Dynamiczne bilansowanie z gwarancją 1:1 – dowiedz się, jak to działa!

Zobacz

Dynamiczne bilansowanie z gwarancją 1:1 – dowiedz się, jak to działa!

Zobacz

Magazyn energii 5 kWh

dla domu.

Magazyny energii to urządzenia, które wspierają właścicieli domów w poprawie niezależności energetycznej ich gospodarstw. Pozwalają na przechowywanie nadwyżek z fotowoltaiki i użytkowanie ich w momentach, gdy moduły nie wytwarzają prądu, np. w nocy czy w trakcie awarii zasilania. To pozwala m.in. na efektywniejsze wykorzystanie energii pochodzącej z odnawialnych źródeł, obniżenie rachunków za prąd oraz zmniejszenie zależności gospodarstwa od tradycyjnej sieci energetycznej.

Wykorzystanie ekologicznej energii z OZE – dzięki magazynowi energii możesz wykorzystywać odnawialną energię z fotowoltaiki jeszcze efektywniej. Nie oddając jej do sieci elektrycznej, a przechowując i wykorzystując w późniejszym terminie, zwiększasz poziom jej autokonsumpcji o kilkadziesiąt procent.

Niższe rachunki za prąd – maksymalizując wykorzystanie darmowej energii ze słońca, redukujesz ilość prądu pobieranego z sieci. Płacisz więc za mniej za energię elektryczną i obniżasz swoje rachunki na kilkadziesiąt lat.

Bezpieczeństwo energetyczne – magazyn energii zabezpiecza zapas energii, który możesz wykorzystać w przypadku zakłóceń w dostawie prądu, awarii sieci czy blackoutu. Nawet podczas takich wydarzeń będziesz w stanie cieszyć się stabilnym dostępem do energii elektrycznej w Twoim domu.

Zapytaj o ofertę
Magazyn_energii_10_kWh

Jak wybrać magazyn energii 5 kW?

Szukając odpowiedniego magazynu energii, warto zwrócić uwagę na kilka istotnych czynników. Są nimi m.in.:
  • Pojemność – domowe magazyny najczęściej występują w pojemnościach od 3 do 10 kWh. Moc urządzenia należy jednak dostosować do konkretnych potrzeb gospodarstwa domowego. Czy celem jest maksymalizacja autokonsumpcji energii, czy też ochrona Twojego gospodarstwa przed awariami zasilania?
  • Technologia – magazyny energii 5 kWh mogą zostać wyposażone w różne rozwiązania technologiczne. Do najpopularniejszych i najefektywniejszych zalicza się obecnie litowo-jonowe akumulatory, których dobrym przykładem są baterie LiFePO4 o wysokiej gęstości energii, a także niskim poziomem samorozładowania.
  • Skalowalność – Twoje potrzeby energetyczne mogą rosnąć w przyszłości, dlatego warto wybrać magazyn energii o modularnej budowie, która pozwala nawet na kilkukrotne zwiększenie pojemności urządzenia.
  • Żywotność – nowoczesne magazyny energii cechują się długą, nawet 30-letnią żywotnością, która znacznie poprawi opłacalność inwestycji.
  • Sprawność – obrazuje ile, energii przechowywanej w magazynie może być wykorzystane do zasilania Twoich urządzeń. W jednostkach z wysokiej półki może wynosić nawet do 90-95%.
  • Bezpieczeństwo – aby cieszyć się pełnym bezpieczeństwem użytkowania magazynu energii, wybierz urządzenie wyposażone w zabezpieczenia przed przeciążeniami i zwarciami.
  • Dodatkowe funkcje – jeśli chcesz mieć pewność, że Twój magazyn będzie dostarczał Ci energię nawet podczas awarii zasilania lub przerw w dostawie prądu wybierz model z funkcją Backup Ready uruchamiające zasilanie w 40 ms.
  • Gwarancja – na magazyn energii 5kWh przysługuje zazwyczaj 5- lub 10-letnia gwarancja. Warto wybrać jak najdłuższy okres, aby móc korzystać z bezpłatnego serwisu w przypadku wystąpienia nieprawidłowości w działaniu urządzenia.
magazyn-energii-dodatkowe-ujecia

Magazyn energii 5 kWh

– na ile starcza?

Czas, przez jaki magazyn energii 5kW będzie działał trudno dokładnie określić. Dlaczego? Ponieważ jest zależny od indywidualnego zapotrzebowania na prąd w danym gospodarstwie domowym. Im mniejsze są potrzeby energetyczne domowników, tym wolniej magazyn będzie się rozładowywał.

Zakładając, że sprzęt pobierający energię z magazynu zużywa 1 kW (czyli 1000 W), akumulator o pojemności 5 kWh będzie zasilał go przez około 5 godzin (5 kWh / 1 kW = 5 h). Znając tę zależność oraz dowiadując się, ile prądu zużywają Twoje domowe urządzenia, możesz obliczyć, jak długo magazyn o pojemności 5 kWh będzie w stanie je zasilać.

