Jak wybrać magazyn energii 30kWh?

Jeśli chcesz dokonać świadomego wyboru magazynu energii i mieć pewność, że spełni on indywidualne potrzeby Twojego przedsiębiorstwa, zwróć uwagę na takie kwestie jak:

  • Pojemność – dzięki ocenie bieżącego i przyszłego zapotrzebowania energetycznego Twojej firmy oraz wskazanie urządzeń, które powinny być zasilane w przypadku awarii, dowiesz się, jaka pojemność magazynu będzie dla Ciebie odpowiednia. Magazyn energii 30kWh to duża jednostka, która może być wykorzystywana do zabezpieczania różnych procesów produkcyjnych i może współdziałać z instalacjami fotowoltaicznymi przekraczającymi moc 50 kWp.
  • Sprawność – określa, ile procent energii magazyn jest w stanie przekształcić i zmagazynować. Im wyższy wskaźnik, tym lepiej, dlatego szukaj modeli o wysokiej efektywności, najlepiej na poziomie 90-95%.
  • Gwarancja – sprawdź, jaką gwarancję oferuje producent danego magazynu energii. Dłuższa gwarancja da Ci większe poczucie bezpieczeństwa, ponieważ w przypadku jakichkolwiek problemów możesz skorzystać z naprawy lub wymiany magazynu bez dodatkowych kosztów.
  • Technologia – w magazynach energii stosuje się wiele różnych technologii, ale obecnie najpopularniejsze są litowo-jonowe akumulatory LiFePO4. Charakteryzują się długą żywotnością i wysoką efektywnością energetyczną, dzięki czemu urządzenia w nie wyposażone odnotowują mniejsze straty energii podczas ładowania i rozładowywania.
  • Bezpieczeństwo – jednostka wyposażona w zabezpieczenia przed przeciążeniami i zwarciami ochroni Twój magazyn energii i sprawi, że unikniesz nieprzyjemnych niespodzianek.
  • Skalowalność – wybierz modułowy magazyn energii, który można łatwo rozbudować wraz ze wzrostem zapotrzebowania energetycznego Twojego przedsiębiorstwa.
  • Integracja z obecną infrastrukturą – upewnij się, że wybrany magazyn energii może zostać zintegrowany z istniejącą infrastrukturą energetyczną Twojej firmy, instalacjami OZE i systemem zarządzania energią.

Na ile starczy

magazyn energii 30 kWh?

Precyzyjne oszacowanie czasu pracy magazynu o pojemności 30 kWh jest trudne, ponieważ zależy od ilości prądu pobieranego przez podłączone urządzenia. Każda firma posiada inną liczbę sprzętów, a poszczególne jednostki mają różnorodne zapotrzebowanie na energię. Im większe ono jest, tym szybciej zgromadzona nadwyżka się zużyje.
Chcesz dowiedzieć się, ile średnio może pracować magazyn energii 30 kWh? Załóżmy, że podłączone urządzenia pobierają łącznie 1 kW mocy – wtedy magazyn energii o pojemności 30 kWh może je zaopatrywać przez około 30 godzin (30 kWh / 1 kW = 30 h). Na podstawie tych założeń oraz mając informacje na temat zużycia energii w Twoim przedsiębiorstwie, będziesz w stanie oszacować, jak długo magazyn energii o pojemności 30 kWh będzie zasilać konkretne urządzenia.

Magazyn energii 30 kWh

– cena jednostki

Ile zapłacisz za magazyn energii 30kW? Cena będzie składową wielu czynników, w tym pojemności jednostki, rodzaju baterii, zastosowanych technologii i jakości użytych komponentów. Przy zakupie urządzenia o takiej mocy powinieneś liczyć się z wydatkiem na poziomie kilkudziesięciu tysięcy złotych.

