Pompa ciepła 8kw.
Oszczędzaj na ogrzewaniu ekologicznym sposobem.

Osoby poszukujące alternatywnych sposobów ogrzewania swoich domów często zwracają się w stronę urządzeń wykorzystujących odnawialne źródła energii, a jednym z najpopularniejszych rozwiązań są pompy ciepła. To bezobsługowe, ekologiczne i w pełni bezpieczne urządzenia, które mogą także obniżyć Twoje rachunki za ogrzewanie. Aby to jednak osiągnąć, niezbędny jest prawidłowy dobór mocy pompy – tylko wtedy zyskasz odpowiedni komfort termiczny, a urządzenie będzie pracować w optymalnych warunkach. Czy pompa ciepła 8 kw sprawdzi się w Twoim domu?

Oblicz opłacalność pompy ciepła
moc-pc-img

Gdzie można zastosować
pompy ciepła 8kw?

Nie ma jednoznacznej odpowiedzi na to, czy pompa ciepła 8kw sprawdzi się w Twoim domu, ponieważ moc urządzenia powinna zostać dobrana na bazie szeregu zmiennych czynników, takich jak zapotrzebowanie budynku na ciepło czy COP i SCOP samego urządzenia. Można jednak przyjąć, że dobrze ocieplone budynki, nawet o większym metrażu mogą uzyskać odpowiedni komfort termiczny z pompą o mocy 8 kw. W przypadku domów, które nie były termomodernizowane, taka wielkość urządzenia również może się sprawdzić, jednak przy niezbyt dużym metrażu nieruchomości.

Pompa ciepła 8 kw na ile metrów? Wybór pompy ciepła o mocy 8 kW zależy od kilku czynników, takich jak izolacja budynku, lokalizacja budynku oraz zapotrzebowanie na ciepło. Ogólnie rzecz biorąc, pompa ciepła o mocy 8 kW może być odpowiednia do ogrzewania budynku o powierzchni od około 120 do 160 m2. Budynki nowoczesne, dobrze izolowane, mogą mieć zapotrzebowanie na ciepło na poziomie 40-60 W/m². W takim przypadku pompa ciepła 8 kW może ogrzewać powierzchnię około 130-200 m². Starsze budynki, słabo izolowane, mogą wymagać nawet 80-100 W/m². W takim przypadku powierzchnia ogrzewana przez pompę ciepła 8 kW może wynosić około 80-100 m². Należy jednak pamiętać, że pompa ciepła ogrzewa także wodę, w doborze mocy należy uwzględnić więc zapotrzebowanie domowników. Zatem nie można odpowiedzieć jednoznacznie na pytanie pompa ciepła 8 kw do jakiej powierzchni, konieczne jest zbadanie zarówno zapotrzebowania budynku, jak i jego mieszkańców.

Aby znaleźć idealną moc pompy ciepła, skontaktuj się ze specjalistą, który przeprowadzi audyt Twojego domu i dopasuje odpowiednie urządzenie.

kaisai-i-5-1

COP i SCOP
pompy ciepła 8kw.

Jak określić wydajność pompy ciepła i sprawdzić, czy będzie nadawać się do Twojego domu? Pomogą nam w tym dwa parametry: COP i SCOP. Pierwszy z nich opisuje efektywność urządzenia i mówi nam, ile ciepła dostarczy ono do ogrzewania domu, względem ilości zużytej przy tym energii elektrycznej. Wartość COP w nowszych pompach ciepła zazwyczaj wynosi od 3,5 do 5,5. Jeżeli COP jest równy 4,7, oznacza to, że z 1 kWh prądu powstanie 4,7 kWh energii cieplnej.

COP informuje nas, ile energii elektrycznej pompa zużywa w danym momencie, jednak za pomocą parametru SCOP możemy dowiedzieć się, ile prądu zużyje w określonym przedziale czasu, czyli w trakcie sezonu grzewczego lub dwunastu miesięcy. Wpływ na wartość SCOP będą mieć takie czynniki jak:

  • zakres temperatur, jakie będą panować w pomieszczeniach,
  • typ dolnego źródła ciepła – grunt, woda czy powietrze,
  • do czego zostanie wykorzystana energia cieplna – tylko ogrzewanie czy także przygotowanie ciepłej wody.
p1kw-bg
Zapotrzebowanie domu
na ciepło
a pompa ciepła 8kw.

