Dynamiczne bilansowanie z gwarancją 1:1 – dowiedz się, jak to działa!

Zobacz

Dynamiczne bilansowanie z gwarancją 1:1 – dowiedz się, jak to działa!

Zobacz

Magazyn energii 4 kWh

dla domu.

Magazyn energii to krok w stronę niezależności Twojego domu. Urządzenie pozwala na przechowywanie nadwyżek energii z odnawialnych źródeł, takich jak fotowoltaika, a następnie wykorzystanie jej w razie potrzeby np. nocą, kiedy produkcja ustaje. Dzięki temu możesz zmniejszyć zależność od sieci energetycznej oraz zwiększyć wykorzystanie darmowej energii z OZE.

Wykorzystanie odnawialnej energii – korzystając z magazynu, możesz zwiększyć poziom autokonsumpcji energii z fotowoltaiki nawet o kilkadziesiąt procent. Nie musisz oddawać jej do sieci – zamiast tego, przechowasz ją i zużyjesz, gdy produkcja prądu ze słońca ustanie.

Redukcja rachunków za prąd – wykorzystując maksymalną ilość energii z fotowoltaiki, pobierasz mniej prądu z sieci, dzięki czemu Twoje rachunki maleją, a Ty nie musisz martwić się podwyżkami cen energii elektrycznej.

Bezpieczeństwo energetyczne – magazyn energii 4 kWh zapewnia Twojemu gospodarstwu bezpieczeństwo energetyczne. Zakłócenia w dostawie prądu czy awarie sieci wcale nie powstrzymują Cię przed korzystaniem ze zmagazynowanej energii.

Zapytaj o ofertę
Magazyn_energii_10_kWh

Magazyn energii 4 kWh – jak wybrać?

Wybierając magazyn energii, przyjrzyj się kilku kluczowym czynnikom. Zwróć uwagę m.in. na:
  • Pojemność – moc magazynu powinna zostać zawsze dopasowana do potrzeb gospodarstwa domowego. Musisz więc odpowiedzieć sobie na pytanie dotyczące tego, jakie funkcje ma pełnić urządzenie. Czy chodzi Ci jedynie o maksymalizację autokonsumpcji, czy może chcesz również chronić swój dom przed awariami zasilania? Wielkość domowych magazynów energii najczęściej mieści się w przedziale od 3 do 10 kWh.
  • Technologia – w magazynach energii stosuje się różne technologie, jednak w ostatnim czasie do najpopularniejszych zalicza się baterie litowo-jonowe, w tym LiFePO4. Cechują się dużą gęstością energii, bezpieczeństwem i odpornością na samorozładowanie.
  • Żywotność – jednostki o długiej żywotności zwiększają opłacalność Twojej inwestycji, dlatego wybierz model, który będzie działać przez minimum 25-30 lat, np. wykonany w technologii LiFePO4.
  • Skalowalność – magazyny o modułowej budowie umożliwiają łatwą rozbudowę pojemności urządzenia w przypadku wzrostu zapotrzebowania energetycznego.
  • Sprawność – to parametr informujący Cię o tym, ile energii przechowywanej w magazynie może zostać wykorzystane. W najnowszych modelach jest to 90-95%.
  • Bezpieczeństwo – magazyny energii posiadają zabezpieczenia przed przeciążeniami i zwarciami, które chronią urządzenie.
  • Dodatkowe funkcje – magazyny energii wyposażone w funkcję Backup Ready są w stanie pracować nawet podczas awarii zasilania czy przerwach w dostawie prądu.
  • Gwarancja – magazyny energii 4 kWh zazwyczaj są obejmowane gwarancją, która trwa przez okres od 5 do 10 lat. To jednostki o niskiej awaryjności, jednak gwarancja zapewnić Ci komfort oraz bezpłatną pomoc instalatora w przypadku awarii.
magazyn-energii-dodatkowe-ujecia

Magazyn energii 4 kWh

– na ile starcza?

Trudno określić czas pracy magazynu energii o pojemności 4 kWh. Dlaczego? Ponieważ każde gospodarstwo domowe może mieć inne zapotrzebowanie na prąd, a im jest ono większe, tym szybciej magazyn się rozładuje.

Przy założeniu, że urządzenie, które będzie czerpać energię z magazynu, pobiera 1 kW (czyli 1000 W), to akumulator o pojemności 4 kWh powinien działać przez średnio 4 godziny (4 kWh / 1 kW = 4 h). Jeśli wiesz, ile jakie zapotrzebowanie energetyczne mają Twoje domowe sprzęty, możesz szybko obliczyć czas pracy danego magazynu. Dowiesz się również, czy jego pojemność będzie wystarczająca do stylu życia Twojej rodziny.

Zazwyczaj magazyn energii 4 kWh powinien wystarczyć do zasilania podstawowych urządzeń domowych przez kilka godzin.

working-hours

Magazyn energii 4 kWh

– jaka cena?

