Dynamiczne bilansowanie z gwarancją 1:1 – dowiedz się, jak to działa!

Zobacz

Dynamiczne bilansowanie z gwarancją 1:1 – dowiedz się, jak to działa!

Zobacz

Kalkulator pompy ciepła
Zastanawiasz się czy pompa ciepła
jest dla Ciebie opłacalna?

Skorzystaj z naszego darmowego narzędzia do obliczenia opłacalności pompy ciepła w Twoim domu.

Oblicz opłacalność
Z 5 tys. zł do 25 tys. zł – nawet o tyle mogą wzrosnąć roczne koszty ogrzewania domu gazem! Stać Cię na to? Jeśli nie, postaw na najtańsze ogrzewanie dostępne na rynku – pompę ciepła, która w parze z fotowoltaiką, pozwoli Ci obniżyć rachunki do minimum!
oplacalnosc_img

Czy pompa ciepła się opłaca?

Chcesz oszacować ile zaoszczędzisz decydując się na pompę ciepła?

W takim przypadku pomocny może okazać się kalkulator pompy ciepła, który na podstawie odpowiednich informacji pozwoli określić, jakiej wielkości rachunków możesz się spodziewać inwestując w ten rodzaj ogrzewania.

Oblicz opłacalność pompy ciepła:

Pompa ciepła od Columbus.

Pompa ciepła powietrze-woda od Columbus to multifunkcyjne urządzenie, które nie tylko ogrzeje dom w zimie, ale także przygotuje ciepłą wodę użytkową. Dzięki zastosowaniu nowoczesnych technologii jest w stanie zapewnić ciepło, nawet przy bardzo niskich temperaturach zewnętrznych. Dostępne w ofercie pompy ciepła mogą być stosowane zarówno w niewielkich, jak i dużych domach, nowych oraz modernizowanych. Dzięki szerokiemu zakresowi mocy, system można optymalnie dostosować do potrzeb danego budynku.

wysoka wydajność – efektywna praca w bardzo szerokim zakresie temperatury zewnętrznej,

energooszczędność – dzięki wysokiemu współczynnikowi efektywności pompy ciepła, tzw. COP,

zdalne sterowanie i monitoring – szybki podgląd i wyświetlenie stanu instalacji grzewczej,

obniżony poziom hałasu – wyjątkowo cicha praca zapewnia pełen komfort użytkowania,

kompaktowa konstrukcja – urządzenie zajmuje niewiele miejsca,

komfort na każdym poziomie – optymalny poziom ciepła oraz bezobsługowa praca.

Sprawdź wyliczenia dla następujących mocy pomp ciepła:

Kalkulator pompy ciepła – jak działa?

Kalkulator pompy ciepła, na podstawie podanych danych, oszacuje jaki będzie orientacyjny koszt ogrzewania Twojego domu pompą ciepłą. Kalkulator dokonuje obliczeń na podstawie parametrów takich jak: rodzaj i dotychczasowe koszty paliwa do ogrzewania domu lub na podstawie ogrzewanej powierzchni budynku (dla nowych domów). Informacje jakie otrzymasz to porównanie kosztów ogrzewania jakie poniesiesz ogrzewając dom węglem, drewnem, ekogroszkiem czy gazem, a jakie pompą ciepła.

Dlaczego warto skorzystać z kalkulatora pompy ciepła?

Kalkulator pomoże wybrać najbardziej ekonomiczne urządzenie grzewcze dla Twojego domu. Dzięki niemu dowiesz się ile zapłacisz za ogrzewanie konwencjonalnymi źródłami energii, a ile wybierając urządzenia OZE. Kalkulator pomp ciepła pozwoli Ci także policzyć jakie oszczędności da Ci montaż tego rodzaju źródła ciepła. Dzięki narzędziu, sam zdecydujesz co jest najbardziej opłacalne dla Twojego domu.

desc-1
desc-2

Moc pompy ciepła

Prawidłowo dobrana moc pompy ciepła gwarantuje pełen komfort termiczny, tanią eksploatację oraz długą żywotność urządzenia. Właściwe dopasowanie wielkości pompy ciepła nie jest proste. Pod uwagę należy wziąć kilka czynników jak np.: powierzchnia budynku, rodzaj instalacji grzewczej, grubość i jakość izolacji termicznej. Trzeba również uwzględnić potrzeby domowników – preferowaną temperaturę w poszczególnych pomieszczeniach, a także liczbę użytkowników i zwyczaje korzystania z wanny/prysznica. Jedynie szczegółowy audyt, przeprowadzony przez eksperta pozwoli na precyzyjny dobór mocy. Skorzystaj z kalkulatora pompy ciepła i zostaw swoje dane w formularzu. Nasi specjaliści na podstawie szczegółowego wywiadu przygotują dla Ciebie najlepszą ofertę.

Dotacje na zakup pompy ciepła

Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej proponuje szereg dotacji do pomp ciepła. Dofinansowania obejmują zarówno użytkowników nowych jak i modernizowanych budynków. Oto najważniejsze programy:

  • Czyste Powietrze – wspiera termomodernizację domów. Wymieniając stare, nieefektywne źródło ciepła można zyskać nawet do 14,1 tys. zł na pompę ciepła powietrze-woda.
  • Moje Ciepło – dla właścicieli nowych domów o podwyższonym standardzie energetycznym. Dotacja stanowi od 30% do 45% kosztów kwalifikowanych inwestycji. W przypadku pompy ciepła powietrze-woda maksymalne wsparcie wynosi nawet do 7 tys. zł!
  • Mój Prąd 5.0 – piata edycja popularnego programu dofinansowań do fotowoltaiki została rozszerzona o dodatkowe urządzenia do nowoczesnego domu. W ramach programu można otrzymać nawet do 7 000 zł na fotowoltaikę oraz do 19 400  zł na pompę ciepła.

Dodatkowo, prowadząc prace modernizacyjne w domu można skorzystać z ulgi termomodernizacyjnej. Ulga odliczana jest od dochodu (w PIT) lub przychodu (w ryczałcie od przychodów ewidencjonowanych). Kwota odliczenia nie może przekroczyć 53 000 zł w odniesieniu do wszystkich realizowanych przedsięwzięć termomodernizacyjnych.

desc-3
desc-4

Moc pompy ciepła

Jeśli:

  • zależy Ci na ekonomicznym ogrzewaniu Twojego domu,
  • cenisz sobie komfort i wygodę użytkowania,
  • potrzebujesz urządzenia wielofunkcyjnego – ogrzewanie i chłodzenie budynku, podgrzewanie wody
  • chcesz ogrzewać dom ekologicznie.

Skorzystaj z naszego kalkulatora pomp ciepła, wypełnij formularz i umów się na spotkanie z doradcą, który dobierze rozwiązanie dopasowane do Twoich potrzeb.