Dynamiczne bilansowanie z gwarancją 1:1 – dowiedz się, jak to działa!

Zobacz

Dynamiczne bilansowanie z gwarancją 1:1 – dowiedz się, jak to działa!

Zobacz

Dotacje
do instalacji OZE

Myślisz o instalacji odnawialnych źródeł energii w swoim domu?

Masz możliwość skorzystania z licznych programów pomocowych proponowanych przez NFOŚiGW. Ich celem jest poprawa jakości powietrza poprzez zmniejszenie emisji gazów cieplarnianych dzięki wymianie źródeł energii cieplnej, a także zwiększenie produkcji energii elektrycznej z mikroinstalacji fotowoltaicznych w Polsce. Sprawdź, na jakie dotacje możesz liczyć i ile wsparcia zyskasz, korzystając z poszczególnych programów.

IMG-1

Dotacje na fotowoltaikę

Mój Prąd 6.0

oczekiwanie na start

Nabór do 5. edycji został przedwcześnie zamknięty z powodu wyczerpania się środków przewidzianych na wypłatę dofinansowania. W 2024 r. planowane jest uruchomienie kolejnej, szóstej już edycji programu Mój Prąd. Szczegóły już niebawem.

Dotacja Mój Prąd pozwala na sfinansowanie części kosztów kwalifikowanych tzn. związanych z zakupem i montażem nowej instalacji fotowoltaicznej o mocy od 2 do 10 kWp. W 5. edycji można było liczyć nawet na 6 000 zł dotacji dla samej fotowoltaiki lub 7 000 zł przy zakupie równocześnie innych rozwiązań. Właściciele mikroinstalacji, którzy skorzystali już z dotacji w poprzednich edycjach, mogli liczyć na dodatkowe 3 000 zł, pod warunkiem zakupu dodatkowych rozwiązań i zmiany systemu opustów na net-billing.

Dowiedz się więcej

Czyste Powietrze

do 6 000 zł

Program “Czyste Powietrze” wspiera przede wszystkim inwestycje w wymianę źródeł ciepła w domach oraz ich termomodernizację. Jednak dokonujący tych zmian można starać się także o dotację na fotowoltaikę. W ramach programu, możesz ubiegać się nawet o 6 000-15 000 złotych wsparcia, w zależności od poziomu dofinansowania.

Planujesz wymianę “starego” kotła na pompę ciepła? Postaw również na darmowe źródło energii elektrycznej!

Dowiedz się więcej

Dotacje na pompy ciepła

Czyste Powietrze

pompa ciepła taniej o 27 500 zł

Jeśli wymieniasz stare, nieefektywne urządzenie grzewcze na pompę ciepła, możesz zyskać dofinansowanie z programu „Czyste Powietrze”. Dotacja do pompy ciepła powietrze-woda wynosi 19 400 zł. Możesz ją zwiększyć dzięki innowacyjnej usłudze Columbus Hydro. Nasz autorski system rozbudowy instalacji centralnego ogrzewania mający na celu zapobieganie awariom oraz zapewnienie bezpieczeństwa użytkowników systemu. Jego wybór powoduje, że kwalifikujesz się do dodatkowego dofinansowania w wysokości do 8 100 zł. Łącznie możesz więc liczyć na dotację w wysokości do 27 500 zł!

Dowiedz się więcej

Moje ciepło

nawet do 7 000 zł dotacji

Jesteś właścicielem nowego domu o podwyższonym standardzie energetycznym? Postaw na nowoczesne ogrzewanie pompą ciepła i skorzystaj ze wsparcia z programu “Moje Ciepło”. Dotacja stanowi od 30 do 45% kosztów kwalifikowanych inwestycji. W przypadku pompy ciepła powietrze-woda maksymalne dofinansowanie wynosi nawet 7 000 zł!

Dowiedz się więcej

Mój Prąd 6.0

oczekiwanie na start

Nabór do 5. edycji został przedwcześnie zamknięty z powodu wyczerpania się środków przewidzianych na wypłatę dofinansowania. W 2024 r. planowane jest uruchomienie kolejnej, szóstej już edycji programu Mój Prąd. Szczegóły już niebawem.

