Dynamiczne bilansowanie z gwarancją 1:1 – dowiedz się, jak to działa!

Zobacz

Dynamiczne bilansowanie z gwarancją 1:1 – dowiedz się, jak to działa!

Zobacz

Pompy ciepła 15kw.
Ogrzewaj swój dom ekologicznie i bezpiecznie.

Rosnące ceny tradycyjnych paliw, w tym węgla, ekogroszku i gazu, sprawiają, że coraz większa liczba właścicieli domów rozważa inwestycję w odnawialne źródła energii, takie jak pompa ciepła. Urządzenie z poprawnie dobraną mocą może przyczynić się do redukcji Twoich rachunków za ogrzewanie oraz zapewnienia Ci komfortu termicznego. To bezpieczne, bezobsługowe i ciche jednostki, które nie przyczyniają się do zanieczyszczania środowiska. Czy pompa ciepła powietrze woda 15 kw to model dla Ciebie?

Oblicz opłacalność pompy ciepła
moc-pc-img

Czy pompa ciepła o mocy 15kw
sprawdzi się w Twoim domu?

Zanim przejdziesz do wyboru mocy pompy ciepła, musisz najpierw poznać zapotrzebowanie na ciepło Twojego domu. Charakterystyka cieplna poszczególnych budynków może być przeróżna, a nawet podobne domy mogą mieć kompletnie odmienne potrzeby, dlatego zadanie to warto powierzyć specjaliście, który przeprowadzi szczegółowy audyt. Weźmie pod uwagę m.in. takie cechy budynku jak:

 • metraż domu,
 • zakres prac termoizolacyjnych, w tym ocieplenia ścian, okien, stropów, dachu, drzwi,
 • liczba mieszkańców lub zapotrzebowanie na ciepłą wodę,
 • zewnętrzne temperatury w okolicy lub strefa klimatyczna,
 • zakres i jakość wentylacji pomieszczeń,
 • typ instalacji grzewczej, np. kaloryfery, ogrzewanie płaszczyznowe.
kaisai-i-5-1

Ile ciepła
potrzebuje Twój budynek?

Jakie budynki cechują się najniższym zapotrzebowaniem na ciepło? Są to przede wszystkim pasywne domy, które zostały wykonane w standardzie spełniającym rygorystyczne Warunki Techniczne WT 2021. Zazwyczaj potrzebują jedynie 10 – 20 W/m2.

Ich kompletnym przeciwieństwem są nieocieplone starsze domy, w których nie dokonano żadnych termomodernizacyjnych prac. W tym przypadku zapotrzebowanie cieplne może sięgać nawet 150 – 170 W ciepła na m2.

p1kw-bg
COP i SCOP
a pompa ciepła 15kw.

Znasz już charakterystykę cieplną swojego budynku? W następnym kroku warto przyjrzeć się wydajności urządzenia, które zamierzasz kupić – pomogą w tym wskaźniki COP i SCOP. COP to współczynnik efektywności energetycznej, który pomaga określić stosunek ilości dostarczonego ciepła do zużytej energii elektrycznej. Zwykle mamy do czynienia z przedziałem od 3,5 do 5,5 – jeśli więc COP jest równy 3,8, z 1 kWh prądu pompa wyprodukuje 3,8 kWh energii cieplnej.

 

SCOP również opisuje wydajność pompy ciepła, ale w określonym czasie – najczęściej podane wartości dotyczą sezonu grzewczego lub jednego roku kalendarzowego. Wartość SCOP będzie zależna m.in. od:

 • temperatur w budynku,
 • sposobów wykorzystania ciepła – do ogrzewania i/lub przygotowania ciepłej wody,
 • typu dolnego źródła ciepła – wody, powietrza, gruntu.

Czy pompa ciepła 15 kw
ogrzeje Twój budynek?

