci idealną temperaturę w domu, przy możliwie najniższym poborze energii elektrycznej.

6
Opieka posprzedażowa i serwis
Opieka posprzedażowa i serwis

W razie jakichkolwiek pytań lub problemów, jesteśmy do Twojej dyspozycji. Zajmiemy się również profesjonalnym serwisem urządzenia. Możesz na nas liczyć!

ikona-ekolo

Ogrzewanie w Twoim nowym domu

pompa ciepła powietrze-woda

Zaplanowanie inwestycji z pompą ciepła na odpowiednim etapie projektowania lub budowy domu może sprawić, że nakłady na inwestycje okażą się niższe niż w przypadku tradycyjnych kotłów na paliwo stałe.

Dom z pompą ciepła nie wymaga budowy komina, ani pomieszczenia na składowanie opału. Pompa ciepła to więc nie tylko oszczędności na ogrzewaniu, ale także redukcja kosztów budowy i konserwacji kominów oraz większa powierzchnia użytkowa domu.

Pompa ciepła powietrze-woda

jak to działa?

Pompy ciepła powietrze-woda często określane jako powietrzne pompy ciepła, do ogrzewania budynków lub wody użytkowej wykorzystują energię cieplną zgromadzoną jak sama nazwa wskazuje, w powietrzu. Ciepło jest pobierane przez parownik, który zawiera czynnik chłodniczy, który wrze w bardzo niskich, minusowych temperaturach. Następnie czynnik ten jest sprężany, w wyniku czego jego ciśnienie i temperatura wzrastają. W dalszym etapie czynnik w postaci gazowej jest przekazywany do skraplacza, gdzie oddaje ciepło do wody w instalacji grzewczej w budynku. W wyniku tego procesu czynnik chłodniczy zmienia stan skupienia na ciekły i zostaje podany do układu rozprężnego, gdzie jego temperatura i ciśnienie obniżają się. Następnie cykl zaczyna się od nowa

water_air_desktopwater_air_mobile

Pompa ciepła
powietrze-woda

dla każdego

Pompy ciepła typu powietrze/woda można zainstalować zarówno w nowym jak i modernizowanym domu. Urządzenie nie wymaga skomplikowanych instalacji po stronie źródła dolnego, ani dużej powierzchni gruntu czy dostępu do wody. W zależności od systemu ogrzewania, instalujemy urządzenia wysokotemperaturowe lub niskotemperaturowe.Która pompa ciepła będzie najlepszym rozwiązaniem dla Twojego domu?

Wysokotemperaturowe pompy ciepła przeznaczone są głównie do modernizowanych domów. Projektowane są do pracy z temperaturami powyżej 50°C, co pozwala na ich integrację z tradycyjnymi systemami grzewczymi. Takie urządzenie można podłączyć do istniejącej instalacji grzewczej, gdzie odbiornikami są np. grzejniki żeberkowe.

W przypadku pomp ciepła najbardziej efektywne jest użycie niskotemperaturowych odbiorników jak ogrzewanie podłogowe czy ścienne. Zaletą ogrzewania płaszczyznowego jest to, że przekazywanie ciepła następuje przez bardzo dużą powierzchnię, dzięki czemu nie potrzeba wysokiej temperatury jak w przypadku punktowych źródeł ciepła. Jeśli Twój dom posiada tego typu system grzewczy, najlepszym wyborem dla Ciebie będzie pompa ciepła niskotemperaturowa.

Screenshot 2023-06-02 at 14.50.30

Pompa ciepła
i fotowoltaika

duet idealny

Pompa ciepła by działać, oprócz dostępu do odnawialnego źródła energii potrzebuje również niewielkiej ilości energii elektrycznej.
Koszty ogrzewania nie są duże, ale można je dodatkowo obniżyć decydując się na połączenie pompy ciepła z panelami fotowoltaicznymi. Takie rozwiązanie nie tylko obniża koszty ogrzewania do minimum, ale także pozwala zwiększyć stopień wykorzystania na własne potrzeby energii elektrycznej, wyprodukowanej przez instalację fotowoltaiczną. Połączenie obu systemów sprawia, że inwestycja w te ekologiczne urządzenia jest jeszcze bardziej opłacalna.
W rezultacie nie ponosisz strat związanych z oddawaniem nadwyżek do sieci.

pompa-ciepla-i-fotowoltaika

powiązane artykuły

poznaj inne produkty

Columbus dla domu

zapytaj o ofertę
Columbus
Często zadawane pytania
 • Jak działa pompa ciepła?

  Pompa ciepła to urządzenie, które do wytwarzania ciepła wykorzystuje energię ze źródeł odnawialnych – powietrza, gruntu czy wody, oraz niewielką ilość energii elektrycznej. Jednym z najważnejszych elementów pompy ciepła jest sprężarka, dzięki której ciepło z pobrane przez czynnik chłodniczy z dolnego źródła przekazywane jest do układu grzewczego.

 • Jak działa pompa ciepła powietrzna?