Aby trafnie oszacować moc pompy ciepła, jaka zapewni Ci komfort termiczny, musisz poznać zapotrzebowanie budynku na ciepło. Jakie informacje są niezbędne do wykonania obliczeń?

  • powierzchnia ogrzewanych pomieszczeń,
  • stan termoizolacji domu, m.in. ocieplenie dachu, stropów, ścian, okien i drzwi,
  • zapotrzebowanie na ciepłą wodę lub liczba domowników,
  • zakres rocznych temperatur lub strefa klimatyczna, w jakiej znajduje się budynek,
  • efektywność wentylacji i rodzaj instalacji,
  • rodzaj instalacji grzewczej, np. kaloryfery, ogrzewanie ścienne lub podłogowe.

Potrzeby energetyczne poszczególnych budynków należy określać indywidualnie i ustalać je na podstawie audytu przeprowadzanego przez eksperta w tej dziedzinie. Różnice w standardzie termomodernizacyjnym domów mogą być bardzo duże. Przykładowo, budynki które spełniają Warunki Techniczne WT 2021, potrzebują tylko 70 W/m2. Z kolei domy mające kilkadziesiąt lat, w których nie przeprowadzono prac termomodernizacyjnych, będą wymagać około 150 – 170 W/m2 energii cieplnej. Wybór odpowiedniego systemu grzewczego jest kluczowy dla zapewnienia komfortu cieplnego oraz efektywności energetycznej w naszym domu. Nie da się zatem jednoznacznie odpowiedzieć na pytanie do jakiego domu nadaje się pompa ciepła 8 kW.

Ile prądu zużyje
pompa ciepła 8kw?

Zużycie energii elektrycznej pompy można obliczyć dzieląc zapotrzebowanie cieplne domu przez wysokość SCOP urządzenia. A gdy pomnożysz wynik przez cenę 1 kWh energii elektrycznej, otrzymasz średni koszt pracy pompy.

W przypadku 150-metrowego domu o zapotrzebowaniu cieplnym na poziomie 11 250 kWh i pompą ciepła o SCOP=4,4 średnie zużycie prądu będzie wynosić 2 557 kWh, ponieważ 11 250 kWh/4,4 = 2 557 kWh. Z kolei szacunkowy koszt ogrzewania, (przy założeniu, że 1 kWh kosztuje 0,73 zł) to 1 867 zł.

zuzycie
koszt_img

Pompa ciepła 8kw – cena a typ urządzenia.

Interesuje Cię pompa ciepła 8kw? Cena z montażem może być naprawdę różna, w zależności od tego, na jaki model się zdecydujesz. Znaczny wpływ na koszt urządzenia będzie mieć rodzaj dolnego źródła, z jakiego produkowana jest energia cieplna. Może być to grunt, woda lub powietrze. Gruntowa pompa ciepła należy do najdroższych urządzeń na rynku, ze względu na konieczność przeprowadzenia intensywnych prac ziemnych, w tym odwiertów lub przekopów. A wodne modele? Jak sama nazwa wskazuje, potrzebują stałego dostępu do zbiorników wodnych, a jeśli nie ma ich w pobliżu Twojej działki, niezbędna stanie się instalacja studni głębinowych lub nawet wykonanie odwiertów pod pompy głębinowe. Najmniej powinieneś zapłacić za powietrzną pompę ciepła, która zwykle nie wymaga żadnych dodatkowych prac. Ceny takiej jednostki mieszczą się zazwyczaj w okolicach 20 tysięcy złotych, jednak mogą mocno różnić się w zależności m.in. od producenta urządzenia.

Co dokładnie wpłynie na to, ile będzie kosztować Cię pompa ciepła 8kw z montażem? Na liście znajdują się takie elementy jak:

  • typ czynnika roboczego,
  • jakość zastosowanych komponentów,
  • okres i zakres gwarancji,
  • marka i renoma producenta,
  • ponadprogramowe wyposażenie, np. antykorozyjna powłoka lameli, podgrzewana tacka ociekowa, moduł WiFi, funkcja ograniczania mocy, program wakacyjny i wibroizolacja wyciszająca sprężarkę.

Cena pomp ciepła może być bardzo różna, jednak warto zwrócić uwagę przede wszystkim na jakość urządzenia oraz usługi, jakie oferują Ci producent i instalator. Pompa ma żywotność ponad dwudziestu lat, a przez ten czas musi być poddawana okresowym przeglądom, które są podstawą gwarancji. Co kilka lat instalatorzy będą również uzupełniać czynnik roboczy w urządzeniu. Warto więc wybrać firmę, która wzbudza Twoje zaufanie i z której usług będziesz korzystać z zadowoleniem.

