Magazyn energii 20kW – jak wybrać?

Podczas wyboru modelu magazynu energii, który sprawdzi się w Twoim przedsiębiorstwie, warto zwrócić uwagę na kilka ważnych kwestii. Jakich?

  • Pojemność – pierwszym krokiem, jaki powinieneś wykonać, jest ocena zapotrzebowania Twojej firmy względem przechowywania energii elektrycznej – zarówno bieżącego, jak i przyszłego. Odpowiedź sobie również na pytanie, jakie urządzenia powinny być zasilane energią z magazynu w przypadku przerwy w dostawie prądu. Magazyn energii 20kWh to jednostka o dużej mocy, stosowana przy mikroinstalacjach do 50 kWp, przez co doskonale sprawdzi się do zabezpieczania procesów produkcyjnych w różnych przedsiębiorstwach.
  • Technologia – na rynku znajdziesz magazyny energii wyprodukowane przy zastosowaniu różnych technologii, jednak obecnie najpopularniejszą z nich jest LiFePO4. Te litowo-jonowe akumulatory wyróżniają się długą żywotnością oraz wysoką efektywnością energetyczną, która zapewni Ci mniejsze straty energii w procesie magazynowania i oddawania energii.
  • Sprawność – przy wyborze magazynu zwróć uwagę na to, jaką sprawnością przekształcania energii dysponuje jednostka oraz ile traci w procesie magazynowania. Wybierz rozwiązanie oferujące wysoką efektywność, przynajmniej na poziomie 90-95%.
  • Bezpieczeństwo – magazyn powinien być wyposażony w niezawodne mechanizmy ochronne przed przeciążeniami i zwarciami, co zapewni Twojemu przedsiębiorstwu pełne bezpieczeństwo.
  • Skalowalność – ważne jest, aby wybrać magazyn energii, który można łatwo rozbudować wraz ze wzrostem zapotrzebowania Twojej firmy. W tym przypadku najlepiej spełnią się modele modułowe, które łatwo rozbudować.
  • Gwarancje – na magazyny energii może przypadać gwarancja o różnej długości, najczęściej w przedziale od 5 do 10 lat. Dłuższa ochrona zapewnia większe bezpieczeństwo Twojej inwestycji, ponieważ w przypadku problemów lub wad możesz liczyć na szybką naprawę, lub wymianę magazynu energii bez ponoszenia dodatkowych kosztów.
  • Integracja z istniejącą infrastrukturą – wybierając magazyn energii dla Twojej firmy, zadbaj o to, by był łatwo integrowalny z istniejącą infrastrukturą energetyczną, instalacjami OZE i systemem zarządzania energią.

Magazyn energii 20 kWh

– na ile starcza?

Określenie dokładnego czasu działania magazynu o pojemności 20 kWh jest skomplikowane ze względu na fakt, że w każdym przedsiębiorstwie zużycie energii rozkłada się zupełnie inaczej. Okres pracy urządzenia zależy głównie od ilości energii pobieranej przez podłączone urządzenia, a im większe zapotrzebowanie na energię w firmie, tym szybciej wyczerpie się zgromadzona nadwyżka.
Przykładowo, jeśli podłączone urządzenia pobierają łącznie 1 kW mocy, to magazyn energii o pojemności 20 kWh będzie w stanie zasilać je przez około 20 godzin (20 kWh / 1 kW = 20 h). Bazując na tym założeniu oraz znając indywidualne zużycie energii w Twoim przedsiębiorstwie, możesz dowiedzieć się, jak długo magazyn energii 20 kWh będzie w stanie zasilać wybrane sprzęty.

Magazyn energii 20kW

– cena jednostki

Ile będzie kosztować magazyn energii 20 kWh? Cena jednostki będzie uzależniona od wielu czynników, takich jak pojemność urządzenia, rodzaj akumulatora, jakość komponentów czy zastosowane technologie. Należy jednak brać pod uwagę wydatek na poziomie kilkudziesięciu tysięcy złotych.

