Dynamiczne bilansowanie z gwarancją 1:1 – dowiedz się, jak to działa!

Zobacz

Dynamiczne bilansowanie z gwarancją 1:1 – dowiedz się, jak to działa!

Zobacz

Magazyn energii 40 kWh

dla firmy.

Wiele przedsiębiorstw stawia nacisk na zrównoważony rozwój i podejmuje kroki mające na celu ograniczenie negatywnego wpływu swojej działalności na środowisko. Obszarem, który zyskał dzięki temu w ostatnich latach na znaczeniu, jest efektywne wykorzystanie energii z OZE, w tym jej magazynowanie. Rola magazynów energii w biznesie rośnie i sprawia, że coraz więcej firm inwestuje w te urządzenia, które nie tylko pomagają w elastycznym zarządzaniu energią, ale także ograniczają emisję gazów cieplarnianych, zwiększają niezależność energetyczną i obniżają koszty.

Autokonsumpcja energii z OZE – magazyny energii przechowują nadwyżki energii elektrycznej wytwarzanej przez instalację fotowoltaiczną, które mogą być wykorzystane wtedy, gdy zapotrzebowanie firmy na prąd rośnie lub gdy produkcja energii słonecznej spowalnia. To pozwala przedsiębiorstwom maksymalnie wykorzystać darmową energię pochodzącą z odnawialnych źródeł.

Redukcja kosztów energii – dzięki zwiększeniu autokonsumpcji energii z OZE, firmy mogą korzystać z darmowej energii w godzinach szczytu i uniknąć dodatkowych opłat za przekroczenie umownej mocy. To z kolei pozwala im zaoszczędzić na zakupie energii elektrycznej z sieci.

Dodatkowe źródło zasilania – magazyny energii pełnią funkcję awaryjnego źródła zasilania zwiększając bezpieczeństwo energetyczne firmy. W przypadku przerw w dostawie prądu, awarii sieci lub blackoutu zmagazynowana energia może być wykorzystana do utrzymania ciągłości pracy zakładu. Przedsiębiorstwa mogą obronić się przed stratami wynikającymi z przerw w produkcji lub uszkodzenia surowców czy produktów.

Zapytaj o ofertę
Magazyn_energii_10_kWh

Jak wybrać magazyn energii 40 kWh?

Aby dokonać wyboru magazynu energii dostosowanego do potrzeb Twojego przedsiębiorstwa, warto zwrócić uwagę na następujące kwestie:
  • Pojemność – określenie bieżącego i przyszłego zapotrzebowania energetycznego Twojej firmy oraz identyfikacja maszyn, które muszą być zasilane w przypadku awarii, pozwoli określić odpowiednią pojemność magazynu. Przykładowo, magazyn energii 40 kWh może współdziałać z biznesowymi instalacjami fotowoltaicznymi przekraczającymi 50 kWp, dzięki czemu wystarczy do zabezpieczania procesów produkcyjnych dużego przedsiębiorstwa.
  • Technologia – do najpopularniejszych rozwiązań technologicznych stosowanych w magazynach energii należą litowo-jonowe akumulatory LiFePO4. Są znane z wysokiej efektywności energetycznej i długiej żywotności.
  • Sprawność – to parametr określający ilość energii, jaką magazyn jest w stanie przekształcić i zmagazynować. Wyższy wskaźnik sprawności oznacza lepszą efektywność jednostki, dlatego warto szukać modeli na poziomie 90-95%.
  • Bezpieczeństwo – zabezpieczenia przed przeciążeniami i zwarciami stosowane w magazynach zapewnią bezpieczną pracę Twojego urządzenia.
  • Skalowalność – poprzez wybór modułowego magazynu energii, będziesz w stanie łatwo go rozbudować w przypadku wzrostu zapotrzebowania energetycznego Twojego przedsiębiorstwa.
  • Gwarancja – producenci magazynów energii oferują różne długości gwarancji, najczęściej od 5 do 10 lat. Im dłuższą wybierzesz, tym większe poczucie bezpieczeństwa będziesz mieć. W przypadku problemów z urządzeniem będziesz mógł skorzystać z bezpłatnej naprawy lub wymiany jednostki.
  • Integracja z obecną infrastrukturą – sprawdź, czy dany model magazynu energii jest integrowalny z instalacjami OZE zasilającymi Twoją firmę, istniejącą infrastrukturą energetyczną, a także systemem zarządzania energią.
magazyn-energii-dodatkowe-ujecia

Na ile starczy

magazyn energii 40 kWh?

Precyzyjne oszacowanie czasu pracy magazynu o pojemności 40 kWh jest kłopotliwe ze względu na zróżnicowane zapotrzebowanie na energię elektryczną w poszczególnych firmach. W każdym przedsiębiorstwie pracują inne maszyny, mają różne zużycie mocy i operują ze zmienną częstotliwością. Oznacza to, że im więcej energii potrzebuje Twoja firma, tym szybciej wyczerpie się nadwyżka przetrzymywana w magazynie.

