Dynamiczne bilansowanie z gwarancją 1:1 – dowiedz się, jak to działa!

Zobacz

Pompy ciepła 11kw.
Ogrzewaj swój dom ekonomicznie i ekologicznie.

Wraz z rosnącymi cenami węgla, pelletu i gazu, coraz więcej mieszkańców Polski decyduje się na inwestycję w odnawialne źródła ciepła, które pomagają znacząco obniżyć rachunki za ogrzewanie oraz są przyjazne środowisku. Doskonałym przykładem są pompy ciepła, które są bezobsługowe, bezpieczne i efektywne. Aby cieszyć się optymalnym komfortem cieplnym, pamiętaj, aby dobrze dobrać moc urządzenia do potrzeb swojego domu. W jakich budynkach sprawdzą się więc pompy ciepła 11 kw, a gdzie polecane będą większe lub mniejsze modele?

Oblicz opłacalność pompy ciepła
moc-pc-img

Pompy ciepła 11kw
a charakterystyka cieplna budynku.

Przed wyborem pompy ciepła należy określić przede wszystkim zapotrzebowanie cieplne Twojego budynku. Na jego wartość będą mieć wpływ następujące czynniki:

  • powierzchnia domu, jaka będzie ogrzewana,
  • liczba domowników, albo zapotrzebowanie na ciepłą wodę,
  • zakres termoizolacji budynku, np. ocieplenie stropów, dachu, ścian, okien i drzwi,
  • strefa klimatyczna, w której mieszkasz albo roczny zakres zewnętrznych temperatur,
  • typ i efektywność wentylacji,
  • rodzaj instalacji grzewczej, np. kaloryfery, ścienne lub podłogowe ogrzewanie kaloryfery.

Zapotrzebowanie cieplne domu można określić na podstawie istniejącej dokumentacji lub poprzez przeprowadzenie specjalistycznego audytu. A wyniki? Mogą być naprawdę różne! Domy, które powstały kilkadziesiąt lat temu i nie zostały poddane termomodernizacji, mogą potrzebować nawet 150 – 170 W ciepła na metr kwadratowy. Natomiast nowowybudowane domy pasywne będą wymagać około 10 – 20 W/m2 energii cieplnej.

kaisai-i-5-1

Ile wynosi
COP i SCOP?

COP i SCOP to wskaźniki określające efektywność pompy ciepła. COP informuje, ile ciepła dostarczy urządzenie względem ilości zużytej energii elektrycznej. Jeśli COP=4, to z 1 kWh prądu powstaną 4 kWh ciepła.

SCOP również opisuje wydajność urządzenia, ale w określonym czasie, zazwyczaj w ciągu roku lub sezonu grzewczego. Na wartość SCOP wpłynie m.in.:

  • rodzaj dolnego źródła ciepła: grunt, powietrze czy woda,
  • zakres temperatur ustawionych we wnętrzach,
  • to czy pompa będzie tylko ogrzewać wnętrza, czy również wodę.
p1kw-bg
Czy pompa o mocy 11 kw
to urządzenie dla Ciebie?

U kogo pompa ciepła powietrze woda 11kw okaże się strzałem w dziesiątkę? To urządzenie o dość dużej mocy, które może sprawdzić się w domach o sporym metrażu i dobrej izolacji cieplnej. Przykładowo, jeśli zapotrzebowanie budynku wynosi 60 W/m2, pompa ciepła 11 kw ogrzeje aż 183 metry kwadratowe. Natomiast jeśli termoizolacja jest nieco gorsza i budynek wymaga 100 W/m2, urządzenie ogrzeje optymalnie tylko domy z powierzchnią 110 m2.

Pompa ciepła 11 kw
a zużycie prądu.

Zastanawiasz się, ile prądu będzie zużywać pompa ciepła 11kw? Wszystko będzie zależeć od jej czynnika SCOP oraz zapotrzebowania budynku na ciepło – nie bez przyczyny skupiliśmy się na tych wartościach w powyższych akapitach.

Obliczeń możesz dokonać, dzieląc zapotrzebowanie cieplne przez SCOP. Przykładowo, 15 000 kWh / 4,2 = 3 571 kWh. A mnożąc wynik przez średnią cenę za 1 kWh, otrzymasz także szacunkowy koszt rocznego ogrzewania pompą ciepła. Kontynuując nasz przykład: 3 571 kWh x 0,73 zł = 2 607,14 zł.

zuzycie
koszt_img

Koszt zakupu pompy ciepła.

Ile może kosztować pompa ciepła 11kw? Największy wpływ na cenę urządzenia będzie mieć typ dolnego źródła, jakie zostało w nim użyte. Mowa o wodzie, powietrzu oraz gruncie. To właśnie te ostatnie modele zazwyczaj są najdroższe, a wszystko to ze względu na zaawansowanie prac ziemnych, jakie należy wykonać, aby instalacja gruntowych pomp ciepła była możliwa, czyli przekopów i odwiertów. Zdarza się, że równie intensywne przygotowania należy przeprowadzić także przed montażem wodnego modelu pompy, jeśli w najbliższej okolicy działki nie ma istniejących zbiorników wodnych. Wtedy niezbędne będą takie rozwiązania jak pompy lub studnie głębinowe. A pompa ciepła powietrze woda 11kw? Należy ona do najbardziej przystępnych cenowo modeli, a jej instalacja zazwyczaj nie jest skomplikowana i zajmuje niewiele czasu. Koszt zakupu powietrznej pompy oscyluje w okolicach 30 tysięcy złotych. Co dokładnie ma na niego wpływ? M.in.

