Magazyn energii 4 kWh – jak wybrać?

Wybierając magazyn energii, przyjrzyj się kilku kluczowym czynnikom. Zwróć uwagę m.in. na:

  • Pojemność – moc magazynu powinna zostać zawsze dopasowana do potrzeb gospodarstwa domowego. Musisz więc odpowiedzieć sobie na pytanie dotyczące tego, jakie funkcje ma pełnić urządzenie. Czy chodzi Ci jedynie o maksymalizację autokonsumpcji, czy może chcesz również chronić swój dom przed awariami zasilania? Wielkość domowych magazynów energii najczęściej mieści się w przedziale od 3 do 10 kWh.
  • Technologia – w magazynach energii stosuje się różne technologie, jednak w ostatnim czasie do najpopularniejszych zalicza się baterie litowo-jonowe, w tym LiFePO4. Cechują się dużą gęstością energii, bezpieczeństwem i odpornością na samorozładowanie.
  • Żywotność – jednostki o długiej żywotności zwiększają opłacalność Twojej inwestycji, dlatego wybierz model, który będzie działać przez minimum 25-30 lat, np. wykonany w technologii LiFePO4.
  • Skalowalność – magazyny o modułowej budowie umożliwiają łatwą rozbudowę pojemności urządzenia w przypadku wzrostu zapotrzebowania energetycznego.
  • Sprawność – to parametr informujący Cię o tym, ile energii przechowywanej w magazynie może zostać wykorzystane. W najnowszych modelach jest to 90-95%.
  • Bezpieczeństwo – magazyny energii posiadają zabezpieczenia przed przeciążeniami i zwarciami, które chronią urządzenie.
  • Dodatkowe funkcje – magazyny energii wyposażone w funkcję Backup Ready są w stanie pracować nawet podczas awarii zasilania czy przerwach w dostawie prądu.
  • Gwarancja – magazyny energii 4 kWh zazwyczaj są obejmowane gwarancją, która trwa przez okres od 5 do 10 lat. To jednostki o niskiej awaryjności, jednak gwarancja zapewnić Ci komfort oraz bezpłatną pomoc instalatora w przypadku awarii.

Magazyn energii 4 kWh

– na ile wystarczy?

Trudno określić czas pracy magazynu energii o pojemności 4 kWh. Dlaczego? Ponieważ każde gospodarstwo domowe może mieć inne zapotrzebowanie na prąd, a im jest ono większe, tym szybciej magazyn się rozładuje.
Przy założeniu, że urządzenie, które będzie czerpać energię z magazynu, pobiera 1 kW (czyli 1000 W), to akumulator o pojemności 4 kWh powinien działać przez średnio 4 godziny (4 kWh / 1 kW = 4 h). Jeśli wiesz, ile jakie zapotrzebowanie energetyczne mają Twoje domowe sprzęty, możesz szybko obliczyć czas pracy danego magazynu. Dowiesz się również, czy jego pojemność będzie wystarczająca do stylu życia Twojej rodziny.
Zazwyczaj magazyn energii 4 kWh powinien wystarczyć do zasilania podstawowych urządzeń domowych przez kilka godzin.

Magazyn energii 4 kWh

– cena urządzenia

Ile może kosztować magazyn energii o pojemności 4 kWh? Na cenę urządzenia będzie miało wpływ kilka kluczowych czynników, w tym pojemność jednostki, jej rodzaj, zastosowane technologie czy jakość komponentów. Na koszt magazynu energii 4 kWh przełożą się także wszelkie dodatkowe funkcje, w jakie wyposażone będzie urządzenie, czyli np. system Backup gwarantujący dostęp do energii podczas awarii sieci energetycznej czy blackoutu.

