Dotacje
do instalacji OZE

Myślisz o instalacji odnawialnych źródeł energii w swoim domu?

Masz możliwość skorzystania z licznych programów pomocowych proponowanych przez NFOŚiGW. Ich celem jest poprawa jakości powietrza poprzez zmniejszenie emisji gazów cieplarnianych dzięki wymianie źródeł energii cieplnej, a także zwiększenie produkcji energii elektrycznej z mikroinstalacji fotowoltaicznych w Polsce. Sprawdź, na jakie dotacje możesz liczyć i ile wsparcia zyskasz, korzystając z poszczególnych programów.

IMG-1

Dotacje na fotowoltaikę

Mój Prąd 5.0

do 7 000 zł

Od 22 kwietnia 2023 r. trwa nabór do kolejnej, piątej już edycji programu “Mój Prąd”. Dotacja podobnie jak w poprzednich edycjach, pozwoli na sfinansowanie części kosztów kwalifikowanych tzn. związanych z zakupem i montażem nowej instalacji fotowoltaicznej o mocy od 2 do 10 kWp. W 5 edycji możesz liczyć nawet na 6 000 zł dotacji dla samej fotowoltaiki lub 7 000 zł przy zakupie równocześnie innych rozwiązań. Jeśli jesteś właścicielem mikroinstalacji i skorzystałeś już z dotacji w poprzednich edycjach, możesz liczyć na dodatkowe 3 000 zł, pod warunkiem zakupu dodatkowych rozwiązań i zmiany systemu opustów na net-billing.

Dowiedz się więcej

Czyste Powietrze

do 6 000 zł

Program “Czyste Powietrze” wspiera przede wszystkim inwestycje w wymianę źródeł ciepła w domach oraz ich termomodernizację. Jednak dokonujący tych zmian można starać się także o dotację na fotowoltaikę. W ramach programu, możesz ubiegać się nawet o 5 000 złotych. Planujesz wymianę “starego” kotła na pompę ciepła? Postaw również na darmowe źródło energii elektrycznej!

Dowiedz się więcej

Dotacje na pompy ciepła

Czyste Powietrze

pompa ciepła taniej o 27 500 zł

Jeśli wymieniasz stare, nieefektywne urządzenie grzewcze na pompę ciepła, możesz zyskać dofinansowanie z programu „Czyste Powietrze”. Dotacja do pompy ciepła powietrze-woda wynosi 19 400 zł. Możesz ją zwiększyć dzięki innowacyjnej usłudze Columbus Hydro. Nasz autorski system rozbudowy instalacji centralnego ogrzewania mający na celu zapobieganie awariom oraz zapewnienie bezpieczeństwa użytkowników systemu. Jego wybór powoduje, że kwalifikujesz się do dodatkowego dofinansowania w wysokości do 8 100 zł. Łącznie możesz więc liczyć na dotację w wysokości do 27 500 zł!

Dowiedz się więcej

Moje ciepło

nawet do 7 000 zł dotacji

Jesteś właścicielem nowego domu o podwyższonym standardzie energetycznym? Postaw na nowoczesne ogrzewanie pompą ciepła i skorzystaj ze wsparcia z programu “Moje Ciepło”. Dotacja stanowi od 30 do 45% kosztów kwalifikowanych inwestycji. W przypadku pompy ciepła powietrze-woda maksymalne dofinansowanie wynosi nawet 7 000 zł!

Dowiedz się więcej

Mój Prąd 5.0

do 19 400 zł na pompę ciepła powietrze/woda

Mój Prąd 5.0 został rozszerzony o pompy ciepła. By skorzystać z tego wsparcia dom nie musi być nowy, nie trzeba było też likwidować “starego” źródła ciepła, zatem o dotację mogą starać się także właściciele kotłów gazowych lub innych. Dofinansowanie obejmuje pompy ciepła gruntowe, powietrze/powietrze oraz najpopularniejsze – powietrze/woda. Na te ostatnie możesz otrzymać nawet 19 400 zł wsparcia!

Dowiedz się więcej

Dotacje na magazyn energii

Mój Prąd 5.0

do 23 000 zł dotacji

V edycja programu “Mój Prąd” podobnie jak poprzednia, wspiera zakup komponentów zwiększających autokonsumpcję energii elektrycznej. Inwestując w fotowoltaikę wraz z magazynem energii możesz liczyć nawet na 23 000 złotych dotacji (do 7 000 zł fotowoltaika + do 16 000 zł magazyn energii). Postaw na niezależny dom i skorzystaj z dotacji już dziś.

Dowiedz się więcej

Dotacje na HEMS

Mój Prąd 5.0

do 45 400 zł na ekosystem Columbus

W V edycji programu “Mój Prąd” dofinansowanie do HEMS* wynosi do 3 000 zł. Dzięki inteligentnemu systemowi zarządzania energią, zoptymalizujesz działanie pozostałych instalacji i zmaksymalizujesz swoje oszczędności. Dotacja na rozwiązania z ekosystemu Columbus – fotowoltaika, pompa ciepła, magazyn energii i HEMS – opiewa na kwotę 45 400 zł! Dzięki tak dużemu wsparciu Twoja inwestycja zwróci się jeszcze szybciej.

*system zarządzania energią HEMS/EMS (pod warunkiem zakupu magazynu ciepła lub energii).

Dowiedz się więcej

Ulga termomodernizacyjna wyższy poziom oszczędności

Postaw na fotowoltaikę i/lub pompę ciepła od Columbus i skorzystaj z proponowanych przez NFOŚiGW programów wsparcia oraz ulgi termomodernizacyjnej.

W ramach niej odliczysz (od dochodu w PIT lub w ryczałcie od przychodów ewidencjonowanych) nawet do 53 tys. złotych. Jest to suma wydatków w odniesieniu do wszystkich realizowanych przedsięwzięć termomodernizacyjnych w poszczególnych budynkach, których jesteś właścicielem lub współwłaścicielem.

Ulgę możesz połączyć, np. z dotacją z programu “Czyste Powietrze”, “Mój Prąd”, ale również “Moje Ciepło”, pod warunkiem, że koszty związane z zakupem i montażem pompy ciepła poniesione zostały po oddaniu budynku jednorodzinnego do użytkowania (jednak nie wcześniej niż 01.01.2021).

Dowiedz się więcej
termo-img

Pomagamy w uzyskaniu dotacji

Nie wiesz czy kwalifikujesz się do dotacji? Umów się na spotkanie z naszym ekspertem, który podpowie, czy spełniasz warunki do uzyskania dotacji oraz jaki program będzie dla Ciebie najkorzystniejszy. Jeśli udzielisz nam pełnomocnictwa, pomożemy Ci także w złożeniu wniosku w ramach programu “Mój Prąd”. Profesjonalna pomoc pomoże w pozytywnym rozpatrzeniu Twojego wniosku!

Pozyskaliśmy ponad 119 mln zł dotacji dla naszych klientów!

Zainteresowany?

Umów się na spotkanie
zapytaj o ofertę
Columbus