Mój Prąd 6.0 od 2 września – nie przegap szansy na dofinansowanie!

Zobacz

Mój Prąd 6.0 od 2 września – nie przegap szansy na dofinansowanie!

Zobacz

magazyn energii
dla domu .

i Twojej niezależności

Magazyn energii pozwoli Ci zoptymalizować zużycie darmowej energii z fotowoltaiki. Dzięki niemu zyskasz swobodę w jej wykorzystaniu i zmaksymalizujesz swoje oszczędności. Dzięki dodatkowej funkcji Backup, urządzenie zapewni Tobie i Twojej rodzinie bezpieczeństwo w przypadku awarii zasilania – kiedy w okolicy nie ma prądu, Ty ciągle masz do niego dostęp. Niezależność i wygoda jest na wyciągnięcie Twojej ręki!

Zapytaj o ofertę na magazyn energii
magazyn-energii-intro
Porównaj dynamiczne bilansowanie 1:1 z net-billingiem i oblicz opłacalność instalacji fotowoltaicznej od Columbus

Jak działa hybrydowa instalacja fotowoltaiczna
z magazynem energii?

me1

Prąd produkowany przez mikroinstalację fotowoltaiczną trafia najpierw do inwertera w domu, który konwertuje prąd stały (DC) na prąd zmienny (AC) odpowiedni do zasilania urządzeń domowych.

me2

Energia wytwarzana przez system fotowoltaiczny w pierwszej kolejności zasila aktywne urządzenia w Twoim domu, pokrywając bieżące zużycie, czyli autokonsumpcję. Dzięki temu maksymalizujesz wykorzystanie energii słonecznej, minimalizując potrzebę pobierania prądu z sieci.

me3

Nadwyżki niewykorzystanej na bieżąco energii, trafią do magazynu. Możesz je wykorzystać np. po zachodzie słońca, kiedy fotowoltaika nie produkuje prądu, lub kiedy produkcja energii jest niższa niż Twoje aktualne zapotrzebowanie.

me4

Jeśli fotowoltaika nie będzie produkować energii, a Twój magazyn się wyczerpie, brakującą ilość pobierzesz z sieci. Możesz również naładować swój magazyn tańszą energią z sieci w godzinach poza szczytem, by wykorzystać ją gdy stawka za kWh będzie wyższa.

Nasze modele magazynów

Magazyny energii dostępne w Columbus umożliwiają wykonanie ponad 6 000 cykli ładowania, przy zachowaniu min. 90% pierwotnej pojemności. Dzięki zastosowaniu ogniw litowo-żelazowo-fosforanowych (LiFePO4) charakteryzują się bardzo długą żywotnością i bezpieczeństwem. Urządzenia posiadają systemy zabezpieczające przed nadmiernym rozładowaniem, przeładowaniem oraz wysoką i za niską temperaturą.

Magazyn energii Dyness
Zalety:

  • dostępne pojemności – od 7,1 kWh do 21,3 kWh,
  • technologia LiFePO4,
  • szeroki zakres temperatur pracy od 0 ℃ do 50 ℃,
  • głębokość rozładowania 90%
  • konstrukcja umożliwiająca łatwą rozbudowę
  • norma szczelności IP54,
  • długa żywotność ≥6000 cykli ładowania.

Magazyn energii Deye
Zalety:

  • dostępne pojemności –  5,12  kWh do 15,36 kWh,
  • technologia LiFePO4,
  • szeroki zakres temperatur pracy od 0 ℃ do 55 ℃,
  • głębokość rozładowania 90%
  • konstrukcja umożliwiająca łatwą rozbudowę
  • norma szczelności IP54,
  • długa żywotność ≥6000 cykli ładowania.

Magazyn energii FEB
Zalety:

  • dostępne pojemności – od 5,2 kWh do 20,8 kWh,
  • technologia LiFePO4,
  • szeroki zakres temperatur pracy od 0 ℃ do 50 ℃,
  • głębokość rozładowania 90%
  • konstrukcja umożliwiająca łatwą rozbudowę
  • 10 lat gwarancji producenta,
  • norma szczelności IP65,
  • długa żywotność ≥6000 cykli ładowania.
percent_icon Mój prąd 6.0

dofinansowanie do magazynu energii

Program Mój Prąd 6.0 ma wystartować już 2 września 2024 r. Nowa edycja wprowadza obowiązkowe* magazyny energii/ciepła dla nowych mikroinstalacji fotowoltaicznych zgłoszonych od 1 sierpnia 2024 r. Na każdy 1 kWp zainstalowanej mocy fotowoltaiki musi przypadać 1,5 kWh pojemności magazynu, co ma zwiększyć efektywność wykorzystania energii odnawialnej. Dla inwestujących w fotowoltaikę z magazynem, maksymalna moc dotowanych instalacji wzrośnie do 20 kWp.