Najdroższe jednostki to zazwyczaj te wykorzystujące najnowocześniejsze technologie oraz wyposażone w dodatkowe funkcje, takie jak system Backup Ready, aktywujący zasilanie w ciągu 40 milisekund. Cena nie powinna być jednak jedynym kryterium, ponieważ tańsze modele magazynów mogą mieć krótszą żywotność i niższą wydajność, co w dalszej perspektywie obniży opłacalność całej inwestycji.

Magazyn energii 20kWh

– czy zakup się opłaca?

Magazyny energii o pojemności 20 kWh są idealnym rozwiązaniem dla przedsiębiorstw, które potrzebują nieprzerwanych dostaw energii elektrycznej. Dzięki uruchomieniu alternatywnego źródła zasilania, mogą utrzymać swoje procesy produkcyjne nawet podczas awarii sieci, czy blackoutu. Unikną więc strat finansowych spowodowanych potencjalnym opóźnieniem w produkcji czy zniszczeniem surowców.

Należy pamiętać, że wybór odpowiedniego magazynu energii dla Twojej firmy powinien być zależny od jej unikalnych potrzeb i warunków prowadzonej działalności. Dlatego warto skorzystać z usług profesjonalistów, którzy po przeprowadzeniu audytu, będą w stanie dopasować właściwe rozwiązania. To da Ci pewność, że wybrany magazyn nie tylko spełni Twoje oczekiwania, ale także przyniesie szybki zwrot z inwestycji.

Nawet 26 tys. zł dotacji
z “Mój Prąd 5.0”

na Twój dom niezależny energetycznie

Chcesz by Twój dom był oszczędny i samowystarczalny? Postaw na fotowoltaikę z magazynem energii i HEMS od Columbus i otrzymaj nawet 26 tys. złotych dotacji z programu “Mój Prąd 5.0”. W ramach naszej kompleksowej obsługi, pomożemy Ci nie tylko z dopasowaniem rozwiązań do Twoich potrzeb, ale także z wszelkimi formalnościami związanymi z uzyskaniem dofinansowania. Nie trać czasu na papierologię, postaw na Columbus!

7 000 zł
instalacja fotowoltaiczna
19 000 zł
magazyn energii z systemem zarządzania HEMS
26 000 zł
na dom niezależny energetycznie/samowystarczalny

Magazyn energii od Columbus

Wybierając magazyn energii od Columbus zyskujesz urządzenie najwyższej jakości, z długim czasem życia i wysoką wydajnością. Chcesz by magazyn służył jedynie zwiększeniu autokonsumpcji energii z fotowoltaiki? A może ma również chronić Twój dom przed nagłymi przerwami w dostawie prądu? Nic prostszego, dobierzemy rozwiązanie ściśle dopasowane do Twoich potrzeb!

Kompleksowa obsługa
dobierzemy urządzenie spełniające Twoje wymagania, dopełnimy wszelkich formalności, zamontujemy urządzenie, a po skończonej realizacji otoczymy Cię opieką posprzedażową. 
Wysoka jakość produktu
współpracujemy z renomowanymi producentami, co gwarantuje wysoką jakość i niezawodność produktów. W ramach swojej oferty oferujemy baterie litowo-jonowe, które charakteryzują się dużą gęstością mocy i długą żywotnością. 
Elastyczność
magazyn energii od Columbus można dostosować do różnych potrzeb energetycznych. Oferujemy szeroki wybór rozmiarów i konfiguracji baterii, co pozwala na łatwe dopasowanie magazynu do Twoich indywidualnych potrzeb.
Wsparcie finansowe
oferujemy możliwość skorzystania z różnych form finansowania zakupu magazynu energii, w tym kredytu. 
Dostęp do ekosystemu
wybierając urządzenia od Columbus, masz pewność, że każdy system będzie kompatybilny i będzie ze sobą współpracował, maksymalizując Twój zysk.