Magazyn energii 9 kWh – jak wybrać?

Przy wyborze magazynu energii warto zwrócić uwagę na kilka kluczowych czynników, takich jak:

  • Pojemność – pojemność magazynu energii powinna być dobrana w zależności od indywidualnych potrzeb domu oraz celów, jakie ma on spełniać. Jeśli celem jest zwiększenie autokonsumpcji energii elektrycznej oraz zabezpieczenie przed awariami sieci energetycznej wielkość będzie oscylować w granicach 7-15 kWh.
  • Technologia – na rynku istnieje wiele różnych technologii wykorzystywanych do magazynowania energii. Jednak obecnie najbardziej popularną i powszechnie stosowaną technologią są baterie litowo-jonowe, takie jak baterie LiFePO4. Wyróżniają się one wysoką gęstością energii, co oznacza, że mogą przechowywać dużą ilość energii zajmując niewiele miejsca.
  • Żywotność – im dłuższy okres trwałości, tym bardziej opłacalna jest inwestycja. W przypadku magazynów LifePO4 żywotność szacowana jest nawet w okolicy 25 lat.
  • Skalowalność – możliwość łatwej rozbudowy jest istotna, ponieważ może się zdarzyć, że wraz z upływem czasu lub zmianami w sposobie korzystania z energii, dom będzie wymagał większej ilości przechowywanej energii. Modułowa budowa urządzenia zapewnia możliwość łatwej rozbudowy do wymaganej pojemności.
  • Sprawność – określa, ile energii zmagazynowanej w urządzeniu może być w rzeczywistości wykorzystane. W nowoczesnych ogniwach litowo-jonowych sprawność wynosi nawet powyżej 90%.
  • Bezpieczeństwo – warto zadbać o to, aby wybrana technologia była w pełni bezpieczna i spełniała odpowiednie normy i standardy. Bezwzględnie należy upewnić się, że magazyn energii posiada odpowiednie systemy zabezpieczeń, jak np. przez zwarciem.
  • Dodatkowe funkcje – np. dzięki funkcji Backup Ready, magazyn energii jest w stanie pracować nawet w przypadku awarii zasilania, co zapewnia domowi niezależność od sieci energetycznej. W momencie przerwy w dostawie energii zgromadzona energia w magazynie może być wykorzystywana do zasilania urządzeń domowych, oświetlenia czy innych niezbędnych funkcji, zapewniając ciągłość działania w sytuacjach awaryjnych.
  • Gwarancja – gwarancja na magazyny energii 9 kWh zwykle wynosi 5-10 lat. Mimo że te urządzenia nie są szczególnie awaryjne, długi okres gwarancji zapewnia komfort bezpłatnej naprawy oraz pewność zwrotu inwestycji w określonym czasie.

Magazyn energii 9 kWh

– na ile starcza?

Nie można jednoznacznie określić na ile godzin użytkowania wystarczy magazyn energii o pojemności 9 kWh, zależy to bowiem od zapotrzebowania domu na prąd. Czas, na jaki wystarczy zgromadzona energia, jest związany z poborem energii przez podłączone urządzenia. Im więcej zużywają one prądu, tym szybciej magazyn będzie się rozładowywał.
Przykładowo, zakładając, że urządzenie podłączone do magazynu zużywa 1 kW (czyli 1000 W), to bateria o pojemności 9 kWh będzie w stanie zasilać to urządzenie przez około 9 godzin (9 kWh / 1 kW = 9 h). Jednak faktyczny czas pracy magazynu zależy od całkowitego poboru energii przez wszystkie podłączone urządzenia w domu.
W praktyce, magazyn energii o pojemności 9 kWh zwykle wystarcza na zasilanie podstawowych urządzeń domowych przez kilka do kilkunastu godzin, w zależności od ich efektywności energetycznej.

Magazyn energii 9 kWh

– jaka cena?

wielu czynników. Obejmuje to pojemność urządzenia, rodzaj magazynu, jakość komponentów i poziom zaawansowania technologicznego. Dodatkowo, wybierając magazyn energii o pojemności 9 kWh, cena może zależeć nie tylko od parametrów technicznych, ale również od dodatkowych funkcji, takich jak back-up, czyli ochrona w przypadku awarii sieci energetycznej.