  Pompa ciepła powietrze-woda wykorzystuje ciepło zmagazynowane w powietrzu i przekazuje je do czynnika chłodniczego. Podgrzany czynnik trafia do sprężarki, gdzie następuje podwyższenie jego ciśnienia i temperatury. Kolejnym krokiem jest skraplacz. Tu gorący czynnik w postaci gazu oddaje ciepło do instalacji grzewczej i skrapla się. Po tym czynnik trafia do zaworu

 • Ile pompa ciepła zużywa prądu?

  Chcąc wiedzieć ile prądu zużywa pompa ciepła, warto zwrócić uwagę na jej parametry, a w szczególności współczynnik efektywności energetycznej (COP). Określa on, ile ciepła jest produkowane jest w stosunku do ilości energii elektrycznej zużywanej do jej pracy. Im wyższy współczynnik COP, tym mniej energii elektrycznej jest potrzebne do uzyskania danego poziomu ciepła. Dla przykładu jeśli COP=4 to z 1 kW energii elektrycznej i 3 kW energii pobranej ze środowiska, urządzenie dostarcza 4 kW ciepła.

  Zużycie prądu przez pompę ciepła zależy od wielu czynników, takich jak jej moc, wydajność czy warunki atmosferyczne.

  Co ważne, zużycie energii możesz w znaczący sposób zoptymalizować dzięki inteligentnym systemom sterowania jak PowerHouse powered by Loxone.

 • Jakiej mocy pompy ciepła potrzebuje?

  W doborze odpowiedniej mocy pompy ciepła pomoże Ci nasz doradca. Na początek przeprowadzi szczegółowy audyt, dzięki któremu oszacuje całkowite zapotrzebowanie budynku na ciepło. Na podstawie przeprowadzonej ankiety technicznej, określi też ilość energii potrzebnej do przygotowania ciepłej wody użytkowej. Doradca zapyta Cię też o ewentualne dodatkowe oczekiwania dotyczące instalacji, dzięki czemu będzie mógł precyzyjnie określić moc urządzenia, która spełni Twoje potrzeby i zapewni Ci pełen komfort cieplny.

 • Czy pompa ciepła powinna pracować cały czas?

  To zależy od jej zastosowania i Twojego zapotrzebowania. Jeśli wykorzystujesz pompę ciepła wyłącznie do ogrzewania domu, wystarczy, że będzie ona pracować tylko w sezonie grzewczym (mniej więcej od września do maja, w zależności od warunków jakie panują na zewnątrz). Jeśli dodatkowo ogrzewasz nią wodę, urządzenie będzie działało przez cały rok. Należy pamiętać, że pompa ciepła dopasowuje parametry swojej pracy do warunków otoczenia, zatem nie zawsze będzie pracować ze swoją maksymalną mocą.

 • Czy mój dom musi być specjalnie przygotowany?

  Pompa ciepła nadaje się zarówno do nowych, jak i modernizowanych budynków. Im lepiej zaizolowany termicznie budynek, tym ekonomiczniej będzie pracować pompa ciepła.

 • Czy muszę wymieniać stary system ogrzewania?

  Przy pompie ciepła najbardziej efektywne jest użycie niskotemperaturowych odbiorników jak ogrzewanie podłogowe czy ścienne. Jednak jeśli Twój system ogrzewania opiera się na tradycyjnych grzejnikach, nie przejmuj się – nie musisz ich wymieniać! W ofercie mamy również wysokotemperaturowe pompy ciepła, które charakteryzują się wyższą temperaturą zasilania i doskonale współpracują ze starszą instalacją.

  Jeśli jednak posiadasz grzejniki żeliwne lub grzejniki Faviera, by w pełni cieszyć się z ekonomicznego i wysoce wydajnego ogrzewania domu pompą ciepła, zalecamy ich wymianę.

 • Czy muszę coś robić by pompa ciepła działała?

  Nie, pompa ciepła jest urządzeniem bezobsługowym — w odróżnieniu od tradycyjnych kotłów na paliwo stałe, nie ma potrzeby jego czyszczenia, rozpalania czy podkładania opału. Użytkowanie pompy jest czyste, ciche i całkowicie bezemisyjne.

 • Czy niezbędne są przeglądy?

  Tak jak każde urządzenie grzewcze, również pompy ciepła do prawidłowej pracy wymagają okresowej kontroli serwisowej, polegającej na ocenie poprawności działania całego systemu. Regularne przeglądy zapewnią Twojemu urządzeniu długą, bezawaryjną, a także efektywną pracę. Coroczne przeglądy są także konieczne dla utrzymania gwarancji na system.

 • Pompa ciepła a Prąd jak Powietrze – jak to działa?

  Usługa Prąd jak Powietrze pozwoli Ci wykorzystać 100% wartości energii z fotowoltaiki. To oznacza, że energia której nie zużyjesz na bieżąco zasili Twój wirtualny magazyn energii. Zgromadzone tam środki wykorzystasz np. zimą, kiedy fotowoltaika wytwarza mniejszą ilość energii, a potrzebujesz jej by ogrzewać dom pompą ciepła. Tym samym nadwyżki prądu wyprodukowane latem, zużyjesz np. w sezonie grzewczym.