Ile może kosztować magazyn energii o pojemności 4 kWh? Na cenę urządzenia będzie miało wpływ kilka kluczowych czynników, w tym pojemność jednostki, jej rodzaj, zastosowane technologie czy jakość komponentów. Na koszt magazynu energii 4 kWh przełożą się także wszelkie dodatkowe funkcje, w jakie wyposażone będzie urządzenie, czyli np. system Backup gwarantujący dostęp do energii podczas awarii sieci energetycznej czy blackoutu.

Rynkowe ceny magazynów energii zaczynają się od kilku tysięcy złotych, ale mogą sięgnąć nawet kilkudziesięciu. Najwięcej zapłacisz za modele o dużych pojemnościach, czy te wyposażone w najnowocześniejsze rozwiązania technologiczne. Cena nie powinna jednak być jedynym kryterium, gdy kupujesz magazyn energii 4 kWh. Niski koszt może po prostu oznaczać urządzenie o krótkiej żywotności lub niższej wydajności. Pamiętaj także, że swoje wydatki na ten cel możesz obniżyć dzięki dostępnym programom dotacyjnym.

Zapytaj o ofertę

Magazyn energii 4 kWh

– czy się opłaca?

Magazyn energii 4 kWh to doskonała propozycja dla gospodarstw domowych, które chcą korzystać z odnawialnych źródeł energii i jednocześnie zwiększyć swoją niezależność energetyczną. Dzięki nadwyżkom przechowywanym w magazynie energia elektryczna jest dostępna, kiedy jej potrzebujesz. W rezultacie możesz być mniej zależny od sieci energetycznej i zredukować swoje rachunki za prąd.

Czy magazyn energii 4 kWh sprawdzi się w Twoim domu? Będzie to zależne m.in. od tego, czy taka pojemność urządzenia będzie dobrze dobrana do potrzeb energetycznych Twojej rodziny. Im lepiej dopasujesz wielkość magazynu, tym możesz się spodziewać szybszego zwrotu z inwestycji. Samodzielny wybór odpowiedniego modelu może być sporym wyzwaniem, dlatego najlepiej, aby tym zadaniem zajął się specjalista, który znajdzie magazyn energii dostosowany do Twojej sytuacji.

Pays
percent_icon

Nawet 26 tys. zł dotacji
z “Mój Prąd 5.0”

na Twój dom niezależny energetycznie

Chcesz by Twój dom był oszczędny i samowystarczalny? Postaw na fotowoltaikę z magazynem energii i HEMS od Columbus i otrzymaj nawet 26 tys. złotych dotacji z programu “Mój Prąd 5.0”. W ramach naszej kompleksowej obsługi, pomożemy Ci nie tylko z dopasowaniem rozwiązań do Twoich potrzeb, ale także z wszelkimi formalnościami związanymi z uzyskaniem dofinansowania. Nie trać czasu na papierologię, postaw na Columbus!

do 7 000 zł
instalacja fotowoltaiczna
do 19 000 zł
magazyn energii z systemem zarządzania HEMS
do 26 000 zł
na dom niezależny energetycznie/samowystarczalny

Magazyn energii od Columbus

Wybierając magazyn energii od Columbus zyskujesz urządzenie najwyższej jakości, z długim czasem życia i wysoką wydajnością. Chcesz by magazyn służył jedynie zwiększeniu autokonsumpcji energii z fotowoltaiki? A może ma również chronić Twój dom przed nagłymi przerwami w dostawie prądu? Nic prostszego, dobierzemy rozwiązanie ściśle dopasowane do Twoich potrzeb!

k1
Kompleksowa obsługa

dobierzemy urządzenie spełniające Twoje wymagania, dopełnimy wszelkich formalności, zamontujemy urządzenie, a po skończonej realizacji otoczymy Cię opieką posprzedażową.

k2
Wysoka jakość produktu

współpracujemy z renomowanymi producentami, co gwarantuje wysoką jakość i niezawodność produktów. W ramach swojej oferty oferujemy baterie litowo-jonowe, które charakteryzują się dużą gęstością mocy i długą żywotnością.

k3
Elastyczność

magazyn energii od Columbus można dostosować do różnych potrzeb energetycznych. Oferujemy szeroki wybór rozmiarów i konfiguracji baterii, co pozwala na łatwe dopasowanie magazynu do Twoich indywidualnych potrzeb.

k4
Wsparcie finansowe

oferujemy możliwość skorzystania z różnych form finansowania zakupu magazynu energii, w tym kredytu.

k5
Dostęp do ekosystemu

wybierając urządzenia od Columbus, masz pewność, że każdy system będzie ze sobą kompatybilny i będzie ze sobą współpracował, maksymalizując Twój zysk.

zapytaj o ofertę
Columbus