magazyn energii
dla domu .

i Twojej niezależności

Magazyn energii pozwoli Ci zoptymalizować zużycie darmowej energii z fotowoltaiki. Dzięki niemu zyskasz swobodę w jej wykorzystaniu i zmaksymalizujesz swoje oszczędności. Urządzenie zapewni Tobie i Twojej rodzinie bezpieczeństwo w przypadku awarii zasilania – kiedy w okolicy nie ma prądu, Ty ciągle masz do niego dostęp. Niezależność i wygoda jest na wyciągnięcie Twojej ręki!

Zapytaj o ofertę na magazyn energii
magazyn-energii-intro
Oblicz opłacalność fotowoltaiki z magazynem energii

Jak działa hybrydowa instalacja fotowoltaiczna
z magazynem energii?

me1

Prąd produkowany przez mikroinstalację trafia do inwertera w domu.

me2

Stąd, w pierwszej kolejności będzie zasilał aktywne urządzenia.

me3

Nadwyżki niewykorzystanej na bieżąco energii, trafią do magazynu – po zachodzie słońca i kiedy bieżąca produkcja będzie niższa niż zużycie, odbierzesz energię w pierwszej kolejności z magazynu.

me4

Z sieci odbierzesz też pozostała nadwyżkę energii, jeśli skończy się energia w Twoim magazynie.

Nasze modele magazynów

Magazyny energii dostępne w Columbus umożliwiają wykonanie ponad 6 000 cykli ładowania, przy zachowaniu min. 90% pierwotnej pojemności. Dzięki zastosowaniu ogniw litowo-żelazowo-fosforanowych (LiFePO4) charakteryzują się bardzo długą żywotnością i bezpieczeństwem. Oba modele posiadają system zabezpieczający przed nadmiernym rozładowaniem, przeładowaniem oraz wysoką i za niską temperaturą. Magazyny posiadają 10-letnią gwarancję producenta.

Magazyn energii Dyness
Zalety:

 • dostępne pojemności – od 7,1 kWh do 21,3 kWh,
 • technologia LiFePO4,
 • szeroki zakres temperatur pracy od 0 ℃ do 50 ℃,
 • głębokość rozładowania 90%
 • modułowa konstrukcja umożliwiająca łatwą rozbudowę
 • 10 lat gwarancji producenta,
 • norma szczelności IP54,
 • długa żywotność ≥6000 cykli ładowania.

Magazyn energii Pylontech
Zalety:

 • dostępne pojemności – od 7,1 kWh do 14,2 kWh,
 • technologia LiFePO4,
 • szeroki zakres temperatur pracy od 0 ℃ do 50 ℃,
 • głębokość rozładowania 90%
 • modułowa konstrukcja umożliwiająca łatwą rozbudowę
 • 10 lat gwarancji producenta,
 • norma szczelności IP54,
 • długa żywotność ≥6000 cykli ładowania.
percent_icon Mój prąd 5.0

dofinansowanie do 26 000 zł

Chcesz by Twój dom był oszczędny i samowystarczalny? Postaw na fotowoltaikę z magazynem energii + HEMS od Columbus. W 5 edycji programu “Mój Prąd” dotacja na połączenie  wynosi aż 26 000 zł.  HEMS to inteligentny system zarządzania energią, zoptymalizuje działanie pozostałych instalacji i maksymalizuje Twoje oszczędności.

Postaw na niezależny dom i skorzystaj z dotacji już dziś.

moj-prad-img
do 7 000 zł
instalacja fotowoltaiczna
do 19 000 zł
magazyn energii + Home Energy Management System
do 26 000 zł
na dom niezależny energetycznie/samowystarczalny
Magazyn energii
główne zalety
Współpraca z instalacją fotowoltaiczną

Zamiast oddawać nadwyżki energii produkowanej przez instalację fotowoltaiczną, zatrzymaj je w magazynie. Zgromadzoną energię wykorzystasz w nocy, podczas awarii sieci lub gdy produkcja będzie niewystarczająca do Twoich potrzeb.

Bezpieczeństwo

Magazyny energii posiadają zabezpieczenia przed przeciążeniami i zwarciami. Dzięki dodatkowej funkcji backup, zyskujesz ochronę przed nagłą przerwą w dostawie energii z sieci.

Nowoczesny design

Niewielki rozmiar sprawia, że urządzenie nie potrzebuje dużej powierzchni do instalacji. Nowoczesna, estetyczna obudowa wykonana z metalu pozwala wkomponować się w praktycznie każde współczesne wnętrze.

Jeszcze więcej mocy

Modułowa budowa pozwala na bezproblemową rozbudowę magazynu energii. W razie potrzeby, dzięki połączeniu kilku modułów możesz zyskać nawet kilkukrotnie większą pojemność użytkową.

Długa żywotność

Nowoczesna technologia LiFePO4 pozwala na wykonanie przynajmniej 6 tys. pełnych cykli ładowania, przy zachowaniu min. 90% pojemności. To wszystko przekłada się nawet na ponad 30 lat trwałości.

Mask-Group-1-4
kaisai-i-1

Technologia LiFePO4

bez efektu pamięci

Magazyny energii dostępne w Columbus wykonane są w technologii LiFePO4, która łączy w sobie zalety wysokiej wydajności prądowej oraz długiego czasu eksploatacji, pozwalającego osiągnąć kilka tysięcy cykli ładowania/rozładowania. Akumulatory LiFePO4 mają dużą gęstość energetyczną, dzięki czemu wyróżniają się możliwością dużej koncentracji energii przy zachowaniu kompaktowych rozmiarów. Ogniwa wykonane w tej technologii charakteryzują się również dużą odpornością na samorozładowywania. Co ważne, akumulatory LiFePO4 nie są podatne na “efekt pamięci” występujący np. w bateriach Ni-Cd, Ni-MH czy AGM, powodujący “utratę” rzeczywistej pojemności.

