Dynamiczne bilansowanie z gwarancją 1:1 – dowiedz się, jak to działa!

Zobacz

Twój Partner 
w transformacji energetycznej.

Ekosystem Columbus składa się z szeregu nowoczesnych produktów i usług OZE, które doskonale integrują się ze sobą i dopasowują do ewoluujących potrzeb Twojego biznesu. Na które z nich się zdecydujesz?

Zapytaj o ofertę dla biznesu
twój-partner
Instalacje fotowoltaiczne

umożliwiają produkcję energii z własnego źródła, dzięki czemu Twój biznes uniezależni się od wzrostów cen energii, zoptymalizuje koszty działalności i zbuduje wizerunek ekologicznego przedsiębiorstwa. Na produkcji energii elektrycznej z własnej instalacji PV lub farmy możesz także zarabiać, odsprzedając ją do sieci elektrycznej, co pozwoli Ci na uruchomienie nowego źródła dochodu i poprawę rentowności firmy.

z wieloletnią gwarancją
Jesteśmy pewni jakości naszych usług. Dlatego też oferujemy Ci 10-letnią gwarancję, która obejmuje wszystkie komponenty systemu fotowoltaicznego, a także gwarancję produkcji. Jeśli Twoja instalacja nie osiągnie 90% prognozowanej produkcji energii, pokryjemy różnicę!

Magazyny energii

zabezpieczają energię elektryczną z fotowoltaiki, dzięki czemu możesz korzystać z niej podczas awarii, przerw w dostawie prądu czy blackoutu i nie musisz martwić się potencjalnymi stratami spowodowanymi przerwami w produkcji. Magazyn maksymalizuje autokonsumpcję energii z fotowoltaiki, zwiększa Twoje oszczędności i zapewnia niezależność od sieci energetycznej.

Carporty

również mogą posłużyć do produkcji darmowej energii elektrycznej, a dodatkowo ochronią Twoje samochody firmowe przed zjawiskami atmosferycznymi. To doskonałe rozwiązanie jeśli nie masz wystarczająco miejsca na większą instalację fotowoltaiczną lub chcesz efektywnie zagospodarować wolną przestrzeń, jaką dysponujesz.

Stacje ładowania

zasilą Twoją zelektryfikowaną flotę oraz zoptymalizują koszty i czas ładowania firmowych pojazdów, zwłaszcza w połączeniu z fotowoltaiką. Na usłudze ładowania samochodów elektrycznych możesz także zarabiać, dzięki czemu zyskasz kolejne źródło dochodów i zwiększysz swoją konkurencyjność na rynku.

Pompy ciepła

 to ekologiczne urządzenia grzewcze, które możesz wykorzystać zarówno do ogrzewania dużych hal produkcyjnych lub magazynowych, jak i mniejszych obiektów, np. biur. Ich wybór pozwoli Ci uniezależnić się od rosnących cen paliw kopalnych, a dzięki połączeniu z fotowoltaiką, obniżyć również koszty eksploatacyjne przedsiębiorstwa.

Zainteresowany ofertą
dla biznesu?
Przygotuj się na przyszłość

Już teraz przygotuj się
na przyszłość

Czy wiesz, że od 2027 r. fotowoltaika będzie obowiązkowo instalowana na wszystkich obiektach komercyjnych i publicznych mających ponad 250 m² powierzchni użytkowej?

Czy Twoje biura, magazyny, hale produkcyjne, centra logistyczne i inne nieruchomości są na to gotowe? Z inwestycją w fotowoltaikę nie warto czekać do ostatniej chwili – terminy montaży będą się wydłużać, a ceny komponentów rosnąć. Planując swoje inwestycje już teraz, rozłożysz wydatki w czasie i zaczniesz szybciej oszczędzać.

Jak sfinansujesz
inwestycję w OZE?

Z Columbus to proste. Jako spółka giełdowa, oferujemy naszym klientom atrakcyjne formy finansowania inwestycji, które wypracowaliśmy z naszymi partnerami finansowymi. Środki własne, leasing, a może kredyt? Ty wybierasz, my pomagamy. Wesprzemy Cię również w uzyskaniu dofinansowania do produktów OZE, dzięki czemu zredukujesz ich koszt, skrócisz czas zwrotu z inwestycji i poprawisz jej rentowność.

