Columbus Intelligence – nowa era AI dla domu, dostępna dla Ciebie. Odkryj możliwości aplikacji Columbus

Zainstaluj

Columbus Intelligence – nowa era AI dla domu, dostępna dla Ciebie. Odkryj możliwości aplikacji Columbus

Zainstaluj

Pompa ciepła 12 kw.
Ogrzewaj swój dom ekologicznie i obniż rachunki.

Rosnące ceny węgla, pelletu i gazu sprawiają, że coraz więcej osób płaci wyższe rachunki za ogrzewanie i rozważa zmianę dotychczasowego rozwiązania, z jakiego korzysta. Nie jest więc zaskoczeniem, że spora część mieszkańców Polski zwraca się w stronę odnawialnych źródeł energii, w tym m.in. pomp ciepła. To nowoczesne, bezpieczne i ekologiczne urządzenia, które są bezobsługowe i nie wymagają właściwie żadnej uwagi od domowników. Dobrze dobrana pompa ciepła zapewni Ci również oszczędności i pomoże zmniejszyć rachunki za ogrzewanie. Czy pompa ciepła 12kw może być dobrym rozwiązaniem także i w Twoim domu?

Oblicz opłacalność pompy ciepła
moc-pc-img

Charakterystyka cieplna domu a pompa ciepła 12kw.

Aby móc określić, czy pompa ciepła 12 kw wystarczy do ogrzania Twojego budynku, powinieneś poznać zapotrzebowanie domu na ciepło. W tym celu potrzebujesz takich informacji jak:

  • metraż domu,
  • poziom termoizolacji, czyli ocieplenia drzwi, okien, dachu, ścian i stropów,
  • stopień zapotrzebowania na ciepłą wodę użytkową lub liczba domowników,
  • strefa klimatyczna lub przedział zewnętrznych temperatur w ciągu roku,
  • rodzaj i efektywność wentylacji,
  • rodzaj instalacji grzewczej w budynku, czyli ogrzewanie ścienne, podłogowe, czy inne.
kaisai-i-5-1

Zapotrzebowanie budynku
na ciepło.

Wszystkie powyższe czynniki będą mieć wpływ na to, ile ciepła będzie potrzebne do ogrzania Twojego domu. Im lepiej zaizolowany budynek, tym mniej energii cieplnej zużyjesz. 

Doskonałym przykładem są pasywne domy, które pobierają jedynie 10 – 20 W ciepła na metr kwadratowy. Natomiast na przeciwnym biegunie są kilkudziesięcioletnie obiekty, których nie poddano termomodernizacji – ich potrzeby cieplne sięgają przedziału 150 – 170 W/m2.

p1kw-bg
COP i SCOP.
Poznaj wydajność
danego urządzenia.

Do obliczeń dotyczących pompy ciepła 12kw, niezbędne będą także wartości COP i SCOP urządzenia. Obie informują nas o efektywności pompy, jednak SCOP jest nieco dokładniejszy, ponieważ określa ją w danym czasie, np. w ciągu roku lub sezonu grzewczego. Wartość SCOP jest uzależniona m.in. od:

  • rodzaju dolnego źródła – grunt, powietrze lub woda,
  • tego, czy urządzenie będzie ogrzewać dom, czy także wodę użytkową,
  • zakresu temperatur, jakie mają panować w pomieszczeniach.

Gdzie można zastosować
pompy ciepła 12 kw?

Czy pompa ciepła 12kw z montażem będzie pasować do Twojego domu? To z pewnością model o mocy, która może ogrzać nawet domy o dużej powierzchni, jeśli mają one zadowalającą izolację cieplną.

Przykładowo, w przypadku zapotrzebowania na poziomie 50 W/m2, pompa ogrzeje nawet 240 metrów kwadratowych. 240 m2 x 50 W/m2 = 12 000 W = 12 kW. Natomiast, jeśli dom wymaga 90W ciepła na m2, może mieć około 133 metrów kwadratowych. 133 m2 x 90 W/m2 = 11 970 W ≈ 12 kW. Oczywiście dokładne wyliczenia powinien przeprowadzić specjalista, który weźmie pod uwagę dokładną charakterystykę Twojego domu.

zuzycie
koszt_img

Pompa ciepła 12kw – cena za urządzenie.

Koszt pompy ciepła będzie uzależniony przede wszystkim od dolnego źródła (woda, grunt lub powietrze), jakie wykorzystuje. Do najbardziej przystępnych cenowo modeli należą powietrzne – ich instalacja zazwyczaj jest szybka i nie wymaga dodatkowych działań na działce. Nieco inaczej jest w przypadku gruntowych pomp ciepła, które jak sama nazwa wskazuje, pobierają ciepło z gruntu. Oznacza to, że pod powierzchnią ziemi należy umieścić poziomy lub pionowy wymiennik gruntowy. To często wiąże się z potrzebą wykonania przekopów i odwiertów, co zwiększa koszt instalacji całego urządzenia. A co w przypadku pomp czerpiących energię cieplną z wody? Jeśli w okolicy Twojej posesji znajdują się zbiorniki wodne, montaż będzie mniej skomplikowany. Jednak jeżeli brakuje ich, konieczna będzie instalacja studni lub pompy głębinowej, co także związane jest z kosztownymi pracami gruntowymi na Twojej działce.