Inwerter hybrydowy Solis

jeszcze więcej możliwości

Inwerter hybrydowy może współpracować jednocześnie z publiczną siecią energetyczną lub w razie jej awarii tworzyć instalację off-grid pracującą z akumulatorami oraz panelami fotowoltaicznymi stale produkując energię i zasilając kluczowe odbiorniki. Inwerter Solis dostępny w ofercie Columbus, charakteryzuje się jedną z najwyższych sprawności na rynku na poziomie 98,4%. Dzięki wbudowanym algorytmom pracy optymalizuje wykorzystywanie energii i znacznie pozwala zwiększyć autokonsumpcję budynku w połączeniu z magazynem energii. Przy wykorzystaniu trójfazowego wyjścia zasilania awaryjnego falownik w momencie awarii zasilania z sieci nie tylko w dalszym ciągu produkuje energię, ale również pozwala zasilać awaryjnie kluczowe urządzenia przy minimalnym czasie przełączenia się na tryb off-grid.

Group 2706
Chcesz by Twoja instalacja była gotowa na przyszłość?

W naszej ofercie znajdziesz inwerter sieciowy oraz hybrydowy. Jeśli wybierzesz wersję hybrydową zyskasz możliwość rozbudowy swojej instalacji o magazyn energii bez dodatkowych kosztów, a także dostęp do Regulatora Napięcia.

Jaki magazyn energii wybrać?

poznaj inne produkty
Columbus
zapytaj o ofertę
Columbus
Często zadawane pytania
 • Jak działa magazyn energii?

  Magazyn energii jest urządzeniem służącym do przechowywania energii elektrycznej. Magazynowanie energii jest ważne, ponieważ wiele źródeł energii, takich jak panele słoneczne i wiatraki, generuje energię w niestabilnych ilościach, co oznacza, że ​​czasami produkują one więcej energii, niż jest potrzebne, a czasami mniej. Magazyn energii pozwala na wykorzystanie nadmiaru energii w czasie, gdy jej źródła nie są w stanie dostarczyć wystarczającej ilości.

 • Jakie funkcje ma magazyn energii?

  Magazyn energii z funkcją Backup Ready może zabezpieczać budynek przed skutkami braku zasilania, do tego optymalizuje zużycie energii z instalacji fotowoltaicznej poprzez znaczne zwiększenie autokonsumpcji. Dzięki tym funkcjom, Twój dom może zyskać większą niezależność od cen prądu czy od dostaw energii z sieci.

 • Co to jest Backup Ready?

  Jest to układ samoczynnego załączenia zasilania awaryjnego w momencie zaniku zasilania z zakładu energetycznego. Układ automatycznie, w momencie zaniku napięcia w sieci, odłącza Twoją instalację  i przełącza ją w tryb wyspowy (off-grid). Dzięki temu instalacja działa w dalszym ciągu mimo braku zasilania z Zakładu Energetycznego.

 • Jak dużego magazynu energii potrzebuję?

  To zależy m.in. od funkcji jaką magazyn energii ma pełnić w Twoim domu. Jeśli ma stanowić zabezpieczenie przed awarią sieci, powinno się go dobrać, do potrzeb zużycia energii w przypadku braku zasilania. Istotne jest także to, by dobrać wielkość magazynu do mocy instalacji fotowoltaicznej i stopnia autokonsumpcji. Im więcej energii ze słońca wykorzystujesz na bieżąco, tym mniejszej pojemności potrzebujesz. Najczęściej w instalacjach domowych sprawdzają się magazyny o wielkości 3-10 kWh.

  Profesjonalnym doborem magazynu energii zajmie się nasz specjalista, który na podstawie szczegółowego audytu dobierze urządzenie dopasowane do Twoich potrzeb.

 • Jaka jest żywotność magazynu energii?

  Wysokiej jakości magazyny energii, wykonane w technologii LiFePO4, mogą pracować wydajnie nawet przez ponad 20 lat. Należy mieć jednak na uwadze, że ich żywotność jest w głównej mierze uzależniona od sposobu użytkowania. Przy założeniu, że pełny cykl naładowanie/rozładowanie będzie mieć miejsce przez 60% dni w roku, w przypadku modelu US2000 oraz Force H2, który umożliwia wykonanie przynajmniej 6 tys. pełnych cykli ładowania, żywotność będzie wynosiła ok. 27 lat przy zachowaniu minimum 90% pojemności.

 • Czy muszę posiadać dodatkowe urządzenia żeby magazyn energii działał?

  Jeśli chcesz magazynować energię z fotowoltaiki, potrzebujesz falownika hybrydowego. Jest on przeznaczony do pracy zarówno z siecią jak i magazynem energii. Jeśli posiadasz falownik sieciowy, konieczna jest jego wymiana na model hybrydowy.

 • Czy magazynowanie energii jest opłacalne?

  Nowoczesne litowo-jonowe magazyny energii są wysoce wydajne i charakteryzują się długą żywotnością. Główną ich zaletą jest zapewnienie bezpieczeństwa zasilania na wypadek awarii czy też zwiększenie autokonsumpcji w instalacjach fotowoltaicznych. Dzięki temu, że Twoje nadwyżki energii zamiast do sieci trafią do magazynu, zmaksymalizujesz wykorzystanie swojej darmowej energii ze słońca. Magazyn energii pozwoli Ci jeszcze bardziej uniezależnić się od zewnętrznych dostawców, zminimalizować straty związane z przechowaniem energii w sieci czy jej sprzedażą.