Rynkowe ceny magazynów energii zaczynają się od kilku tysięcy złotych, ale mogą sięgnąć nawet kilkudziesięciu. Najwięcej zapłacisz za modele o dużych pojemnościach, czy te wyposażone w najnowocześniejsze rozwiązania technologiczne. Cena nie powinna jednak być jedynym kryterium, gdy kupujesz magazyn energii 4 kWh. Niski koszt może po prostu oznaczać urządzenie o krótkiej żywotności lub niższej wydajności. Pamiętaj także, że swoje wydatki na ten cel możesz obniżyć dzięki dostępnym programom dotacyjnym.

Magazyn energii 4 kWh

– czy się opłaca?

Magazyn energii 4 kWh to doskonała propozycja dla gospodarstw domowych, które chcą korzystać z odnawialnych źródeł energii i jednocześnie zwiększyć swoją niezależność energetyczną. Dzięki nadwyżkom przechowywanym w magazynie energia elektryczna jest dostępna, kiedy jej potrzebujesz. W rezultacie możesz być mniej zależny od sieci energetycznej i zredukować swoje rachunki za prąd.

Czy magazyn energii 4 kWh sprawdzi się w Twoim domu? Będzie to zależne m.in. od tego, czy taka pojemność urządzenia będzie dobrze dobrana do potrzeb energetycznych Twojej rodziny. Im lepiej dopasujesz wielkość magazynu, tym możesz się spodziewać szybszego zwrotu z inwestycji. Samodzielny wybór odpowiedniego modelu może być sporym wyzwaniem, dlatego najlepiej, aby tym zadaniem zajął się specjalista, który znajdzie magazyn energii dostosowany do Twojej sytuacji.

Nawet 26 tys. zł dotacji
z “Mój Prąd 5.0”

na Twój dom niezależny energetycznie

Chcesz by Twój dom był oszczędny i samowystarczalny? Postaw na fotowoltaikę z magazynem energii i HEMS od Columbus i otrzymaj nawet 26 tys. złotych dotacji z programu “Mój Prąd 5.0”. W ramach naszej kompleksowej obsługi, pomożemy Ci nie tylko z dopasowaniem rozwiązań do Twoich potrzeb, ale także z wszelkimi formalnościami związanymi z uzyskaniem dofinansowania. Nie trać czasu na papierologię, postaw na Columbus!

7 000 zł
instalacja fotowoltaiczna
19 000 zł
magazyn energii z systemem zarządzania HEMS
26 000 zł
na dom niezależny energetycznie/samowystarczalny

Magazyn energii od Columbus

Wybierając magazyn energii od Columbus zyskujesz urządzenie najwyższej jakości, z długim czasem życia i wysoką wydajnością. Chcesz by magazyn służył jedynie zwiększeniu autokonsumpcji energii z fotowoltaiki? A może ma również chronić Twój dom przed nagłymi przerwami w dostawie prądu? Nic prostszego, dobierzemy rozwiązanie ściśle dopasowane do Twoich potrzeb!

Kompleksowa obsługa
dobierzemy urządzenie spełniające Twoje wymagania, dopełnimy wszelkich formalności, zamontujemy urządzenie, a po skończonej realizacji otoczymy Cię opieką posprzedażową. 
Wysoka jakość produktu
współpracujemy z renomowanymi producentami, co gwarantuje wysoką jakość i niezawodność produktów. W ramach swojej oferty oferujemy baterie litowo-jonowe, które charakteryzują się dużą gęstością mocy i długą żywotnością. 
Elastyczność
magazyn energii od Columbus można dostosować do różnych potrzeb energetycznych. Oferujemy szeroki wybór rozmiarów i konfiguracji baterii, co pozwala na łatwe dopasowanie magazynu do Twoich indywidualnych potrzeb.
Wsparcie finansowe
oferujemy możliwość skorzystania z różnych form finansowania zakupu magazynu energii, w tym kredytu. 
Dostęp do ekosystemu
wybierając urządzenia od Columbus, masz pewność, że każdy system będzie kompatybilny i będzie ze sobą współpracował, maksymalizując Twój zysk.