Gdzie warto zainstalować pompy ciepła 15kw? To bez wątpienia urządzenia o dużej mocy, dzięki czemu sprawdzą się nawet w budynkach mających kilkaset metrów kwadratowych powierzchni. Przykładowo, jeśli zapotrzebowanie cieplne wynosi tylko 40 W/m2, urządzenie to może ogrzać nawet 375 m2. 375 m2 x 40 W/m2 = 15 000 W = 15 kW. W budynkach o charakterystyce cieplnej na poziomie 75 W/m2 będzie to 200 m2. 200 m2 x 75 W/m2 = 15 000 W = 15 kW.

A jeśli Twój dom jest gorzej ocieplony? Pompa ciepła powietrze woda 15 kw i tak powinna poradzić sobie z bardziej wymagającym budynkiem. Dla domów wymagających 125 W/m2 pompa o mocy 15kw zapewni komfort termiczny 120 m2. Pamiętaj jednak, że w takim wypadku o wiele lepszym wyborem będzie przeprowadzenie najpierw termomodernizacji nieruchomości, co pozwoli na dobór pompy o mniejszej mocy.

zuzycie
koszt_img

Pompa ciepła 15kw – cena a typ urządzenia.

Ceny pomp ciepła o mocy 15 kw mogą być przeróżne, poczynając od około 20 tysięcy, a kończąc na modelach nawet za 40 tysięcy. To, ile zapłacisz za zakup pompy ciepła 15 kw, będzie uzależnione od wielu czynników. Z pewnością do najważniejszych z nich można zaliczyć rodzaj dolnego źródła ciepła, z którego urządzenie będzie korzystać. Do wyboru mamy powietrze, grunt oraz wodę. Najbardziej skomplikowane i kosztowne prace należy wykonać przy montażu gruntowych jednostek, co związane jest z koniecznością przeprowadzenia przekopów i odwiertów. Skomplikowana instalacja może być również niezbędna w przypadku wodnych pomp ciepła. Dlaczego? Ponieważ muszą mieć ciągły dostęp do zbiorników wodnych. Jeśli więc nie ma ich w okolicy Twojej działki, należy pomyśleć o montażu pompy lub studni głębinowej, co oczywiście będzie dodatkowo płatne. Najbardziej przyjazną cenowo opcją jest pompa ciepła powietrze woda 15 kw, której instalacja przeważnie nie wymaga żadnych dodatkowych prac.

Całkowity koszt zakupu i montażu pompy będzie zależny od różnych elementów, w tym m.in.:

 • rodzaju układu – split (jednostka wewnętrzna i zewnętrzna) czy monoblok (jednostka zewnętrzna),
 • typu i właściwości czynnika roboczego,
 • szczegółów gwarancji i zabezpieczeń,
 • jakość części i marki producenta,
 • dodatkowych części, np. funkcji ograniczania mocy, modułu WiFi, podgrzewanej tacki ociekowej, programu wakacyjnego, wibroizolacji wyciszającej sprężarkę, czy antykorozyjnej powłoki lameli.

Wybierając firmę, z którą będziesz współpracować, zwróć uwagę nie tylko na samą cenę, ale także na to, czy instalator ma ugruntowaną pozycję na rynku i czy nie zniknie z niego po kilku latach. Dlaczego to ważne? Ponieważ urządzenie musi być regularnie serwisowane, jeśli chcesz utrzymać jego gwarancję. Uzupełnianiu podlega także czynnik roboczy, który jest niezbędny, aby pompa ciepła w ogóle pracowała. Sprawdzona i doświadczona firma pomoże Ci w utrzymaniu Twojego urządzenia w jak najlepszym stanie, co bezpośrednio przełoży się na jego lepszą żywotność.

Oblicz odpowiednią moc pompy dla Twojego domu:

Pompa Ciepła Columbus PRO.

Pompa ciepła Columbus z serii Pro to wysokiej jakości materiały, precyzyjne wykonanie i połączenie innowacyjnych technologii – inwerterowej i EVI. Multifunkcyjne urządzenie zapewni Ci maksymalną wygodę – ogrzeje dom i przygotuje ciepłą wodę również w skrajnie niskich temperaturach zewnętrznych, a dzięki 5-letniej gwarancji i szybkiemu serwisowi door-to-door masz pewność dobrej inwestycji na lata.

technologia EVI zapewnia wyższą sprawność przy niskiej temperaturze

dostosowana do inteligentnego systemu zarządzania energią – PowerHouse powered by Loxone

wysoki współczynnik COP efektywna nawet do – 30 st. C.

