Dynamiczne bilansowanie z gwarancją 1:1 – dowiedz się, jak to działa!

Zobacz

Dynamiczne bilansowanie z gwarancją 1:1 – dowiedz się, jak to działa!

Zobacz

Pompy ciepła 7kw.
Ekologiczny i oszczędny sposób na ogrzanie Twoich wnętrz

Chcesz ogrzewać swój dom w ekologiczny i oszczędny sposób? Nie planujesz korzystania z tradycyjnych paliw kopalnych, takich jak węgiel, gaz czy ropa? Świetną alternatywą są bezobsługowe i bezpieczne pompy ciepła, dzięki którym możesz ogrzewać budynek oraz przygotowywać ciepłą wodę użytkową. Pamiętaj jednak o precyzyjnym doborze mocy urządzenia – od tego zależeć będzie Twój komfort termiczny! Czy pompa ciepła powietrze woda 7kw sprawdzi się w Twoim domu?

Oblicz opłacalność pompy ciepła
moc-pc-img

Gdzie sprawdzi się pompa ciepła 7kw z montażem?

Pompy ciepła o mocy 7 kw to urządzenia, które mogą być dobrym rozwiązaniem dla niewielkich domów o niskim standardzie termicznym lub budynków z większym metrażem, jednak mających niewielkie zapotrzebowanie na ciepło. Jeśli chcesz być stuprocentowo pewny, że pompa ciepła 7kw zostanie odpowiednio dobrana do potrzeb Twojego domu, powierz to zadanie specjaliście, który przeprowadzi szczegółowy audyt, zbada zapotrzebowanie cieplne budynku i dopasuje urządzenie o odpowiednich osiągach.

kaisai-i-5-1

Czy znasz COP i SCOP
pompy ciepła 7kw?

COP i SCOP to dwa kluczowe parametry opisujące sprawność pomp ciepła. COP, czyli współczynnik wydajności cieplnej, pozwala określić, ile ciepła powstanie z 1 kWh prądu. Jeżeli COP wynosi 5,1, to z 1 kWh prądu uzyskamy 5,1 kWh ciepła.

Aby uzyskać pełniejszy obraz pracy urządzenia, potrzebny będzie również SCOP, czyli sezonowy współczynnik wydajności cieplnej. Parametr opisuje ilość energii elektrycznej potrzebnej do wyprodukowania określonej ilości ciepła, jednak w sprecyzowanym okresie. Zwykle SCOP obejmuje jeden rok lub sezon grzewczy. Wartość SCOP będzie zależna m.in. od:

 • temperatur, jakie chcesz odczuwać w pomieszczeniach,
 • rodzaju dolnego źródła ciepła (grunt, woda lub powietrze),
 • sposobów wykorzystania energii cieplnej ogrzewanie i/lub ciepła woda).
p1kw-bg
Pompa ciepła 7 kw
a zapotrzebowanie
cieplne budynku.

Jeśli chcesz poprawnie określić wielkość pompy ciepła, powinieneś dokładnie zbadać zapotrzebowanie Twojego domu na energię cieplną. Do tego celu przydadzą się następujące informacje:

 • metraż budynku,
 • stan termoizolacji, w tym poziom ocieplenia stropów, dachu, ścian, drzwi i okien,
 • zapotrzebowanie na c.w.u. lub liczba mieszkańców,
 • strefa klimatyczna lub średnie roczne temperatury w okolicy,
 • stan wentylacji pomieszczeń i rodzaj instalacji,
 • rodzaj grzejników, np. ogrzewanie podłogowe, ścienne, kaloryfery.

 

Jak widzisz, zapotrzebowanie na energię cieplną budynku jest uzależnione od szeregu czynników, które mogą je znacznie obniżyć lub zwiększyć. Najwięcej ciepła będą potrzebować starsze, nieocieplone domy – w takim przypadku zapotrzebowanie może wynieść około 150 – 170 W/m2. A w jakich budynkach będziemy potrzebować najmniej ciepła? W takich, które zostały wybudowane wedle Warunków Technicznych WT 2021 i spełniają wysokie standardy energetyczne. Do ogrzania pasywnych domów często wystarczy zaledwie 10 – 20 W/m2 energii cieplnej.