Wysokość dofinansowania:

  • dla mikroinstalacji PV z elementem dodatkowym – 7 tys. zł + dofinansowanie do elementu dodatkowego;

  • dla magazynu energii – 16 tys. zł;

  • dla magazynu ciepła – 5 tys. zł.

To doskonała okazja, aby wyposażyć Twój dom w oszczędny i samowystarczalny system!

*Dla mikroinstalacji zgłoszonych przed 31 lipca 2024 r. magazyn nie będzie obowiązkowy, a maksymalna moc systemu PV wyniesie od 2 do 10 kWp.

moj-prad-img
Magazyn energii
główne zalety
Współpraca z instalacją fotowoltaiczną

Zamiast oddawać nadwyżki energii produkowanej przez instalację fotowoltaiczną, zatrzymaj je w magazynie. Zgromadzoną energię wykorzystasz w nocy, podczas awarii sieci lub gdy produkcja będzie niewystarczająca do Twoich potrzeb.

Bezpieczeństwo

Magazyny energii posiadają zabezpieczenia przed przeciążeniami i zwarciami. Dzięki dodatkowej funkcji backup, zyskujesz ochronę przed nagłą przerwą w dostawie energii z sieci.

Nowoczesny design

Niewielki rozmiar sprawia, że urządzenie nie potrzebuje dużej powierzchni do instalacji. Nowoczesna, estetyczna obudowa wykonana z metalu pozwala wkomponować się w praktycznie każde współczesne wnętrze.

Jeszcze więcej mocy

Modułowa budowa pozwala na bezproblemową rozbudowę magazynu energii. W razie potrzeby, dzięki połączeniu kilku modułów możesz zyskać nawet kilkukrotnie większą pojemność użytkową.

Długa żywotność

Nowoczesna technologia LiFePO4 pozwala na wykonanie przynajmniej 6 tys. pełnych cykli ładowania, przy zachowaniu min. 90% pojemności. To wszystko przekłada się nawet na ponad 30 lat trwałości.

Mask-Group-1-4
kaisai-i-1

Technologia LiFePO4

bez efektu pamięci

Magazyny energii dostępne w Columbus wykonane są w technologii LiFePO4, która łączy w sobie zalety wysokiej wydajności prądowej oraz długiego czasu eksploatacji, pozwalającego osiągnąć kilka tysięcy cykli ładowania/rozładowania. Akumulatory LiFePO4 mają dużą gęstość energetyczną, dzięki czemu wyróżniają się możliwością dużej koncentracji energii przy zachowaniu kompaktowych rozmiarów. Ogniwa wykonane w tej technologii charakteryzują się również dużą odpornością na samorozładowywania. Co ważne, akumulatory LiFePO4 nie są podatne na “efekt pamięci” występujący np. w bateriach Ni-Cd, Ni-MH czy AGM, powodujący “utratę” rzeczywistej pojemności.

Inwerter hybrydowy

jeszcze więcej możliwości

Inwerter hybrydowy to zaawansowane urządzenie, które może współpracować zarówno z publiczną siecią energetyczną, a także z systemem magazynowania energii. Umożliwia on konwersję prądu stałego generowanego przez panele słoneczne na prąd zmienny, który może zasilać domowe urządzenia, a także ładowanie magazynu energią z instalacji fotowoltaicznej lub z sieci.

Inwertery dostępne w ofercie Columbus to urządzenia wysokiej jakości, pochodzące wyłącznie od sprawdzonych światowych producentów, takich jak Solis czy Deye. Charakteryzują się wysoką sprawnością, co zapewnia maksymalne wykorzystanie energii generowanej przez panele słoneczne. Urządzenia te są nie tylko tylko wydajne, ale również niezawodne i trwałe co daje użytkownikom pewność stabilnej, bezpiecznej pracy systemu fotowoltaicznego przez wiele lat.

Group 2706
Chcesz by Twoja instalacja była gotowa na przyszłość?