Najbardziej kosztowne magazyny zazwyczaj wykorzystują najnowocześniejsze technologie i oferują dodatkowe funkcje, na przykład system Backup Ready, który pozwala na przejście na zasilanie awaryjne w ciągu 40 milisekund. Jednak przy wyborze magazynu energii nie patrz jedynie na cenę – zwróć także uwagę na trwałość i wydajność tańszych modeli, ponieważ długoterminowo mogą się okazać mniej opłacalne dla Twojego przedsiębiorstwa. Pamiętaj, że istotne jest znalezienie równowagi między ceną a jakością urządzenia, abyś mógł cieszyć się optymalnymi korzyściami i szybkim zwrotem z inwestycji.

Magazyn energii 30kW

– cena a opłacalność

Magazyny energii o pojemności 30 kWh doskonale odpowiadają na potrzeby przedsiębiorstw, które chcą zapewnić sobie nieprzerwany dostęp do energii elektrycznej. Nawet w przypadku awarii sieci lub przerwy w dostawie prądu firmy mogą utrzymać ciągłość swoich procesów wytwórczych. Zapobiega to stratom finansowym związanym z opóźnieniami w produkcji i uszkodzeniem surowców lub gotowych towarów.

Ważne jest jednak, aby wybór odpowiedniego magazynu energii uwzględniał indywidualne potrzeby i warunki działalności Twojego przedsiębiorstwa. Skorzystaj więc ze wsparcia profesjonalistów, którzy po przeprowadzeniu audytu energetycznego, pomogą Ci dobrać odpowiedni model magazynu energii. Upewnisz się, że wybrana jednostka zwiększy autokonsumpcję z OZE, przyniesie szybki zwrot z inwestycji i spełni Twoje pozostałe oczekiwania.

Nawet 26 tys. zł dotacji
z “Mój Prąd 5.0”

na Twój dom niezależny energetycznie

Chcesz by Twój dom był oszczędny i samowystarczalny? Postaw na fotowoltaikę z magazynem energii i HEMS od Columbus i otrzymaj nawet 26 tys. złotych dotacji z programu “Mój Prąd 5.0”. W ramach naszej kompleksowej obsługi, pomożemy Ci nie tylko z dopasowaniem rozwiązań do Twoich potrzeb, ale także z wszelkimi formalnościami związanymi z uzyskaniem dofinansowania. Nie trać czasu na papierologię, postaw na Columbus!

7 000 zł
instalacja fotowoltaiczna
19 000 zł
magazyn energii z systemem zarządzania HEMS
26 000 zł
na dom niezależny energetycznie/samowystarczalny

Magazyn energii od Columbus

Wybierając magazyn energii od Columbus zyskujesz urządzenie najwyższej jakości, z długim czasem życia i wysoką wydajnością. Chcesz by magazyn służył jedynie zwiększeniu autokonsumpcji energii z fotowoltaiki? A może ma również chronić Twój dom przed nagłymi przerwami w dostawie prądu? Nic prostszego, dobierzemy rozwiązanie ściśle dopasowane do Twoich potrzeb!

Kompleksowa obsługa
dobierzemy urządzenie spełniające Twoje wymagania, dopełnimy wszelkich formalności, zamontujemy urządzenie, a po skończonej realizacji otoczymy Cię opieką posprzedażową. 
Wysoka jakość produktu
współpracujemy z renomowanymi producentami, co gwarantuje wysoką jakość i niezawodność produktów. W ramach swojej oferty oferujemy baterie litowo-jonowe, które charakteryzują się dużą gęstością mocy i długą żywotnością. 
Elastyczność
magazyn energii od Columbus można dostosować do różnych potrzeb energetycznych. Oferujemy szeroki wybór rozmiarów i konfiguracji baterii, co pozwala na łatwe dopasowanie magazynu do Twoich indywidualnych potrzeb.
Wsparcie finansowe
oferujemy możliwość skorzystania z różnych form finansowania zakupu magazynu energii, w tym kredytu. 
Dostęp do ekosystemu
wybierając urządzenia od Columbus, masz pewność, że każdy system będzie kompatybilny i będzie ze sobą współpracował, maksymalizując Twój zysk.