czytaj mniej

Fotowoltaika

Mój Prąd 4.0
do 6 000 zł lub 7 000 zł

Planujesz inwestycję w fotowoltaikę w 2023 roku? Możesz liczyć na dotację z kolejnej, czwartej już odsłony programu “Mój Prąd”. Nabór wystartował 15 kwietnia i potrwa do 31 marca 2023, o ile wcześniej nie wyczerpią się dostępne środki. Dotacja pozwoli na sfinansowanie części kosztów kwalifikowanych tzn. związanych z zakupem i montażem nowej instalacji fotowoltaicznej o mocy od 2 do 10 kWp. Możesz liczyć nawet na 6 000 zł dotacji dla samej fotowoltaiki lub 7 000 zł przy zakupie równocześnie innych rozwiązań.

Czyste Powietrze
do 6 000 zł

Program “Czyste Powietrze” wspiera przede wszystkim inwestycje w wymianę źródeł ciepła w domach oraz ich termomodernizację. Jednak dokonujący tych zmian można starać się także o dotację na fotowoltaikę. W ramach programu, możesz ubiegać się nawet o 5 000 złotych. Planujesz wymianę “starego” kotła na pompę ciepła? Postaw również na darmowe źródło energii elektrycznej!

Pompy ciepła

Czyste Powietrze
pompa ciepła taniej o 19 400 zł

„Czyste Powietrze” to ogólnopolski program dopłat, który pozwala na wymianę źródeł ciepła oraz przeprowadzenie termomodernizacji budynku. Jeśli planujesz modernizację swojego domu i wymianę starego źródła ciepła na nowe, skorzystaj z dofinansowania do pompy ciepła, na urządzenie typu powietrze-woda możesz otrzymać nawet 19 400 zł. Dodatkowo możesz otrzymać do 6 000 zł na fotowoltaikę. Teraz dla beneficjentów podwyższonego i najwyższego poziomu dofinansowania, możliwość prefinansowania do 50% wartości całych prac remontowych.

Moje ciepło
nawet do 7 000 zł dotacji

Jesteś właścicielem nowego domu o podwyższonym standardzie energetycznym? Postaw na nowoczesne ogrzewanie pompą ciepła i skorzystaj ze wsparcia z programu “Moje Ciepło”. Dotacja stanowi od 30 do 45% kosztów kwalifikowanych inwestycji. W przypadku pompy ciepła powietrze-woda maksymalne dofinansowanie wynosi nawet 7 000 zł!

Mój Prąd 4.0
do 12 000 zł na duet idealny

“Mój Prąd 4.0” jest przeznaczony dla prosumentów rozliczających się w ramach net-billingu. Tegoroczna edycja została rozszerzona o dodatkowe komponenty jak magazyny ciepła czyli np. pompy ciepła z zasobnikiem. Postaw na nasz duet idealny – fotowoltaikę z pompą ciepła i otrzymaj nawet 12 000 zł wsparcia! Co ważne – Twój dom nie musi być nowy, nie musisz też likwidować “starego” źródła ciepła.

Magazyn Energii

Mój Prąd 4.0
do 23 000 zł na magazyn energii z fotowoltaiką

IV edycja programu “Mój Prąd” została rozszerzona o nowe komponenty zwiększające autokonsumpcję energii elektrycznej, takie jak magazyny energii. Teraz inwestując w fotowoltaikę wraz z magazynem energii możesz liczyć nawet na 23 000 złotych dotacji (do 7 000 zł fotowoltaika + do 16 000 zł magazyn energii).

HEMS

Mój Prąd 4.0
do 3 000 zł

Fotowoltaika z magazynem energii i/lub pompą ciepła? Dobierz HEMS* i otrzymaj dodatkowo nawet do 3 000 złotych! Dotacja przy całym pakiecie (fotowoltaika, pompa ciepła, magazyn energii i HEMS) wyniesie aż do 31 000 złotych.

*system zarządzania energią HEMS/EMS (pod warunkiem zakupu magazynu ciepła lub energii) – do 3 000 zł.

Ulga termomodernizacyjna wyższy poziom oszczędności

Postaw na fotowoltaikę i/lub pompę ciepła od Columbus i skorzystaj z proponowanych przez NFOŚiGW programów wsparcia oraz ulgi termomodernizacyjnej.

W ramach niej odliczysz (od dochodu w PIT lub w ryczałcie od przychodów ewidencjonowanych) nawet do 53 tys. złotych. Jest to suma wydatków w odniesieniu do wszystkich realizowanych przedsięwzięć termomodernizacyjnych w poszczególnych budynkach, których jesteś właścicielem lub współwłaścicielem.

Ulgę możesz połączyć, np. z dotacją z programu “Czyste Powietrze”, “Mój Prąd”, ale również “Moje Ciepło”, pod warunkiem, że koszty związane z zakupem i montażem pompy ciepła poniesione zostały po oddaniu budynku jednorodzinnego do użytkowania (jednak nie wcześniej niż 01.01.2021).

Pomagamy w uzyskaniu dotacji

Nie wiesz czy kwalifikujesz się do dotacji? Umów się na spotkanie z naszym ekspertem, który podpowie, czy spełniasz warunki do uzyskania dotacji oraz jaki program będzie dla Ciebie najkorzystniejszy. Jeśli udzielisz nam pełnomocnictwa, pomożemy Ci także w złożeniu wniosku w ramach programu “Mój Prąd”. Profesjonalna pomoc pomoże w pozytywnym rozpatrzeniu Twojego wniosku!

Zainteresowany?