W naszej ofercie znajdziesz inwertery sieciowe oraz hybrydowe. Jeśli wybierzesz wersję hybrydową zyskasz możliwość rozbudowy swojej instalacji o magazyn energii bez dodatkowych kosztów.

Jaki magazyn energii wybrać?

poznaj inne produkty
Columbus
zapytaj o ofertę
Columbus
Często zadawane pytania
  • Jak działa magazyn energii?

    Magazyn energii jest urządzeniem służącym do przechowywania energii elektrycznej. Magazynowanie energii jest ważne, ponieważ wiele źródeł energii, takich jak panele słoneczne i wiatraki, generuje energię w niestabilnych ilościach, co oznacza, że ​​czasami produkują one więcej energii, niż jest potrzebne, a czasami mniej. Magazyn energii pozwala na wykorzystanie nadmiaru energii w czasie, gdy jej źródła nie są w stanie dostarczyć wystarczającej ilości.

  • Jakie funkcje ma magazyn energii?

    Magazyn energii z funkcją Backup Ready może zabezpieczać budynek przed skutkami braku zasilania, do tego optymalizuje zużycie energii z instalacji fotowoltaicznej poprzez znaczne zwiększenie autokonsumpcji. Dzięki tym funkcjom, Twój dom może zyskać większą niezależność od cen prądu czy od dostaw energii z sieci.

  • Co to jest Backup Ready?

    Jest to układ samoczynnego załączenia zasilania awaryjnego w momencie zaniku zasilania z zakładu energetycznego. Układ automatycznie, w momencie zaniku napięcia w sieci, odłącza Twoją instalację  i przełącza ją w tryb wyspowy (off-grid). Dzięki temu instalacja działa w dalszym ciągu mimo braku zasilania z Zakładu Energetycznego.

  • Jak dużego magazynu energii potrzebuję?

    To zależy m.in. od funkcji jaką magazyn energii ma pełnić w Twoim domu. Jeśli ma stanowić zabezpieczenie przed awarią sieci, powinno się go dobrać, do potrzeb zużycia energii w przypadku braku zasilania. Istotne jest także to, by dobrać wielkość magazynu do mocy instalacji fotowoltaicznej i stopnia autokonsumpcji. Im więcej energii ze słońca wykorzystujesz na bieżąco, tym mniejszej pojemności potrzebujesz. Najczęściej w instalacjach domowych sprawdzają się magazyny o wielkości 3-10 kWh.

    Profesjonalnym doborem magazynu energii zajmie się nasz specjalista, który na podstawie szczegółowego audytu dobierze urządzenie dopasowane do Twoich potrzeb.

  • Jaka jest żywotność magazynu energii?

    Wysokiej jakości magazyny energii, wykonane w technologii LiFePO4, mogą pracować wydajnie nawet przez ponad 20 lat. Należy mieć jednak na uwadze, że ich żywotność jest w głównej mierze uzależniona od sposobu użytkowania. Przy założeniu, że pełny cykl naładowanie/rozładowanie będzie mieć miejsce przez 60% dni w roku, w przypadku modelu US2000 oraz Force H2, który umożliwia wykonanie przynajmniej 6 tys. pełnych cykli ładowania, żywotność będzie wynosiła ok. 27 lat przy zachowaniu minimum 90% pojemności.

  • Czy muszę posiadać dodatkowe urządzenia żeby magazyn energii działał?

    Jeśli chcesz magazynować energię z fotowoltaiki, potrzebujesz falownika hybrydowego. Jest on przeznaczony do pracy zarówno z siecią jak i magazynem energii. Jeśli posiadasz falownik sieciowy, konieczna jest jego wymiana na model hybrydowy.

  • Czy magazynowanie energii jest opłacalne?

    Nowoczesne litowo-jonowe magazyny energii są wysoce wydajne i charakteryzują się długą żywotnością. Główną ich zaletą jest zapewnienie bezpieczeństwa zasilania na wypadek awarii czy też zwiększenie autokonsumpcji w instalacjach fotowoltaicznych. Dzięki temu, że Twoje nadwyżki energii zamiast do sieci trafią do magazynu, zmaksymalizujesz wykorzystanie swojej darmowej energii ze słońca. Magazyn energii pozwoli Ci jeszcze bardziej uniezależnić się od zewnętrznych dostawców, zminimalizować straty związane z przechowaniem energii w sieci czy jej sprzedażą.