  • typ zastosowanego czynnika chłodniczego,
  • zakres gwarancji i dodatkowych zabezpieczeń,
  • jakość części,
  • renoma producenta,
  • wszystkie dodatkowe komponenty, w tym funkcja ograniczania mocy, moduł WiFi, wibroizolacja wyciszająca sprężarkę, podgrzewana tacka ociekowa, program wakacyjny czy antykorozyjna powłoka lameli.

Podczas wyboru firmy, jakiej powierzysz montaż pompy ciepła 11kw, należy zwrócić również uwagę na to, czy instalator ten przetrwa na rynku przez kolejne kilkanaście lub kilkadziesiąt lat. Żywotność pomp ciepła przekracza 20 lat, a podczas tego okresu należy wykonywać okresowe przeglądy, od których bardzo często zależy ważność gwarancji, a także regularnie uzupełniać czynnik chłodniczy. Zdecyduj się więc na usługi sprawdzonej firmy, która cieszy się zaufaniem i dobrymi opiniami wśród dotychczasowych klientów.

Oblicz odpowiednią moc pompy dla Twojego domu:

Pompa Ciepła Columbus PRO.

Pompa ciepła Columbus z serii Pro to wysokiej jakości materiały, precyzyjne wykonanie i połączenie innowacyjnych technologii – inwerterowej i EVI. Multifunkcyjne urządzenie zapewni Ci maksymalną wygodę – ogrzeje dom i przygotuje ciepłą wodę również w skrajnie niskich temperaturach zewnętrznych, a dzięki 5-letniej gwarancji i szybkiemu serwisowi door-to-door masz pewność dobrej inwestycji na lata.

technologia EVI zapewnia wyższą sprawność przy niskiej temperaturze

dostosowana do inteligentnego systemu zarządzania energią – PowerHouse powered by Loxone

wysoki współczynnik COP efektywna nawet do – 30 st. C.

Pompa niskotemperaturowa

klasa energetyczna A+++ zapewnia wysoką energooszczędność i najwyższy poziom dotacji z programu “Czyste Powietrze”

ekologiczny i efektywny czynnik chłodniczy R32

wydłużona żywotność sprężarki dzięki technologii inwerterowej

wysoki współczynnik COP nawet do 5,08

dostosowana do inteligentnego systemu zarządzania energią – PowerHouse powered by Loxone

<strong>Odporność na korozję</strong> dzięki obudowie wykonana z wysokiej jakości materiału

Pompa wysokotemperaturowa

klasa energetyczna A+++ zapewnia wysoką energooszczędność i najwyższy poziom dotacji z programu “Czyste Powietrze”

w pełni bezpieczny dla środowiska czynnik R290 dla nowej generacji pomp ciepła

wydłużona żywotność sprężarki dzięki technologii inwerterowej

Pompa Ciepła KAISAI.

Nowoczesna technologia pompa ciepła Kaisai pozwala na ich wydajną pracę w bardzo szerokim zakresie temperatury zewnętrznej. Dzięki wydajnej sprężarce inwerterowej, która pozwalaja na płynną regulację mocy grzewczej, efektywność całego układu wzrasta, a koszty eksploatacji maleją. Urządzenie jest bezpieczne – zarówno w użytkowaniu jak i dla środowiska. Sprawdzi się zarówno w nowych, jak i modernizowanych domach.

wysoka energooszczędność – dzięki wydajnej sprężarce inwerterowej,

bezpieczny dla środowiska i ekonomiczny czynnik R290

intuicyjne sterowanie – sterownik z 5-calowym, kolorowym ekranem oraz możliwość obsługi zdalnej

wysoka temperatura wyjścia wody – nawet 75°C przy -7°C na zewnątrz, bez wykorzystania grzałek wspomagających.

stylowa i wytrzymała obudowa – obudowa została wykonana z odpornego na korozję i warunki atmosferyczne materiału ASA,

obniżony poziom hałasu – wyjątkowo cicha praca (od 45 dB(A) w odległości 1m).

Pompy ciepła w naszej ofercie:

Pompa Ciepła Columbus PRO, niskotemperaturowa
warianty mocy: 
8 kW / 13 kW / 18kW / 23kW

Pompa Ciepła Kaisai, wysokotemperaturowa
warianty mocy:
 10 kW / 12 kW / 14 kW / 16 kW

Pompa Ciepła Columbus PRO, wysokotemperaturowa
warianty mocy:
 12 kW / 18 kW

PowerHouse by Loxone

System do inteligentnego zarządzania domem
Automatyczne ogrzewanie

system oblicza dokładne zapotrzebowanie na ciepło w Twoim domu. Dzięki temu możesz cieszyć się komfortową temperaturą w każdym pomieszczeniu o każdej porze.

Tryb ekonomiczny

pod nieobecność domowników, pompa ciepła przejdzie w tryb ekonomiczny, utrzymując minimalne temperatury w ramach wcześniej określonego zakresu.

Oszczędność energii

w pierwszej kolejności wykorzystasz dostępną energię z fotowoltaiki do ogrzania domu, dzięki czemu zaoszczędzisz więcej na rachunkach.

Ochrona budynku

ustaw wstępne zakresy temperatury w domu – jeśli temperatura spadnie poniżej określonego zakresu, ogrzewanie uruchomi się dla ochrony budynku.

Co zyskasz dzięki PowerHouse by Loxone?

Do 43% oszczędności energii na ogrzewaniu dzięki inteligentnemu ogrzewaniu stref dopasowanego do aktualnego zapotrzebowania na ciepło

zapytaj o ofertę
Columbus