Mój Prąd 5.0 został rozszerzony o pompy ciepła. By skorzystać z tego wsparcia, nie trzeba było likwidować “starego” źródła ciepła, zatem o dotację mogli starać się także właściciele kotłów gazowych lub innych. Dofinansowanie obejmowało pompy ciepła gruntowe, powietrze/powietrze oraz najpopularniejsze – powietrze/woda. Na te ostatnie można było otrzymać nawet 19 400 zł wsparcia!

Czy zasady 6. edycji pozostaną bez zmian dowiemy się już niebawem.

Dowiedz się więcej

Dotacje na magazyn energii

Mój Prąd 6.0

oczekiwanie na start

Program “Mój Prąd” wspiera zakup komponentów zwiększających autokonsumpcję energii elektrycznej. Inwestując w fotowoltaikę wraz z magazynem energii w 5. edycji można było liczyć nawet na 23 000 złotych dotacji (do 7 000 zł fotowoltaika + do 16 000 zł magazyn energii).

Dowiedz się więcej

Dotacje na HEMS

Mój Prąd 6.0

oczekiwanie na start

Dzięki inteligentnemu systemowi zarządzania energią, zoptymalizujesz działanie fotowoltaiki, pompy ciepła i innych instalacji dla eko-energetycznego domu i zmaksymalizujesz swoje oszczędności.

W V edycji programu “Mój Prąd” dofinansowanie do HEMS* wynosiło do 3 000 zł. Dotacja na rozwiązania z ekosystemu Columbus – fotowoltaika, pompa ciepła, magazyn energii i HEMS – opiewała na kwotę 45 400 zł!

*system zarządzania energią HEMS/EMS (pod warunkiem zakupu magazynu ciepła lub energii).

Dowiedz się więcej

Termomodernizacja
wyższy poziom oszczędności

Postaw na kompleksową termomodernizację domu skorzystaj z proponowanych przez NFOŚiGW programów wsparcia oraz ulgi termomodernizacyjnej.

Czyste Powietrze

Dofinansowanie obejmuje m.in. wymianę starych i nieefektywnych źródeł ciepła na paliwo stałe na nowoczesne źródła ciepła, które spełniają najwyższe normy, oraz przeprowadzenie niezbędnych prac termomodernizacyjnych budynku jak np. wymiana stolarki okiennej. W ramach programu możesz liczyć na:

  • nawet do 135 000 zł dotacji w przypadku najwyższego poziomu dofinansowania z kompleksową termomodernizacją,
  • do 99 000 zł w podwyższonym i do 66 000 zł w podstawowym poziomie dofinansowania,
  • dodatkowo audyt energetyczny: do 1 200 zł.

Co ważne, skorzystanie z dotacji jest możliwe bez konieczności wniesienia wkładu własnego.

Ulga termomodernizacyjna

W ramach niej odliczysz (od dochodu w PIT lub w ryczałcie od przychodów ewidencjonowanych) nawet do 53 tys. złotych. Jest to suma wydatków w odniesieniu do wszystkich realizowanych przedsięwzięć termomodernizacyjnych w poszczególnych budynkach, których jesteś właścicielem lub współwłaścicielem. Ulgę możesz połączyć z dotacją, należy jednak pamiętać, by odliczyć ją od kosztów, które nie zostały pokryte przez dotację.

Dowiedz się więcej
termo-img

Pomagamy w uzyskaniu dotacji

Nie wiesz czy kwalifikujesz się do dotacji? Umów się na spotkanie z naszym ekspertem, który podpowie, czy spełniasz warunki do uzyskania dotacji oraz jaki program będzie dla Ciebie najkorzystniejszy. Jeśli udzielisz nam pełnomocnictwa, pomożemy Ci także w złożeniu wniosku w ramach programu “Mój Prąd”. Profesjonalna pomoc pomoże w pozytywnym rozpatrzeniu Twojego wniosku!

Pozyskaliśmy ponad 119 mln zł dotacji dla naszych klientów!

Zainteresowany?

Umów się na spotkanie
zapytaj o ofertę
Columbus