Magazyn energii o pojemności 5 kWh powinien poradzić sobie z zasilaniem Twoich podstawowych urządzeń domowych przez kilka godzin.

working-hours

Magazyn energii 5 kW

– cena urządzenia

Ile będzie kosztować magazyn energii 5kW? Cena urządzenia będzie zależna m.in. od rodzaju akumulatorów i pojemności jednostki. Duży wpływ będzie mieć jakość komponentów użytych do budowy magazynu oraz zastosowane w nim technologie. Koszt będzie także uwzględniał obecność dodatkowych funkcji, np. takich jak system Backup, który zapewnia dostęp do prądu podczas awarii sieci lub braku zasilania.

Ceny magazynów energii oscylują między kilkoma a kilkudziesięcioma tysiącami złotych. Do najdroższych modeli należą te o dużych pojemnościach oraz wykorzystujące najnowocześniejsze technologie. Niemniej jednak koszt nie powinien być jedynym kryterium przy wyborze magazynu energii o pojemności 5 kWh. Dlaczego? Tańsze urządzenia mogą po prostu wiązać się z niższą wydajnością i żywotnością, przez co nie zapewnią Ci optymalnych rezultatów. Wydatki, jakie przeznaczysz na zakup magazynu energii, możesz znacznie zmniejszyć, korzystając z programów dotacyjnych.

Zapytaj o ofertę

Magazyn energii 5 kWh

– cena a opłacalność

Gdzie sprawdzą się magazyny energii 5 kWh? Przede wszystkim w gospodarstwach domowych, których właściciele chcą maksymalnie wykorzystywać energię z fotowoltaiki i poprawić swoją niezależność energetyczną. Dzięki przechowywaniu nadwyżek energii w magazynie możesz mieć dostęp do energii elektrycznej dokładnie wtedy, gdy jej potrzebujesz.

Inwestycja w magazyn energii 5 kWh zapewni Ci wiele korzyści, ale pamiętaj, że będzie najbardziej opłacalna jeśli dobrze dopasujesz wielkość jednostki do swoich potrzeb. Nie musisz brać na siebie tej odpowiedzialności – wystarczy, że sięgniesz po pomoc eksperta, który wyręczy Cię w doborze optymalnego modelu.

Pays
percent_icon

Nawet 26 tys. zł dotacji
z “Mój Prąd 5.0”

na Twój dom niezależny energetycznie

Chcesz by Twój dom był oszczędny i samowystarczalny? Postaw na fotowoltaikę z magazynem energii i HEMS od Columbus i otrzymaj nawet 26 tys. złotych dotacji z programu “Mój Prąd 5.0”. W ramach naszej kompleksowej obsługi, pomożemy Ci nie tylko z dopasowaniem rozwiązań do Twoich potrzeb, ale także z wszelkimi formalnościami związanymi z uzyskaniem dofinansowania. Nie trać czasu na papierologię, postaw na Columbus!

do 7 000 zł
instalacja fotowoltaiczna
do 19 000 zł
magazyn energii z systemem zarządzania HEMS
do 26 000 zł
na dom niezależny energetycznie/samowystarczalny

Magazyn energii od Columbus

Wybierając magazyn energii od Columbus zyskujesz urządzenie najwyższej jakości, z długim czasem życia i wysoką wydajnością. Chcesz by magazyn służył jedynie zwiększeniu autokonsumpcji energii z fotowoltaiki? A może ma również chronić Twój dom przed nagłymi przerwami w dostawie prądu? Nic prostszego, dobierzemy rozwiązanie ściśle dopasowane do Twoich potrzeb!

k1
Kompleksowa obsługa

dobierzemy urządzenie spełniające Twoje wymagania, dopełnimy wszelkich formalności, zamontujemy urządzenie, a po skończonej realizacji otoczymy Cię opieką posprzedażową.

k2
Wysoka jakość produktu

współpracujemy z renomowanymi producentami, co gwarantuje wysoką jakość i niezawodność produktów. W ramach swojej oferty oferujemy baterie litowo-jonowe, które charakteryzują się dużą gęstością mocy i długą żywotnością.

k3
Elastyczność

magazyn energii od Columbus można dostosować do różnych potrzeb energetycznych. Oferujemy szeroki wybór rozmiarów i konfiguracji baterii, co pozwala na łatwe dopasowanie magazynu do Twoich indywidualnych potrzeb.

k4
Wsparcie finansowe

oferujemy możliwość skorzystania z różnych form finansowania zakupu magazynu energii, w tym kredytu.

k5
Dostęp do ekosystemu

wybierając urządzenia od Columbus, masz pewność, że każdy system będzie ze sobą kompatybilny i będzie ze sobą współpracował, maksymalizując Twój zysk.

zapytaj o ofertę
Columbus