Dynamiczne bilansowanie z gwarancją 1:1 – dowiedz się, jak to działa!

Zobacz

Dynamiczne bilansowanie z gwarancją 1:1 – dowiedz się, jak to działa!

Zobacz

Magazyn energii 8 kW

dla domu.

Magazyn energii to urządzenie zwiększające niezależność energetyczną gospodarstw domowych. W jaki sposób? Umożliwia gromadzenie nadwyżek energii wyprodukowanej przez panele fotowoltaiczne, z których możesz korzystać w momencie, gdy instalacja nie generuje prądu, czyli np. w nocy, podczas przerw w dostawie prądu czy blackoutu. Dzięki magazynowi energii maksymalizujesz swoją autokonsumpcję, zmniejszasz zależność od ogólnopolskiej sieci energetycznej i obniżasz rachunki za prąd.

Wykorzystanie energii z OZE – dzięki magazynowi energii, możesz posługiwać się energią z fotowoltaiki jeszcze bardziej efektywnie. Nie musisz oddawać nadprodukcji do sieci, a zamiast tego możesz przechowywać ją w urządzeniu i wykorzystywać w późniejszym czasie. Taki system pozwala na zwiększenie autokonsumpcji energii z Twojej instalacji solarnej nawet o kilkadziesiąt procent.

Redukcja rachunków – inwestycja w magazyn energii przyczynia się również do zmniejszenia Twoich rachunków za prąd. W jaki sposób? Wykorzystując więcej darmowej energii ze słońca, minimalizujesz ilość prądu pobieranego z sieci i płacisz jeszcze mniej.

Bezpieczeństwo energetyczne – magazyn zapewnia bezpieczeństwo energetyczne, gwarantując Ci dostęp do zapasowych zasobów energii elektrycznej w przypadku zakłóceń w dostawie prądu, awarii sieci lub blackoutu. Dzięki temu w każdym momencie masz w swoim domu stabilne źródło zasilania

Zapytaj o ofertę
Magazyn_energii_10_kWh

Jak wybrać magazyn energii 8 kW?

Podczas poszukiwań odpowiedniego modelu magazynu energii weź pod uwagę kilka kluczowych czynników. Jakich?
  • Pojemność – magazyny energii przeznaczone do użytku w gospodarstwach domowych zazwyczaj mieszczą się w przedziale od 3 do 10 kWh. Jak zawsze, dopasowanie pojemności urządzenia do Twoich indywidualnych potrzeb, jest kluczowe. Warto więc zastanowić się nad głównymi funkcjami jednostki, w tym m.in. maksymalizacją autokonsumpcji i/lub ochroną budynku przed awariami zasilania.
  • Technologia – do najpopularniejszych i najefektywniejszych rodzajów baterii w magazynach energii zalicza się akumulatory litowo-jonowe. Modele wytwarzane w technologii LiFePO4 mają niski poziom samorozładowania, długą żywotność i wysoką gęstość energii.
  • Żywotność – żywotność nowoczesnych magazynów energii dochodzi do nawet do 25 lub 30 lat, a im jest dłuższa, tym bardziej opłacalna będzie Twoja inwestycja.
  • Sprawność – to wskaźnik, który odzwierciedla, ile zgromadzonej energii może zostać wykorzystane do zasilania domowych urządzeń. Wybierz jednostkę, która osiąga wysoki poziom sprawności, najlepiej w przedziale 90-95%.
  • Skalowalność – Twoje potrzeby energetyczne mogą rosnąć z roku na rok, szczególnie jeśli w gospodarstwie pojawią się nowe sprzęty lub dodatkowi domownicy. Rozważ więc zakup magazynu energii o modularnej budowie, który można łatwo rozbudować w przyszłości.
  • Bezpieczeństwo – upewnij się, że magazyn energii 8kW jest wyposażony w odpowiednie zabezpieczenia przed przeciążeniami i zwarciami, które zapewnią Ci pełną ochronę.
  • Gwarancja – przy zakupie magazynu energii warto zwrócić uwagę na okres gwarancji, który zazwyczaj wynosi od 5 do 10 lat. Im dłuższy czas ochrony urządzenia, tym lepiej. Sprawdź również dokładnie, co wchodzi w zakres oferowanych usług, np. darmowa naprawa, serwis door-to-door itp.
  • Dodatkowe funkcje – w zależności od Twoich potrzeb, możesz wybrać magazyn energii z dodatkowymi funkcjami. Jeśli zależy Ci na ciągłym dostępie do energii nawet podczas awarii zasilania lub przerw w dostawie prądu, możesz zdecydować się na model z funkcją Backup Ready, która uruchamia zasilanie awaryjne zaledwie w 40 milisekund.
magazyn-energii-dodatkowe-ujecia

Na ile czasu wystarczy

magazyn energii 8kW?

Podanie dokładnego czasu działania magazynu energii o pojemności 8 kWh jest trudne, ponieważ w dużej mierze jest on zależny od indywidualnego zużycia energii w danym domu. Im mniejsze zapotrzebowanie na energię, tym dłużej magazyn będzie pracował.