Pompa niskotemperaturowa

klasa energetyczna A+++ zapewnia wysoką energooszczędność i najwyższy poziom dotacji z programu “Czyste Powietrze”

ekologiczny i efektywny czynnik chłodniczy R32

wydłużona żywotność sprężarki dzięki technologii inwerterowej

wysoki współczynnik COP nawet do 5,08

dostosowana do inteligentnego systemu zarządzania energią – PowerHouse powered by Loxone

<strong>Odporność na korozję</strong> dzięki obudowie wykonana z wysokiej jakości materiału

Pompa wysokotemperaturowa

klasa energetyczna A+++ zapewnia wysoką energooszczędność i najwyższy poziom dotacji z programu “Czyste Powietrze”

w pełni bezpieczny dla środowiska czynnik R290 dla nowej generacji pomp ciepła

wydłużona żywotność sprężarki dzięki technologii inwerterowej

Pompa Ciepła KAISAI.

Nowoczesna technologia pompa ciepła Kaisai pozwala na ich wydajną pracę w bardzo szerokim zakresie temperatury zewnętrznej. Dzięki wydajnej sprężarce inwerterowej, która pozwalaja na płynną regulację mocy grzewczej, efektywność całego układu wzrasta, a koszty eksploatacji maleją. Urządzenie jest bezpieczne – zarówno w użytkowaniu jak i dla środowiska. Sprawdzi się zarówno w nowych, jak i modernizowanych domach.

wysoka energooszczędność – dzięki wydajnej sprężarce inwerterowej,

bezpieczny dla środowiska i ekonomiczny czynnik R290

intuicyjne sterowanie – sterownik z 5-calowym, kolorowym ekranem oraz możliwość obsługi zdalnej

wysoka temperatura wyjścia wody – nawet 75°C przy -7°C na zewnątrz, bez wykorzystania grzałek wspomagających.

stylowa i wytrzymała obudowa – obudowa została wykonana z odpornego na korozję i warunki atmosferyczne materiału ASA,

obniżony poziom hałasu – wyjątkowo cicha praca (od 45 dB(A) w odległości 1m).

Pompy ciepła w naszej ofercie:

Pompa Ciepła Columbus PRO, niskotemperaturowa
warianty mocy: 
8 kW / 13 kW / 18kW / 23kW

Pompa Ciepła Kaisai, wysokotemperaturowa
warianty mocy:
 10 kW / 12 kW / 14 kW / 16 kW

Pompa Ciepła Columbus PRO, wysokotemperaturowa
warianty mocy:
 12 kW / 18 kW

PowerHouse by Loxone

System do inteligentnego zarządzania domem
Automatyczne ogrzewanie

system oblicza dokładne zapotrzebowanie na ciepło w Twoim domu. Dzięki temu możesz cieszyć się komfortową temperaturą w każdym pomieszczeniu o każdej porze.

Tryb ekonomiczny

pod nieobecność domowników, pompa ciepła przejdzie w tryb ekonomiczny, utrzymując minimalne temperatury w ramach wcześniej określonego zakresu.

Oszczędność energii

w pierwszej kolejności wykorzystasz dostępną energię z fotowoltaiki do ogrzania domu, dzięki czemu zaoszczędzisz więcej na rachunkach.

Ochrona budynku

ustaw wstępne zakresy temperatury w domu – jeśli temperatura spadnie poniżej określonego zakresu, ogrzewanie uruchomi się dla ochrony budynku.

Co zyskasz dzięki PowerHouse by Loxone?

Do 43% oszczędności energii na ogrzewaniu dzięki inteligentnemu ogrzewaniu stref dopasowanego do aktualnego zapotrzebowania na ciepło

zapytaj o ofertę
Columbus