Dynamiczne bilansowanie z gwarancją 1:1 – dowiedz się, jak to działa!

Zobacz

Dynamiczne bilansowanie z gwarancją 1:1 – dowiedz się, jak to działa!

Zobacz

Pompa ciepła 13kw.
Pewna i ekologiczna metoda ogrzewania Twojego domu.

Szukasz alternatywy dla tradycyjnych źródeł ogrzewania? Możesz zadbać o ciepło w swoim domu, korzystając z takich ekologicznych rozwiązań jak pompa ciepła, która wykorzystuje powietrze, wodę lub grunt do produkcji energii cieplnej. To bezpieczne, ciche i bezobsługowe urządzenie, a jeśli dobierzesz jego odpowiednią moc, możesz także znacznie zredukować dotychczasowe rachunki za ogrzewanie. W jakich budynkach pompy ciepła 13 kw sprawdzą się najlepiej?

Oblicz opłacalność pompy ciepła
moc-pc-img

Ile ciepła
potrzebuje Twój dom?

Jeśli chcesz określić, czy pompa ciepła 13kw będzie mieć odpowiednią moc do ogrzania Twojego domu, musisz najpierw poznać jego zapotrzebowanie na ciepło. Do jego zdefiniowania niezbędne będą następujące informacje:

 • powierzchnia budynku,
 • stan ocieplenia, w tym termoizolacji drzwi, okien, dachu, ścian i stropów,
 • zapotrzebowanie na c.w.u. lub liczba domowników,
 • zakres zewnętrznych temperatur w ciągu roku lub strefa klimatyczna,
 • rodzaj i wydajność systemu wentylacyjnego,
 • typ instalacji grzewczej, np. ogrzewanie ścienne, podłogowe, czy inne.

Dzięki powyższym informacjom określisz, ile energii cieplnej będzie potrzebować Twój budynek. Jakich wartości możesz się spodziewać? Jeśli mieszkasz w nowoczesnym domu stworzonym w pasywnej technologii, wystarczy mu około 10 – 20 W ciepła na metr kwadratowy. Z kolei, jeżeli jesteś właścicielem kilkudziesięcioletniego nieocieplonego domu, potrzeby cieplne mogą sięgać 150 – 170 W/m2.

kaisai-i-5-1

Określ wydajność
pompy ciepła 13kw.

Każda pompa ciepła 13 kw ma określoną wydajność swojej pracy. Służą do tego wskaźniki COP i SCOP. COP to współczynnik efektywności energetycznej, który mieści się zwykle w przedziale 3,5 – 5,5. Opisuje ilość dostarczonej energii cieplnej względem zużytego prądu potrzebnego do jej wyprodukowania. COP o wartości 5,2 oznacza, że z 1 kWh prądu pompa wytworzy 5,2 kWh ciepła. Mówiąc krótko, im wyższy COP, tym lepsza wydajność urządzenia.

Warto przyjrzeć się również sezonowemu współczynnikowi efektywności energetycznej, czyli SCOP. Parametr informuje nas o ilości energii elektrycznej potrzebnej do produkcji ciepła w określonym przedziale czasu (sezon grzewczy lub rok). SCOP zależy m.in. od:

 • temperatur ustawionych w budynku,
 • wykorzystania ciepła (do samego ogrzewania lub także przygotowania ciepłej wody),
 • typu dolnego źródła ciepła (woda, grunt, powietrze).
p1kw-bg
Do jakich budynków
nada się
pompa ciepła 13kw?

Urządzenie o mocy 13 kw zapewni komfort termiczny domom nawet o sporym metrażu, jeśli są przyzwoicie ocieplone. Np. pompa w budynku o zapotrzebowaniu cieplnym na poziomie 60 W/m2, ogrzeje 216 metrów kwadratowych. 216 m2 x 60 W/m2 = 12 960 W ≈ 13 kW. Jeśli natomiast dom potrzebuje 85 W/m2, zapewni ciepło 153 m2. 153 m2 x 85 W/m2 = 13 005 W ≈ 13 kW. Pamiętaj, że precyzyjne wyliczenia warto powierzyć specjaliście od pomp ciepła, który przeprowadzi dokładny audyt budynku i dobierze odpowiednią moc urządzenia.

 

Jeśli chcesz się dowiedzieć, ile prądu zużyje pompa ciepła 13 kw, wystarczy, że podzielisz zapotrzebowanie cieplne domu przez SCOP. A jeśli pomnożysz wynik przez aktualną cenę 1 kWh energii, dowiesz się również, ile w przybliżeniu wyniosą Twoje roczne rachunki za ogrzewanie pompą.

Ile kosztuje
pompa ciepła?

Przed zakupem urządzenia pewnie chcesz dowiedzieć się, ile może kosztować pompa ciepła 13 kw. Cena poszczególnych modeli może różnić się nawet o kilka czy kilkanaście tysięcy, a duży wpływ na to ma rodzaj dolnego źródła (grunt, woda lub powietrze) oraz typ układu (split lub monoblok).

Zacznijmy jednak od źródeł ciepła – najtańszym z pewnością jest powietrze, które jest ogólnodostępne, a ponieważ występuje wokół nas, zwykle nie trzeba przeprowadzać żadnych intensywnych prac, aby powietrzna pompa ciepła mogła działać. Nieco bardziej skomplikowana będzie instalacja urządzeń bazujących na wodzie, szczególnie jeśli w pobliżu Twojej działki nie występują zbiorniki wodne. Wtedy konieczny będzie montaż pompy lub studni głębinowej. Zazwyczaj do najdroższych pomp ciepła należą gruntowe modele, których instalacja jest poprzedzona kosztownymi i intensywnymi pracami ziemnymi, w tym odwiertami i przekopami.

zuzycie
koszt_img

Pompa ciepła 13 kw – co wpływa na cenę?

