Jak wybrać magazyn energii 7kWh?

Podczas poszukiwań odpowiedniego modelu magazynu energii istnieje kilka kluczowych czynników, które warto wziąć pod uwagę. Są nimi m.in.:

  • Pojemność – magazyny energii montowane w gospodarstwach domowych zwykle mają pojemność od 3 do 10 kWh. Dopasowanie pojemności urządzenia do Twoich indywidualnych potrzeb jest kluczowe, dlatego zastanów się, do czego będziesz je wykorzystywać.
  • Bezpieczeństwo – dopytaj, czy magazyn energii jest wyposażony w odpowiednie zabezpieczenia przed przeciążeniami i zwarciami.
  • Żywotność – szukaj magazynów energii, które mają długą żywotność, sięgającą nawet 25 lub 30 lat. Im dłużej urządzenie będzie działać, tym bardziej opłacalna będzie Twoja inwestycja.
  • Gwarancja – sprawdź, jakim okresem gwarancji będzie objęty magazyn energii i jakie usługi będzie świadczyć instalator, np. darmową naprawę lub serwis door-to-door. Gwarancja na magazyny najczęściej wynosi od 5 do 10 lat
  • Sprawność – wybieraj jednostki o wysokiej sprawności, czyli takie, które skutecznie wykorzystują zgromadzoną energię do zasilania urządzeń domowych. Celuj w urządzenia, w których plasuje się na poziomie 90-95%.
  • Technologia – baterie litowo-jonowe są obecnie najpopularniejszym rodzajem stosowanym w magazynach energii. Modele akumulatorów oparte na technologii LiFePO4 charakteryzują się długą żywotnością, niskim poziomem samorozładowania i wysoką gęstością energii.
  • Skalowalność – jeśli spodziewasz się wzrostu Twoich potrzeb energetycznych w przyszłości, rozważ zakup magazynu energii o modularnej budowie, który można łatwo rozbudować.
  • Dodatkowe funkcje – zastanów się nad swoimi wymaganiami względem magazynu i rozważ wyposażenie go w dodatkowe funkcje, takie jak Backup Ready, który zapewnia zasilanie awaryjne.

Na ile czasu wystarczy

magazyn energii 7kWh?

Określenie dokładnego czasu działania magazynu o pojemności 7 kWh nie jest łatwe, ponieważ zależy głównie od indywidualnego zużycia energii w danym domu. Im mniejsze będzie Twoje zapotrzebowanie, tym dłużej będzie pracował magazyn, i na odwrót.
Przy założeniu, że sprzęty pobierają średnio 1 kW prądu, magazyn energii 7 kWh będzie mógł je zasilać przez 7 godzin (7 kWh / 1 kW = 7 h). Jeśli znasz średnie zużycie prądu w Twoim domu, bazując na tym przykładzie, możesz obliczyć, ile czasu bateria pojemności 7 kWh byłaby w stanie zasilać Twoje urządzenia.
Można założyć, że jednostka o takiej pojemności dostarczałaby energię do podstawowych sprzętów domowych przez kilka lub nawet kilkanaście godzin.

Magazyn energii 7kWh

– cena urządzenia

Jaką kwotę musisz przygotować, aby zakupić magazyn energii 7kW? Cena jest determinowana przez kilka czynników, w tym m.in. pojemność, rodzaj baterii, jakość komponentów czy zastosowane technologie. W zależności od tych szczegółów za urządzenie o mocy 7 kWh zapłacisz od kilkunastu do kilkudziesięciu tysięcy złotych.

Modele o większej pojemności oraz wykorzystujące najnowsze technologie są zazwyczaj droższe. Dodatkowe funkcje, takie jak system Backup, mogą również wpływać na wzrost kosztu magazynu. Jednak ważne jest, aby nie skupiać się wyłącznie na cenie, ponieważ tańsze modele mogą mieć krótszą żywotność i niższą wydajność, co może generować większe koszty w dłuższej perspektywie. Warto również zwrócić uwagę, że istnieją krajowe programy dotacyjne, które mogą Ci pomóc w redukcji kosztów zakupu i instalacji magazynu energii. Uzyskasz z nich wsparcie finansowe, które sprawi, że inwestycja będzie bardziej opłacalna.

Magazyn energii 7kW

– cena a opłacalność

Inwestycja w magazyn energii 7 kWh przyniesie Twojemu gospodarstwu sporo korzyści, w tym większą niezależność energetyczną, efektywniejsze wykorzystanie energii z odnawialnych źródeł, minimalizację zużycia energii z sieci czy poprawę bezpieczeństwa energetycznego.

Aby w pełni wykorzystać potencjał magazynu energii, pamiętaj o dostosowaniu jego pojemności do indywidualnych potrzeb Twojej rodziny. W tym celu warto skonsultować się z profesjonalistami zajmującymi się energią odnawialną, którzy posiadają odpowiednie doświadczenie i pomogą Ci w wyborze właściwego modelu.

Nawet 26 tys. zł dotacji
z “Mój Prąd 5.0”

na Twój dom niezależny energetycznie

Chcesz by Twój dom był oszczędny i samowystarczalny? Postaw na fotowoltaikę z magazynem energii i HEMS od Columbus i otrzymaj nawet 26 tys. złotych dotacji z programu “Mój Prąd 5.0”. W ramach naszej kompleksowej obsługi, pomożemy Ci nie tylko z dopasowaniem rozwiązań do Twoich potrzeb, ale także z wszelkimi formalnościami związanymi z uzyskaniem dofinansowania. Nie trać czasu na papierologię, postaw na Columbus!

7 000 zł
instalacja fotowoltaiczna
19 000 zł
magazyn energii z systemem zarządzania HEMS
26 000 zł
na dom niezależny energetycznie/samowystarczalny

Magazyn energii od Columbus

Wybierając magazyn energii od Columbus zyskujesz urządzenie najwyższej jakości, z długim czasem życia i wysoką wydajnością. Chcesz by magazyn służył jedynie zwiększeniu autokonsumpcji energii z fotowoltaiki? A może ma również chronić Twój dom przed nagłymi przerwami w dostawie prądu? Nic prostszego, dobierzemy rozwiązanie ściśle dopasowane do Twoich potrzeb!

Kompleksowa obsługa
dobierzemy urządzenie spełniające Twoje wymagania, dopełnimy wszelkich formalności, zamontujemy urządzenie, a po skończonej realizacji otoczymy Cię opieką posprzedażową. 
Wysoka jakość produktu
współpracujemy z renomowanymi producentami, co gwarantuje wysoką jakość i niezawodność produktów. W ramach swojej oferty oferujemy baterie litowo-jonowe, które charakteryzują się dużą gęstością mocy i długą żywotnością. 
Elastyczność
magazyn energii od Columbus można dostosować do różnych potrzeb energetycznych. Oferujemy szeroki wybór rozmiarów i konfiguracji baterii, co pozwala na łatwe dopasowanie magazynu do Twoich indywidualnych potrzeb.
Wsparcie finansowe
oferujemy możliwość skorzystania z różnych form finansowania zakupu magazynu energii, w tym kredytu. 
Dostęp do ekosystemu
wybierając urządzenia od Columbus, masz pewność, że każdy system będzie kompatybilny i będzie ze sobą współpracował, maksymalizując Twój zysk.