Przyjmijmy, że podłączone urządzenia w Twojej firmie pobierają łącznie 2 kW mocy. W takim przypadku magazyn energii o pojemności 40 kWh mógłby je zasilać przez około 20 godzin (40 kWh / 2 kW = 20 h). Znając zużycie energii sprzętów niezbędnych do funkcjonowania Twojego przedsiębiorstwa, możesz samodzielnie obliczyć szacunkowy czas pracy magazynu, ale jeśli chcesz mieć pewność, że jednostka będzie poprawnie dobrana, skontaktuj się ze specjalistą.

working-hours

Magazyn energii 40 kWh

– cena jednostki

Ile może kosztować magazyn energii 40kW? Cena będzie zależna od wielu czynników. Do najważniejszych z nich zalicza się m.in. pojemność jednostki, rodzaj akumulatorów, rozwiązania technologiczne, jak i jakość komponentów. Zazwyczaj przy zakupie urządzenia o tak dużej mocy należy liczyć się z wydatkiem przekraczającym poziom stu tysięcy złotych.

Cena nie powinna być jedynym czynnikiem determinującym wybór magazynu energii, ponieważ tańsze modele o niższej sprawności i trwałości mogą wcale nie okazać się opłacalnym rozwiązaniem dla Twojego przedsiębiorstwa. Pamiętaj, że najbardziej zaawansowane technologicznie magazyny energii mogą być droższe, ze względu na dodatkowe cechy, takie jak system Backup Ready, który umożliwia szybkie przejście na zasilanie awaryjne. Ważne jest znalezienie równowagi między ceną a jakością urządzenia, aby osiągnąć optymalne korzyści i szybki zwrot z inwestycji.

Zapytaj o ofertę

Magazyn energii 40kW

– cena a opłacalność

Magazyny energii o pojemności 40 kWh są doskonałym rozwiązaniem dla firm, które pragną zapewnić sobie niezakłócony dostęp do energii elektrycznej poprzez awaryjne źródło zasilania. W przypadku przerw w dostawie prądu lub awarii sieci takie przedsiębiorstwa mogą nadal kontynuować swoje procesy produkcyjne, minimalizując straty finansowe związane z opóźnieniami czy uszkodzeniem towarów.

Pamiętaj, że wybór odpowiedniego modelu magazynu energii powinien uwzględniać unikalne potrzeby i warunki działalności Twojej firmy. Tylko wtedy będziesz w stanie zwiększyć autokonsumpcję energii z odnawialnych źródeł, osiągnąć szybki zwrot z inwestycji i spełnić swoje pozostałe cele. W celu podjęcia właściwej decyzji warto skorzystać z profesjonalnego wsparcia ekspertów, którzy na podstawie audytu energetycznego, dopasują magazyn energii 40 kWh do specyfiki Twojego przedsiębiorstwa.

Pays
percent_icon

Nawet 26 tys. zł dotacji
z “Mój Prąd 5.0”

na Twój dom niezależny energetycznie

Chcesz by Twój dom był oszczędny i samowystarczalny? Postaw na fotowoltaikę z magazynem energii i HEMS od Columbus i otrzymaj nawet 26 tys. złotych dotacji z programu “Mój Prąd 5.0”. W ramach naszej kompleksowej obsługi, pomożemy Ci nie tylko z dopasowaniem rozwiązań do Twoich potrzeb, ale także z wszelkimi formalnościami związanymi z uzyskaniem dofinansowania. Nie trać czasu na papierologię, postaw na Columbus!

do 7 000 zł
instalacja fotowoltaiczna
do 19 000 zł
magazyn energii z systemem zarządzania HEMS
do 26 000 zł
na dom niezależny energetycznie/samowystarczalny

Magazyn energii od Columbus

Wybierając magazyn energii od Columbus zyskujesz urządzenie najwyższej jakości, z długim czasem życia i wysoką wydajnością. Chcesz by magazyn służył jedynie zwiększeniu autokonsumpcji energii z fotowoltaiki? A może ma również chronić Twój dom przed nagłymi przerwami w dostawie prądu? Nic prostszego, dobierzemy rozwiązanie ściśle dopasowane do Twoich potrzeb!

k1
Kompleksowa obsługa

dobierzemy urządzenie spełniające Twoje wymagania, dopełnimy wszelkich formalności, zamontujemy urządzenie, a po skończonej realizacji otoczymy Cię opieką posprzedażową.

k2
Wysoka jakość produktu

współpracujemy z renomowanymi producentami, co gwarantuje wysoką jakość i niezawodność produktów. W ramach swojej oferty oferujemy baterie litowo-jonowe, które charakteryzują się dużą gęstością mocy i długą żywotnością.

k3
Elastyczność

magazyn energii od Columbus można dostosować do różnych potrzeb energetycznych. Oferujemy szeroki wybór rozmiarów i konfiguracji baterii, co pozwala na łatwe dopasowanie magazynu do Twoich indywidualnych potrzeb.

k4
Wsparcie finansowe

oferujemy możliwość skorzystania z różnych form finansowania zakupu magazynu energii, w tym kredytu.

k5
Dostęp do ekosystemu

wybierając urządzenia od Columbus, masz pewność, że każdy system będzie ze sobą kompatybilny i będzie ze sobą współpracował, maksymalizując Twój zysk.

zapytaj o ofertę
Columbus