Cena pompy ciepła 13kw może się także różnić w zależności od tego, czy wybierzesz model split, czy monoblok. Urządzenia split zbudowane są z dwóch jednostek (wewnętrznej i zewnętrznej), które połączono rurami chłodniczymi. Natomiast pompa monoblok to jedynie zewnętrzne urządzenie.

Na całkowity koszt pompy będą mieć wpływ również następujące elementy:

 • rodzaj czynnika chłodniczego,
 • okres i rodzaj gwarancji,
 • jakość komponentów i dodatkowe zabezpieczenia,
 • wybór uzupełniających rozwiązań: moduł WiFi, antykorozyjna powłoka lameli, program wakacyjny, funkcja ograniczania mocy, podgrzewana tacka ociekowa, wibroizolacja wyciszająca sprężarkę.

Wybierając firmę, w której zakupisz pompę ciepła, pamiętaj także o regularnych przeglądach urządzenia i uzupełnianiu czynnika chłodniczego. Sprawdź, czy te usługi są dodatkowo płatne i czy wchodzą w zakres obsługi klienta.

Oblicz odpowiednią moc pompy dla Twojego domu:

Pompa Ciepła Columbus PRO.

Pompa ciepła Columbus z serii Pro to wysokiej jakości materiały, precyzyjne wykonanie i połączenie innowacyjnych technologii – inwerterowej i EVI. Multifunkcyjne urządzenie zapewni Ci maksymalną wygodę – ogrzeje dom i przygotuje ciepłą wodę również w skrajnie niskich temperaturach zewnętrznych, a dzięki 5-letniej gwarancji i szybkiemu serwisowi door-to-door masz pewność dobrej inwestycji na lata.

technologia EVI zapewnia wyższą sprawność przy niskiej temperaturze

dostosowana do inteligentnego systemu zarządzania energią – PowerHouse powered by Loxone

wysoki współczynnik COP efektywna nawet do – 30 st. C.

Pompa niskotemperaturowa

klasa energetyczna A+++ zapewnia wysoką energooszczędność i najwyższy poziom dotacji z programu “Czyste Powietrze”

ekologiczny i efektywny czynnik chłodniczy R32

wydłużona żywotność sprężarki dzięki technologii inwerterowej

wysoki współczynnik COP nawet do 5,08

dostosowana do inteligentnego systemu zarządzania energią – PowerHouse powered by Loxone

<strong>Odporność na korozję</strong> dzięki obudowie wykonana z wysokiej jakości materiału

Pompa wysokotemperaturowa

klasa energetyczna A+++ zapewnia wysoką energooszczędność i najwyższy poziom dotacji z programu “Czyste Powietrze”

w pełni bezpieczny dla środowiska czynnik R290 dla nowej generacji pomp ciepła

wydłużona żywotność sprężarki dzięki technologii inwerterowej

Pompa Ciepła KAISAI.

Nowoczesna technologia pompa ciepła Kaisai pozwala na ich wydajną pracę w bardzo szerokim zakresie temperatury zewnętrznej. Dzięki wydajnej sprężarce inwerterowej, która pozwalaja na płynną regulację mocy grzewczej, efektywność całego układu wzrasta, a koszty eksploatacji maleją. Urządzenie jest bezpieczne – zarówno w użytkowaniu jak i dla środowiska. Sprawdzi się zarówno w nowych, jak i modernizowanych domach.

wysoka energooszczędność – dzięki wydajnej sprężarce inwerterowej,

bezpieczny dla środowiska i ekonomiczny czynnik R290

intuicyjne sterowanie – sterownik z 5-calowym, kolorowym ekranem oraz możliwość obsługi zdalnej

wysoka temperatura wyjścia wody – nawet 75°C przy -7°C na zewnątrz, bez wykorzystania grzałek wspomagających.

stylowa i wytrzymała obudowa – obudowa została wykonana z odpornego na korozję i warunki atmosferyczne materiału ASA,

obniżony poziom hałasu – wyjątkowo cicha praca (od 45 dB(A) w odległości 1m).

Pompy ciepła w naszej ofercie:

Pompa Ciepła Columbus PRO, niskotemperaturowa
warianty mocy: 
8 kW / 13 kW / 18kW / 23kW

Pompa Ciepła Kaisai, wysokotemperaturowa
warianty mocy:
 10 kW / 12 kW / 14 kW / 16 kW

Pompa Ciepła Columbus PRO, wysokotemperaturowa
warianty mocy:
 12 kW / 18 kW

PowerHouse by Loxone

System do inteligentnego zarządzania domem
Automatyczne ogrzewanie

system oblicza dokładne zapotrzebowanie na ciepło w Twoim domu. Dzięki temu możesz cieszyć się komfortową temperaturą w każdym pomieszczeniu o każdej porze.

Tryb ekonomiczny

pod nieobecność domowników, pompa ciepła przejdzie w tryb ekonomiczny, utrzymując minimalne temperatury w ramach wcześniej określonego zakresu.

Oszczędność energii

w pierwszej kolejności wykorzystasz dostępną energię z fotowoltaiki do ogrzania domu, dzięki czemu zaoszczędzisz więcej na rachunkach.

Ochrona budynku

ustaw wstępne zakresy temperatury w domu – jeśli temperatura spadnie poniżej określonego zakresu, ogrzewanie uruchomi się dla ochrony budynku.

Co zyskasz dzięki PowerHouse by Loxone?

Do 43% oszczędności energii na ogrzewaniu dzięki inteligentnemu ogrzewaniu stref dopasowanego do aktualnego zapotrzebowania na ciepło

zapytaj o ofertę
Columbus