Interesuje Cię powietrzna pompa ciepła 12 kw? Cena takiego urządzenia wynosi około 30 tysięcy złotych, w zależności od producenta. Warto jednak pamiętać, że możesz uzyskać dofinansowania z rządowych i lokalnych programów, a także odpisać ten wydatek od podatku. Na całkowitą wysokość inwestycji wpływ będzie mieć m.in.:

  • wariant czynnika chłodniczego,
  • typ gwarancji,
  • jakość części i zabezpieczeń,
  • wybór dodatkowych rozwiązań, np. program wakacyjny, funkcja ograniczania mocy, moduł WiFi, podgrzewana tacka ociekowa, wibroizolacja wyciszająca sprężarkę czy antykorozyjna powłoka lameli.

Koszt urządzenia będzie zależny również od tego, w jakim układzie zostanie ono wykonane: monoblok czy split. Wersje split składają się z dwóch osobnych jednostek (zewnętrznej i wewnętrznej), które połączono rurami chłodniczymi. Z kolei pompa ciepła 12kw monoblok posiada tylko zewnętrzny moduł, który jest zabezpieczony akustycznie i termicznie.

Pamiętaj o regularnych przeglądach pompy ciepła i uzupełnianiu czynnika roboczego. Wybierz takiego instalatora, który budzi Twoje zaufanie i ma dobre opinie wśród klientów, ponieważ najprawdopodobniej będziesz z nim współpracować przez kolejne lata pracy urządzenia.

Oblicz odpowiednią moc pompy dla Twojego domu:

Pompa Ciepła Columbus PRO.

Pompa ciepła Columbus z serii Pro to wysokiej jakości materiały, precyzyjne wykonanie i połączenie innowacyjnych technologii – inwerterowej i EVI. Multifunkcyjne urządzenie zapewni Ci maksymalną wygodę – ogrzeje dom i przygotuje ciepłą wodę również w skrajnie niskich temperaturach zewnętrznych, a dzięki 5-letniej gwarancji i szybkiemu serwisowi door-to-door masz pewność dobrej inwestycji na lata.

technologia EVI zapewnia wyższą sprawność przy niskiej temperaturze

dostosowana do inteligentnego systemu zarządzania energią – PowerHouse powered by Loxone

wysoki współczynnik COP efektywna nawet do – 30 st. C.

Pompa niskotemperaturowa

klasa energetyczna A+++ zapewnia wysoką energooszczędność i najwyższy poziom dotacji z programu “Czyste Powietrze”

ekologiczny i efektywny czynnik chłodniczy R32

wydłużona żywotność sprężarki dzięki technologii inwerterowej

wysoki współczynnik COP nawet do 5,08

dostosowana do inteligentnego systemu zarządzania energią – PowerHouse powered by Loxone

<strong>Odporność na korozję</strong> dzięki obudowie wykonana z wysokiej jakości materiału

Pompa wysokotemperaturowa

klasa energetyczna A+++ zapewnia wysoką energooszczędność i najwyższy poziom dotacji z programu “Czyste Powietrze”

w pełni bezpieczny dla środowiska czynnik R290 dla nowej generacji pomp ciepła

wydłużona żywotność sprężarki dzięki technologii inwerterowej

Pompa Ciepła KAISAI.

Nowoczesna technologia pompa ciepła Kaisai pozwala na ich wydajną pracę w bardzo szerokim zakresie temperatury zewnętrznej. Dzięki wydajnej sprężarce inwerterowej, która pozwalaja na płynną regulację mocy grzewczej, efektywność całego układu wzrasta, a koszty eksploatacji maleją. Urządzenie jest bezpieczne – zarówno w użytkowaniu jak i dla środowiska. Sprawdzi się zarówno w nowych, jak i modernizowanych domach.

wysoka energooszczędność – dzięki wydajnej sprężarce inwerterowej,

bezpieczny dla środowiska i ekonomiczny czynnik R290

intuicyjne sterowanie – sterownik z 5-calowym, kolorowym ekranem oraz możliwość obsługi zdalnej

wysoka temperatura wyjścia wody – nawet 75°C przy -7°C na zewnątrz, bez wykorzystania grzałek wspomagających.

stylowa i wytrzymała obudowa – obudowa została wykonana z odpornego na korozję i warunki atmosferyczne materiału ASA,

obniżony poziom hałasu – wyjątkowo cicha praca (od 45 dB(A) w odległości 1m).

Pompy ciepła w naszej ofercie:

Pompa Ciepła Columbus PRO, niskotemperaturowa
warianty mocy: 
8 kW / 13 kW / 18kW / 23kW

Pompa Ciepła Columbus PRO, wysokotemperaturowa
warianty mocy:
 12 kW / 18 kW

PowerHouse by Loxone

System do inteligentnego zarządzania domem
Automatyczne ogrzewanie

system oblicza dokładne zapotrzebowanie na ciepło w Twoim domu. Dzięki temu możesz cieszyć się komfortową temperaturą w każdym pomieszczeniu o każdej porze.

Tryb ekonomiczny

pod nieobecność domowników, pompa ciepła przejdzie w tryb ekonomiczny, utrzymując minimalne temperatury w ramach wcześniej określonego zakresu.

Oszczędność energii

w pierwszej kolejności wykorzystasz dostępną energię z fotowoltaiki do ogrzania domu, dzięki czemu zaoszczędzisz więcej na rachunkach.

Ochrona budynku

ustaw wstępne zakresy temperatury w domu – jeśli temperatura spadnie poniżej określonego zakresu, ogrzewanie uruchomi się dla ochrony budynku.

Co zyskasz dzięki PowerHouse by Loxone?

Do 43% oszczędności energii na ogrzewaniu dzięki inteligentnemu ogrzewaniu stref dopasowanego do aktualnego zapotrzebowania na ciepło

zapytaj o ofertę
Columbus