Na przykład, jeśli zasilane urządzenia pobierają 1 kW prądu, to magazyn energii 8kW będzie w stanie zaopatrywać je przez około 8 godzin (8 kWh / 1 kW = 8 h). Biorąc pod uwagę to założenie oraz znając zużycie prądu w Twoim domu, możesz samodzielnie obliczyć, jak długo akumulator o pojemności 8 kWh będzie w stanie zasilać sprzęty.

Ogólnie rzecz biorąc, magazyn energii o pojemności 8 kWh powinien być w stanie zasilać Twoje podstawowe urządzenia domowe przez kilka, a nawet kilkanaście godzin.

working-hours

Magazyn energii 8kW

– cena jednostki

Na cenę magazynu energii o pojemności 8 kWh będzie mieć wpływ kilka czynników, w tym m.in. wielkość urządzenia, rodzaj baterii, jakość zastosowanych komponentów i typ wykorzystanych technologii. Za magazyn energii 8kW zapłacisz od kilkunastu do kilkudziesięciu tysięcy złotych.

Do najdroższych jednostek zaliczane są urządzenia o dużych pojemnościach i wykorzystujące najnowocześniejsze technologie. Dodatkowe funkcje, takie jak system Backup, również podniosą koszt magazynu. Jednak warto pamiętać, że cena nie powinna grać jedynej roli, ponieważ tańsze modele mogą mieć krótszą żywotność i niższą wydajność. Istnieją także krajowe programy dotacyjne, dzięki którym możesz zredukować ogólny koszt zakupu i montażu swojego magazynu

Zapytaj o ofertę

Magazyn energii 8kW

– czy zakup się opłaca?

Magazyny energii o pojemności 8 kWh są dobrym rozwiązaniem dla gospodarstw, których mieszkańcy chcą zmaksymalizować wykorzystanie energii pochodzącej z odnawialnych źródeł, w tym m.in. instalacji fotowoltaicznych. Pozwalają na gromadzenie nadwyżek prądu i używanie ich, gdy są potrzebne.

Aby uzyskać maksymalne korzyści z inwestycji w magazyn energii 8kW, dopasuj jego wielkość do indywidualnych potrzeb Twojego gospodarstwa. W tym celu skontaktuj się z profesjonalistami z branży OZE, którzy wesprą Cię swoim doświadczeniem i pomogą w wyborze odpowiedniego modelu urządzenia.

Pays
percent_icon

Nawet 26 tys. zł dotacji
z “Mój Prąd 5.0”

na Twój dom niezależny energetycznie

Chcesz by Twój dom był oszczędny i samowystarczalny? Postaw na fotowoltaikę z magazynem energii i HEMS od Columbus i otrzymaj nawet 26 tys. złotych dotacji z programu “Mój Prąd 5.0”. W ramach naszej kompleksowej obsługi, pomożemy Ci nie tylko z dopasowaniem rozwiązań do Twoich potrzeb, ale także z wszelkimi formalnościami związanymi z uzyskaniem dofinansowania. Nie trać czasu na papierologię, postaw na Columbus!

do 7 000 zł
instalacja fotowoltaiczna
do 19 000 zł
magazyn energii z systemem zarządzania HEMS
do 26 000 zł
na dom niezależny energetycznie/samowystarczalny

Magazyn energii od Columbus

Wybierając magazyn energii od Columbus zyskujesz urządzenie najwyższej jakości, z długim czasem życia i wysoką wydajnością. Chcesz by magazyn służył jedynie zwiększeniu autokonsumpcji energii z fotowoltaiki? A może ma również chronić Twój dom przed nagłymi przerwami w dostawie prądu? Nic prostszego, dobierzemy rozwiązanie ściśle dopasowane do Twoich potrzeb!

k1
Kompleksowa obsługa

dobierzemy urządzenie spełniające Twoje wymagania, dopełnimy wszelkich formalności, zamontujemy urządzenie, a po skończonej realizacji otoczymy Cię opieką posprzedażową.

k2
Wysoka jakość produktu

współpracujemy z renomowanymi producentami, co gwarantuje wysoką jakość i niezawodność produktów. W ramach swojej oferty oferujemy baterie litowo-jonowe, które charakteryzują się dużą gęstością mocy i długą żywotnością.

k3
Elastyczność

magazyn energii od Columbus można dostosować do różnych potrzeb energetycznych. Oferujemy szeroki wybór rozmiarów i konfiguracji baterii, co pozwala na łatwe dopasowanie magazynu do Twoich indywidualnych potrzeb.

k4
Wsparcie finansowe

oferujemy możliwość skorzystania z różnych form finansowania zakupu magazynu energii, w tym kredytu.

k5
Dostęp do ekosystemu

wybierając urządzenia od Columbus, masz pewność, że każdy system będzie ze sobą kompatybilny i będzie ze sobą współpracował, maksymalizując Twój zysk.

zapytaj o ofertę
Columbus