Zero wkładu,
100% korzyści

Nie chcesz inwestować we własną instalację fotowoltaiczną, ale interesują Cię korzyści, jakie zapewniają odnawialne źródła energii? Dzięki umowie PLA (Power Lease Agreement) możesz wydzierżawić instalację Columbus i korzystać z produkowanej przez nią ekologicznej energii. Z PLA unikasz ryzyka. To Columbus zapewnia kompleksową obsługę – od projektu, poprzez budowę aż po utrzymanie i nadzór nad pracą instalacji. A Ty możesz cieszyć się tańszą energią oraz redukcją śladu węglowego swojego biznesu.

Jak sfinansujesz

Firmom wstrzymującym się z inwestycjami w odnawialne źródła energii będzie coraz trudniej funkcjonować na rynku. Rosnące koszty energii i surowców to nie jedyne wyzwania. Równie duże znaczenie mają kwestie raportowania niefinansowego, które już w niedalekiej przyszłości obejmie wszystkie publiczne i prywatne spółki notowane na giełdzie oraz jednostki zaufania publicznego. W tej perspektywie ślad węglowy, zużycie energii i społeczny wpływ prowadzonych inwestycji będą mieć ogromne znaczenie, zarówno dla partnerów biznesowych, jak i klientów końcowych. Inwestycje OZE mogą pomóc w każdym z tych wymiarów.

Dawid Zieliński, Prezes Zarządu

dawid zielinski
cele_desktopcele_mobile

Jak możesz poprawić wyniki raportu ESG?

Dzięki inwestycji w odnawialne źródła energii możesz rozwijać swoją firmę w zgodzie z zasadami społecznej odpowiedzialności biznesu i stać się jeszcze bardziej interesującym partnerem w oczach inwestorów, kontrahentów, a nawet klientów końcowych. Inwestycje w OZE wpływają bezpośrednio także na GRI Standards.

Inwestycje w OZE realnie wpływają na GRI Standards, czyli międzynarodowe wytyczne wykorzystywane przy raportowaniu ESG: Environmental (302-1, 302-2, 305-2, 305-4, 305-5, 305-6, 305-7), Social (412-1, 413-2, 416-1) i Corporate Governance (201-2, 203-2). Dzięki temu Twoja firma może znacznie ograniczyć emisje gazów cieplarnianych. O ile? Instalacja o mocy 50 kWp doprowadzi do redukcji 1 059,96 tCO2e na przestrzeni 30 lat, a inwestycja w system o wielkości 2 MWp, pozwoli Ci w tym samym czasie uniknąć 42 398,52 tCO2e emisji.

Zielone
Świadectwo

Dokument potwierdzający ilość zredukowanych emisji dwutlenku węgla dzięki inwestycji w OZE od Columbus.

Zielone świadectwo wystawia Carbon Footprint Foundation.

Klienci Columbus otrzymują Zielone Świadectwo bezpłatnie, w ramach strategicznej współpracy Columbus z Carbon Footprint Foundation.

Świadectwo to niezależne potwierdzenie działań firmy w zakresie wspierania zielonej transformacji polskiej gospodarki oraz realizacji wybranych Celów Zrównoważonego Rozwoju Agendy 2030.

zielone-swiadectwo

Certyfikacja Carbon Footprint Approved

Carbon Footprint Foundation dysponuje międzynarodowym znakiem towarowym Carbon Footprint Approved, przyznawanym produktom i usługom powstającym przy zachowaniu najwyższych standardów zrównoważonego rozwoju i ekologii. Certyfikat jest przydzielany na podstawie szczegółowego audytu, skupionego na analizie pięciu filarów: energii, transportu, utylizacji, działalności społecznej i zrównoważonego rozwoju.

Więcej o Carbon Footprint Approved

Analiza śladu węglowego

Carbon Footprint Foundation oferuje również profesjonalną analizę śladu węglowego w trzech zakresach, przeprowadzoną zgodnie z GHG protocol i normami ISO, która jest uniwersalnym miernikiem oddziaływania firmy na środowisko i stanowi kluczowy element raportowania ESG. Analiza uwzględnia także spersonalizowane rekomendacje CFF, dzięki którym będziesz w stanie dostosować zieloną strategię Twojego biznesu do jego pełnych możliwości.

