Dynamiczne bilansowanie z gwarancją 1:1 – dowiedz się, jak to działa!

Zobacz

Magazyn energii 15 kWh

dla domu.

Zastosowanie magazynu energii to krok w kierunku osiągnięcia niezależności energetycznej w Twoim domu. To urządzenie umożliwia gromadzenie nadmiarowej energii z odnawialnych źródeł, takich jak panele fotowoltaiczne, a następnie wykorzystanie jej wtedy, gdy jest potrzebna, na przykład w nocy, gdy produkcja energii słonecznej ustaje. Dzięki temu możesz zmniejszyć swoją zależność od sieci energetycznej i maksymalnie wykorzystać darmową energię ze źródeł odnawialnych.

Wykorzystanie energii z odnawialnych źródeł – magazyn energii może znacznie zwiększyć autokonsumpcję energii z instalacji fotowoltaicznej. Zamiast oddawać nadmiar energii do sieci, można ją zmagazynować i wykorzystać w momencie, gdy produkcja energii słonecznej maleje np. wieczorem.

Obniżenie rachunków za energię elektryczną – zastosowanie magazynu energii przyczynia się do większej niezależności energetycznej, nie tylko od sieci, ale także od wahających się cen energii elektrycznej. Dzięki magazynowi możesz efektywnie zarządzać zużyciem energii, co pozwala zredukować jej koszty i zapewnić większą stabilność finansową.

Bezpieczeństwo energetyczne – magazyn energii zapewnia większe bezpieczeństwo energetyczne domu. W sytuacji awarii sieci energetycznej lub innych zakłóceń w dostawie prądu, Twój dom nadal będzie miał dostęp do zgromadzonej energii.

Zapytaj o ofertę
Magazyn_energii_10_kWh

Magazyn energii 15 kWh – jak wybrać?

Wybierając magazyn energii warto zwrócić uwagę na kilka istotnych czynników, takich jak:
  • Pojemność – to jak duży magazyn wybierzemy powinno być podyktowane potrzebami energetycznymi domu oraz rolą, jaką ma pełnić urządzenie (np. zwiększenie autokonsumpcji prądu z fotowoltaiki, ochrona przed przerwami w dostawie energii). Dla użytku domowego, najczęściej wybierane są magazyny z przedziały 3-10 kWh. Magazyn o pojemności 15 kWh będzie dobrym rozwiązaniem jeśli masz większe niż standardowe zapotrzebowanie na energię lub prowadzisz niewielką firmę.
  • Technologia – na rynku dostępnych jest wiele różnych technologii magazynowania energii. W chwili obecnej, najbardziej popularnym rozwiązaniem są baterie litowo-jonowe, takie jak np. LiFePO4. Są one cenione przez swoją wysoką gęstość energii oraz niską wartość samo rozładowania, co oznacza że utrata energii w czasie bezczynności baterii jest minimalna, co przekłada się na dłuższy czas przechowywania energi.
  • Żywotność – w przypadku magazynów wykonanych w technologii LiFePO4 trwałość szacowana jest nawet do 25 lat.
  • Skalowalność – istotne jest by pojemność magazynu mogła być łatwo zwiększona w przypadku wzrostu zapotrzebowania na energię. Taką opcję umożliwia modułowa konstrukcja urządzenia.
  • Sprawność – dzięki temu dowiesz się, ile energii z magazynu możesz w rzeczywistości wykorzystać. Wartości powyżej 90%, którymi charakteryzują się baterie litowo-jonowe to bardzo dobry wynik.
  • Bezpieczeństwo – w celu zapewnienia bezpieczeństwa, niektóre technologie magazynowania energii wymagają specjalnych środków ostrożności – odpowiednie zabezpieczenia, lokalizacja itp.
  • Dodatkowe funkcje – standardowo urządzenie służy przechowywaniu energii, dzięki dodatkowej funkcji Backup Ready magazyn energii może pracować także podczas awarii zasilania, zapewniając domu niezależność od sieci.
  • Gwarancja – długotrwała gwarancja chroni przed kosztami ewentualnych napraw. Jeśli produkt ulegnie awarii lub uszkodzeniu w ramach gwarancji, producent zobowiązuje się do naprawy lub wymiany go bez dodatkowych kosztów.
magazyn-energii-dodatkowe-ujecia

Magazyn energii 15 kWh

– na ile starcza?

Trudno precyzyjnie określić, jak długo będzie działał magazyn energii o pojemności 15 kWh, ponieważ to zależy od zużycia prądu przez urządzenia w domu. Im większe jest zapotrzebowanie na energię, tym szybciej bateria się rozładuje.

Jeśli przyjmiemy, że urządzenie podłączone do magazynu energii zużywa 1 kW (czyli 1000 W), to bateria o pojemności 15 kWh powinna wystarczyć na około 15 godzin (15 kWh / 1 kW = 15 h). Wykorzystując to założenie oraz znając zużycie energii przez poszczególne urządzenia, można łatwo obliczyć, jak długo będzie działał magazyn energii o określonej pojemności i czy będzie on wystarczający dla naszych potrzeb.