Ceny magazynów energii zazwyczaj mieszczą się w przedziale od kilku tysięcy do nawet kilkudziesięciu tysięcy złotych. W niektórych przypadkach, ceny mogą być jeszcze wyższe, szczególnie jeśli chodzi o najnowocześniejsze modele lub magazyny o dużej pojemności. Warto jednak zauważyć, że przy wyborze magazynu energii, cena nie powinna być jedynym wyznacznikiem. Wybierając najtańszy produkt, istnieje ryzyko niższej wydajności lub krótszego czasu życia baterii. Dlatego warto rozważyć również inne czynniki.

Należy pamiętać, że dostępne są również dotacje i programy wsparcia, które mogą znacząco obniżyć koszty zakupu magazynu energii. Warto zbadać możliwość skorzystania z takich programów, aby zminimalizować koszty inwestycji.

Magazyn energii 9 kWh

– czy się opłaca?

Magazyn energii 9 kWh jest dobrym rozwiązaniem dla osób zainteresowanych wykorzystaniem energii z odnawialnych źródeł i zwiększeniem niezależności energetycznej swojego domu. Przechowywanie nadwyżek energii pozwala na wykorzystanie jej w momencie, gdy produkcja z fotowoltaiki ustaje np. wieczorem. Większa konsumpcja własnej energii, bez odsyłania jej do sieci pozwala na obniżenie rachunków i maksymalizację korzyści z OZE. Konsultacja z ekspertem będzie niezwykle pomocna. Specjalista przeprowadzi szczegółową analizę Twojego zużycia energii, uwzględniając sezonowe zmiany, dostępne źródła odnawialne i potencjalne szczyty zapotrzebowania. Na podstawie tych informacji będzie w stanie doradzić najlepsze rozwiązanie dla Twoich potrzeb, a Ty zyskasz pewność, że inwestycja szybko się zwróci.

Nawet 26 tys. zł dotacji
z “Mój Prąd 5.0”

na Twój dom niezależny energetycznie

Chcesz by Twój dom był oszczędny i samowystarczalny? Postaw na fotowoltaikę z magazynem energii i HEMS od Columbus i otrzymaj nawet 26 tys. złotych dotacji z programu “Mój Prąd 5.0”. W ramach naszej kompleksowej obsługi, pomożemy Ci nie tylko z dopasowaniem rozwiązań do Twoich potrzeb, ale także z wszelkimi formalnościami związanymi z uzyskaniem dofinansowania. Nie trać czasu na papierologię, postaw na Columbus!

7 000 zł
instalacja fotowoltaiczna
19 000 zł
magazyn energii z systemem zarządzania HEMS
26 000 zł
na dom niezależny energetycznie/samowystarczalny

Magazyn energii od Columbus

Wybierając magazyn energii od Columbus zyskujesz urządzenie najwyższej jakości, z długim czasem życia i wysoką wydajnością. Chcesz by magazyn służył jedynie zwiększeniu autokonsumpcji energii z fotowoltaiki? A może ma również chronić Twój dom przed nagłymi przerwami w dostawie prądu? Nic prostszego, dobierzemy rozwiązanie ściśle dopasowane do Twoich potrzeb!

Kompleksowa obsługa
dobierzemy urządzenie spełniające Twoje wymagania, dopełnimy wszelkich formalności, zamontujemy urządzenie, a po skończonej realizacji otoczymy Cię opieką posprzedażową. 
Wysoka jakość produktu
współpracujemy z renomowanymi producentami, co gwarantuje wysoką jakość i niezawodność produktów. W ramach swojej oferty oferujemy baterie litowo-jonowe, które charakteryzują się dużą gęstością mocy i długą żywotnością. 
Elastyczność
magazyn energii od Columbus można dostosować do różnych potrzeb energetycznych. Oferujemy szeroki wybór rozmiarów i konfiguracji baterii, co pozwala na łatwe dopasowanie magazynu do Twoich indywidualnych potrzeb.
Wsparcie finansowe
oferujemy możliwość skorzystania z różnych form finansowania zakupu magazynu energii, w tym kredytu. 
Dostęp do ekosystemu
wybierając urządzenia od Columbus, masz pewność, że każdy system będzie kompatybilny i będzie ze sobą współpracował, maksymalizując Twój zysk.