czytaj mniej

Ekosystem

Tworzymy ekosystem produktów i usług, takich jak fotowoltaika, pompy ciepła, magazyny energii, stacje ładowania samochodów elektrycznych czy HEMS, które zintegrowane ze sobą tworzą spójną całość. Dzięki nim nasi Klienci nie tylko oszczędzają, ale także zyskują komfort i niezależność na lata.

66 400
prosumentów i użytkowników rozwiązań opartych o OZE
4 kraje w Europie
10 lat doświadczenia na polskim rynku, jesteśmy również w Czechach, Ukrainie i Słowacji
432 MW
łączna moc zrealizowanych instalacji w segmencie domów jednorodzinnych oraz biznesowych
4635 MW
mocy w wielkoskalowych projektach farm fotowoltaicznych i magazynów energii
Grupa
Kapitałowa
133 spółki w Grupie
Kapitałowej Columbus
Columbus w Europie

Pod marką Columbus budujemy ofertę dla klientów indywidualnych i biznesowych w Polsce, ale również zagranicą.  Obecnie działamy w Polsce, Czechach, Słowacji oraz Ukrainie.

Saule Technologies

Rozwijamy współpracę z Saule w zakresie komercjalizacji ogniw perowskitowych. Chcemy wspólnie opracować i wprowadzić na rynek nowe produkty z użyciem perowskitów z kategorii IoT, BAPV, B2B utility-scale oraz B2C.

NEI

Sukcesywnie budujemy potencjał portfela inwestycyjnego farm fotowoltaicznych Columbus, który obecnie wynosi już 4 938 MW. Do tej pory zainwestowaliśmy już 500 mln PLN w zielone aktywa.

Columbus Obrót

Columbus Obrót dostarcza usługę Prąd jak Powietrze 2.0 i obsługuje sprzedaż energii z własnych farm fotowoltaicznych.

Columbus Elite

Columbus Elite tworzy ogólnopolską sieć sprzedaży produktów OZE oraz oferuje partnerstwo na zasadach zielonej franczyzy.

Nagrody i wyróżnienia

EY Przedsiębiorca Roku 2020
EY Przedsiębiorca Roku 2020

Dawid Zieliński, założyciel i Prezes Zarządu Columbus Energy S.A. został laureatem 18. polskiej edycji, prestiżowego międzynarodowego konkursu promującego najlepszych prywatnych przedsiębiorców na świecie. Zwyciężył w kategorii Nowe Technologie/Innowacyjność w uznaniu za wykorzystanie światowego megatrendu do błyskawicznej budowy dużej firmy będącej częścią zielonej gospodarki.

Nagroda Gospodarcza Prezydenta RP
Nagroda Gospodarcza Prezydenta RP

W 2021 r. Columbus został uhonorowany przez Prezydenta RP Nagrodą Gospodarczą w kategorii „Narodowy Sukces”. Nagroda jest przyznawana przedsiębiorstwom, które przyczyniają się do rozwoju krajowej gospodarki i promują Polskę na arenie międzynarodowej.

Diamenty Forbesa
Diamenty Forbesa

Diament Forbesa za 2020 r. trafił do Columbus Energy aż w dwóch kategoriach – Spółka zwyciężyła w ogólnopolskim rankingu firm o przychodach przekraczających 250 mln zł oraz w zestawieniu regionalnym, w woj. małopolskim. Diamenty Forbesa to prestiżowe zestawienie najszybciej rozwijających się polskich firm, przygotowywane przez miesięcznik Forbes, we współpracy z firmą analityczną Bisnode Polska. W rankingu biorą udział firmy, które w 3 ostatnich latach najszybciej zwiększyły swoją wartość.