Pompa ciepła 7kw
– monoblok czy split?

W trakcie zakupu pompy ciepła stoisz przed wyborem nie tylko jej mocy, ale także układu: split lub monoblok. Czym się różnią?

Pompa typu split to dwie jednostki. Pierwsza z nich jest instalowana na zewnątrz i składa się z takich części jak wentylator, parownik, sprężarka oraz zawór rozprężny. W zewnętrznym module zachodzą procesy związane z pobieraniem energii oraz wytwarzaniem ciepła i jego transportem. Z kolei jednostka wewnętrzna posiada skraplacz, grzałkę i pompę obiegową c.o. i jest połączona rurami chłodniczymi z modułem zewnętrznym.

Pompa typu monoblok zawiera tylko jeden zewnętrzny moduł, który składa się ze sprężarki, wentylatora, skraplacza, parownika, zaworu rozprężnego, grzałki i pompy obiegowej.

zuzycie
koszt_img

Pompa ciepła 7kw cena vs rodzaj urządzenia.

Cena, jaką zapłacisz za pompę ciepła, będzie zależeć od szeregu czynników, a jednym z najważniejszych z nich jest typ zastosowanego dolnego źródła. Na rynku dostępne są modele wykorzystujące energię cieplną z powietrza, wody oraz gruntu, a do najdroższych urządzeń należą właśnie te ostatnie. Aby można było zainstalować pompy ciepła 7 kw, należy wykonać rozległe prace ziemne, w tym m.in. przekopy i odwierty, które są kosztownym przedsięwzięciem. Zakup i montaż wodnych pomp ciepła również wiąże się ze sporymi wydatkami, które często obejmują instalację czerpnych i zrzutowych studni głębinowych, wykonanie odwiertów pod pompy głębinowe oraz uzdatnianie wody. Jakie jest więc najtańsze rozwiązanie? Pompa ciepła powietrze woda 7kw, która czerpie energię cieplną z ogólnodostępnego powietrza atmosferycznego. Ceny tych modeli zazwyczaj oscylują w okolicy 20 tysięcy złotych, jednak ceny będą różnić się w zależności od marki.

Od czego dokładnie będzie zależeć całkowity koszt pompy ciepła? M.in. od takich elementów jak:

 • rodzaj czynnika roboczego,
 • gwarancja i zabezpieczenia,
 • marka producenta,
 • dodatkowe elementy wyposażenia, w tym moduł WiFi, funkcja ograniczania mocy, podgrzewana tacka ociekowa, program wakacyjny, antykorozyjna powłoka lameli, wibroizolacja wyciszająca sprężarkę.

Cena samego urządzenia to nie jedyna rzecz, na jaką warto zwrócić uwagę podczas wyboru firmy montażowej. Pamiętaj o tym, że Twoje urządzenie musi być systematycznie poddawane przeglądom oraz należy uzupełniać w nim czynnik roboczy. Kluczowy będzie więc wybór sprawdzonego instalatora, który zapewni Ci profesjonalne wsparcie na każdym etapie współpracy.

Oblicz odpowiednią moc pompy dla Twojego domu:

Pompa Ciepła Columbus PRO.

Pompa ciepła Columbus z serii Pro to wysokiej jakości materiały, precyzyjne wykonanie i połączenie innowacyjnych technologii – inwerterowej i EVI. Multifunkcyjne urządzenie zapewni Ci maksymalną wygodę – ogrzeje dom i przygotuje ciepłą wodę również w skrajnie niskich temperaturach zewnętrznych, a dzięki 5-letniej gwarancji i szybkiemu serwisowi door-to-door masz pewność dobrej inwestycji na lata.

technologia EVI zapewnia wyższą sprawność przy niskiej temperaturze

dostosowana do inteligentnego systemu zarządzania energią – PowerHouse powered by Loxone

wysoki współczynnik COP efektywna nawet do – 30 st. C.