Więcej o analizie śladu węglowego dla biznesu

Jesteśmy z Tobą
na każdym kroku

Cenimy transparentność i komunikację, dlatego do Twojej dyspozycji zawsze pozostaje dedykowany Opiekun Projektu. Możesz zwrócić się do niego na każdym etapie naszej współpracy i otrzymać update z postępu prac lub porozmawiać o nowych rozwiązaniach, którymi zainteresowana jest Twoja firma.

Indywidualna opieka posprzedażowa

Dbamy o Twoją instalację fotowoltaiczną również po oddaniu jej do użytku. W związku z tym dokonujemy corocznych przeglądów, podczas których analizujemy m.in. stan modułów PV, inwertera, skrzynek z zabezpieczeniami po stronie prądu stałego i przemiennego, konstrukcji i tras kablowych. Sprawdzamy również rzeczywistą produkcję roczną systemu w kWh, abyś dokładnie wiedział, z jaką efektywnością pracuje Twoja instalacja.

icon 2

audyt

icon 1

oferta

icon 3

 podpisanie umowy

icon 4

uzyskanie warunków przyłączenia

icon 5

pozwolenie na budowę

icon 6

montaż instalacji

icon 7

rozruch i odbiór

icon 8

opieka posprzedażowa

Columbus w liczbach:

Frame 101
66 327

zamontowanych
instalacji
w Polsce

Frame 101 (1)
844 MW

magazynów energii w portfelu
inwestycyjnym

Frame 101 (2)
1 807 MW

farm fotowoltaicznych
w portfelu
inwestycyjnym

Frame 101 (3)
7 lat

na giełdzie

Frame 101 (4)
660+

pracowników

Zaufało nam już ponad 1500 firm.

Dołącz do grona naszych klientów

Sprawdź, jak pracujemy
case FAKRO

FAKRO to wicelider światowego rynku okien dachowych, obecny w ponad 60 krajach. W 2022 r. firma powierzyła nam przeprowadzenie dwuetapowej inwestycji. Podczas I etapu zamontowaliśmy 11 instalacji fotowoltaicznych o łącznej mocy 550 kWp. Realizacja drugiej części inwestycji sprawi, że docelowa moc fotowoltaiki zainstalowanej na zakładzie produkcyjnym FAKRO w Nowym Sączu osiągnie ponad 2 MW. Energia pochodząca z OZE stanowiła w 2022 r. aż 21% całkowitego zużycia prądu w firmie, a FAKRO zaoszczędzi do 2030 r. około 2685 ton emisji CO2.

FAKRO zwraca uwagę nie tylko na efektywne wykorzystanie energii elektrycznej, ale przywiązuje również uwagę do procesu dekarbonizacji swojej produkcji. Współpraca firmy z Carbon Footprint Foundation zaowocowała wyróżnieniem linii okien dachowych GREENVIEW certyfikatem Carbon Footprint Approved. Jest to wyróżnienie przyznawane produktom i usługom powstającym przy realizacji założeń gospodarki o obiegu zamkniętym i optymalizacji śladu węglowego.

zobacz więcej realizacji
case-fakro-1 case-fakro-2
FAKRO_logo

Współpracujemy z zaufanymi partnerami:

Otrzymaj ofertę

Skontaktuj się bezpośrednio z jednym z naszych doradców lub zostaw kontakt do siebie poprzez formularz niżej.

Dolnośląskie kontakty:

Kujawsko-pomorskie kontakty:

Lubelskie kontakty:

Lubuskie kontakty:

Mazowieckie kontakty:

Małopolskie kontakty:

Opolskie kontakty:

Podkarpackie kontakty:

Podlaskie kontakty:

Pomorskie kontakty:

Warmińsko-Mazurskie kontakty:

Wielkopolskie kontakty:

Zachodniopomorskie kontakty:

Łódzkie kontakty:

Śląskie kontakty:

Świętokrzyskie kontakty:

zapytaj o ofertę
Columbus

FAQ

Czy Państwa firma potrzebuje instalacji fotowoltaicznej?
Na co zwrócić uwagę przy wyborze wykonawcy?
Inwestycje w rozwiązana OZE a ESG