Standardowo, magazyn energii o pojemności 15 kWh powinien zapewnić dostateczne zasilanie dla podstawowych urządzeń domowych nawet przez kilkadziesiąt godzin.

working-hours

Magazyn energii 15 kWh

– jaka cena?

Cena magazynu energii o pojemności 15 kWh może znacząco się różnić w zależności od wielu czynników, takich jak wielkość urządzenia, typ magazynu, jakość użytych komponentów, stopień zaawansowania technologicznego. Wybierając magazyn energii o pojemności 15 kWh, cena może zależeć nie tylko od parametrów technicznych, ale także od dodatkowych funkcji, takich jak np. system Backup Ready, który jest odpowiedzią na problemy z dostawami energii elektrycznej z sieci.

Ceny magazynów energii zwykle mieszczą się w zakresie od kilku tysięcy do nawet kilkudziesięciu tysięcy złotych. W niektórych przypadkach cena może być jeszcze wyższa, szczególnie w przypadku najnowocześniejszych modeli lub tych o dużej pojemności. Przy wyborze magazynu energii o pojemności 15 kWh, cena nie powinna być jedynym kryterium decydującym. Ważne jest, aby pamiętać, że wybór najtańszego produktu może oznaczać niższą wydajność lub krótszy czas życia baterii. Jeśli chcesz obniżyć koszty, możesz rozważyć dostępne dotacje, które mogą znacznie obniżyć ostateczną cenę urządzenia.

Zapytaj o ofertę

Magazyn energii 15 kWh

– czy się opłaca?

Magazyn o pojemności 15 kWh stanowi korzystne rozwiązanie dla osób zainteresowanych wykorzystaniem energii ze źródeł odnawialnych oraz pragnących zwiększyć niezależność energetyczną swojego domu lub firmy. Składowanie nadmiarowej energii elektrycznej w magazynie pozwala na jej wykorzystanie w momencie, gdy jest potrzebna, co skutkuje mniejszymi rachunkami za energię i redukcją zależności od sieci energetycznej.

Magazyn o pojemności 15 kWh to duży akumulator, który może zapewnić wystarczającą ilość energii w sytuacji awaryjnej. Wybór odpowiedniego urządzenia zależy od dokładnego rozważenia własnych potrzeb, ponieważ precyzyjnie dopasowana do potrzeb pojemność akumulatora wpłynie na szybszy zwrot inwestycji. Na rynku dostępne są różne modele i technologie, o różnej wydajności i funkcjonalności. Aby wybrać najlepszy produkt, który spełni Twoje wymagania i będzie opłacalny w dłuższej perspektywie czasowej, warto skonsultować się z ekspertem, który dobierze urządzenie najbardziej dopasowane do Twoich potrzeb.

Pays
percent_icon

Nawet 26 tys. zł dotacji
z “Mój Prąd 5.0”

na Twój dom niezależny energetycznie

Chcesz by Twój dom był oszczędny i samowystarczalny? Postaw na fotowoltaikę z magazynem energii i HEMS od Columbus i otrzymaj nawet 26 tys. złotych dotacji z programu “Mój Prąd 5.0”. W ramach naszej kompleksowej obsługi, pomożemy Ci nie tylko z dopasowaniem rozwiązań do Twoich potrzeb, ale także z wszelkimi formalnościami związanymi z uzyskaniem dofinansowania. Nie trać czasu na papierologię, postaw na Columbus!

do 7 000 zł
instalacja fotowoltaiczna
do 19 000 zł
magazyn energii z systemem zarządzania HEMS
do 26 000 zł
na dom niezależny energetycznie/samowystarczalny

Magazyn energii od Columbus

Wybierając magazyn energii od Columbus zyskujesz urządzenie najwyższej jakości, z długim czasem życia i wysoką wydajnością. Chcesz by magazyn służył jedynie zwiększeniu autokonsumpcji energii z fotowoltaiki? A może ma również chronić Twój dom przed nagłymi przerwami w dostawie prądu? Nic prostszego, dobierzemy rozwiązanie ściśle dopasowane do Twoich potrzeb!

k1
Kompleksowa obsługa

dobierzemy urządzenie spełniające Twoje wymagania, dopełnimy wszelkich formalności, zamontujemy urządzenie, a po skończonej realizacji otoczymy Cię opieką posprzedażową.

k2
Wysoka jakość produktu

współpracujemy z renomowanymi producentami, co gwarantuje wysoką jakość i niezawodność produktów. W ramach swojej oferty oferujemy baterie litowo-jonowe, które charakteryzują się dużą gęstością mocy i długą żywotnością.

k3
Elastyczność

magazyn energii od Columbus można dostosować do różnych potrzeb energetycznych. Oferujemy szeroki wybór rozmiarów i konfiguracji baterii, co pozwala na łatwe dopasowanie magazynu do Twoich indywidualnych potrzeb.

k4
Wsparcie finansowe

oferujemy możliwość skorzystania z różnych form finansowania zakupu magazynu energii, w tym kredytu.

k5
Dostęp do ekosystemu

wybierając urządzenia od Columbus, masz pewność, że każdy system będzie ze sobą kompatybilny i będzie ze sobą współpracował, maksymalizując Twój zysk.

zapytaj o ofertę
Columbus