Pompa niskotemperaturowa

klasa energetyczna A+++ zapewnia wysoką energooszczędność i najwyższy poziom dotacji z programu “Czyste Powietrze”

ekologiczny i efektywny czynnik chłodniczy R32

wydłużona żywotność sprężarki dzięki technologii inwerterowej

wysoki współczynnik COP nawet do 5,08

dostosowana do inteligentnego systemu zarządzania energią – PowerHouse powered by Loxone

<strong>Odporność na korozję</strong> dzięki obudowie wykonana z wysokiej jakości materiału

Pompa wysokotemperaturowa

klasa energetyczna A+++ zapewnia wysoką energooszczędność i najwyższy poziom dotacji z programu “Czyste Powietrze”

w pełni bezpieczny dla środowiska czynnik R290 dla nowej generacji pomp ciepła

wydłużona żywotność sprężarki dzięki technologii inwerterowej

Pompa Ciepła KAISAI.

Nowoczesna technologia pompa ciepła Kaisai pozwala na ich wydajną pracę w bardzo szerokim zakresie temperatury zewnętrznej. Dzięki wydajnej sprężarce inwerterowej, która pozwalaja na płynną regulację mocy grzewczej, efektywność całego układu wzrasta, a koszty eksploatacji maleją. Urządzenie jest bezpieczne – zarówno w użytkowaniu jak i dla środowiska. Sprawdzi się zarówno w nowych, jak i modernizowanych domach.

wysoka energooszczędność – dzięki wydajnej sprężarce inwerterowej,

bezpieczny dla środowiska i ekonomiczny czynnik R290

intuicyjne sterowanie – sterownik z 5-calowym, kolorowym ekranem oraz możliwość obsługi zdalnej

wysoka temperatura wyjścia wody – nawet 75°C przy -7°C na zewnątrz, bez wykorzystania grzałek wspomagających.

stylowa i wytrzymała obudowa – obudowa została wykonana z odpornego na korozję i warunki atmosferyczne materiału ASA,

obniżony poziom hałasu – wyjątkowo cicha praca (od 45 dB(A) w odległości 1m).

Pompy ciepła w naszej ofercie:

Pompa Ciepła Columbus PRO, niskotemperaturowa
warianty mocy: 
8 kW / 13 kW / 18kW / 23kW

Pompa Ciepła Kaisai, wysokotemperaturowa
warianty mocy:
 10 kW / 12 kW / 14 kW / 16 kW

Pompa Ciepła Columbus PRO, wysokotemperaturowa
warianty mocy:
 12 kW / 18 kW

PowerHouse by Loxone

System do inteligentnego zarządzania domem
Automatyczne ogrzewanie

system oblicza dokładne zapotrzebowanie na ciepło w Twoim domu. Dzięki temu możesz cieszyć się komfortową temperaturą w każdym pomieszczeniu o każdej porze.

Tryb ekonomiczny

pod nieobecność domowników, pompa ciepła przejdzie w tryb ekonomiczny, utrzymując minimalne temperatury w ramach wcześniej określonego zakresu.

Oszczędność energii

w pierwszej kolejności wykorzystasz dostępną energię z fotowoltaiki do ogrzania domu, dzięki czemu zaoszczędzisz więcej na rachunkach.

Ochrona budynku

ustaw wstępne zakresy temperatury w domu – jeśli temperatura spadnie poniżej określonego zakresu, ogrzewanie uruchomi się dla ochrony budynku.

Co zyskasz dzięki PowerHouse by Loxone?

Do 43% oszczędności energii na ogrzewaniu dzięki inteligentnemu ogrzewaniu stref dopasowanego do aktualnego zapotrzebowania na ciepło

zapytaj o ofertę
Columbus