Oblicz odpowiednią moc pompy dla Twojego domu:

Pompa Ciepła Columbus PRO.

Pompa ciepła Columbus z serii Pro to wysokiej jakości materiały, precyzyjne wykonanie i połączenie innowacyjnych technologii – inwerterowej i EVI. Multifunkcyjne urządzenie zapewni Ci maksymalną wygodę – ogrzeje dom i przygotuje ciepłą wodę również w skrajnie niskich temperaturach zewnętrznych, a dzięki 5-letniej gwarancji i szybkiemu serwisowi door-to-door masz pewność dobrej inwestycji na lata.

technologia EVI zapewnia wyższą sprawność przy niskiej temperaturze

dostosowana do inteligentnego systemu zarządzania energią – PowerHouse powered by Loxone

wysoki współczynnik COP efektywna nawet do – 30 st. C.

Pompa niskotemperaturowa

klasa energetyczna A+++ zapewnia wysoką energooszczędność i najwyższy poziom dotacji z programu “Czyste Powietrze”

ekologiczny i efektywny czynnik chłodniczy R32

wydłużona żywotność sprężarki dzięki technologii inwerterowej

wysoki współczynnik COP nawet do 5,08

dostosowana do inteligentnego systemu zarządzania energią – PowerHouse powered by Loxone

<strong>Odporność na korozję</strong> dzięki obudowie wykonana z wysokiej jakości materiału

Pompa wysokotemperaturowa

klasa energetyczna A+++ zapewnia wysoką energooszczędność i najwyższy poziom dotacji z programu “Czyste Powietrze”

w pełni bezpieczny dla środowiska czynnik R290 dla nowej generacji pomp ciepła

wydłużona żywotność sprężarki dzięki technologii inwerterowej

Pompa Ciepła KAISAI.

Nowoczesna technologia pompa ciepła Kaisai pozwala na ich wydajną pracę w bardzo szerokim zakresie temperatury zewnętrznej. Dzięki wydajnej sprężarce inwerterowej, która pozwalaja na płynną regulację mocy grzewczej, efektywność całego układu wzrasta, a koszty eksploatacji maleją. Urządzenie jest bezpieczne – zarówno w użytkowaniu jak i dla środowiska. Sprawdzi się zarówno w nowych, jak i modernizowanych domach.

wysoka energooszczędność – dzięki wydajnej sprężarce inwerterowej,

bezpieczny dla środowiska i ekonomiczny czynnik R290

intuicyjne sterowanie – sterownik z 5-calowym, kolorowym ekranem oraz możliwość obsługi zdalnej

wysoka temperatura wyjścia wody – nawet 75°C przy -7°C na zewnątrz, bez wykorzystania grzałek wspomagających.

stylowa i wytrzymała obudowa – obudowa została wykonana z odpornego na korozję i warunki atmosferyczne materiału ASA,

obniżony poziom hałasu – wyjątkowo cicha praca (od 45 dB(A) w odległości 1m).

Pompy ciepła w naszej ofercie:

Pompa Ciepła Columbus PRO, niskotemperaturowa
warianty mocy: 
8 kW / 13 kW / 18kW / 23kW

Pompa Ciepła Columbus PRO, wysokotemperaturowa
warianty mocy:
 12 kW / 18 kW

PowerHouse by Loxone

System do inteligentnego zarządzania domem
Automatyczne ogrzewanie

system oblicza dokładne zapotrzebowanie na ciepło w Twoim domu. Dzięki temu możesz cieszyć się komfortową temperaturą w każdym pomieszczeniu o każdej porze.

Tryb ekonomiczny

pod nieobecność domowników, pompa ciepła przejdzie w tryb ekonomiczny, utrzymując minimalne temperatury w ramach wcześniej określonego zakresu.

Oszczędność energii

w pierwszej kolejności wykorzystasz dostępną energię z fotowoltaiki do ogrzania domu, dzięki czemu zaoszczędzisz więcej na rachunkach.

Ochrona budynku

ustaw wstępne zakresy temperatury w domu – jeśli temperatura spadnie poniżej określonego zakresu, ogrzewanie uruchomi się dla ochrony budynku.

Co zyskasz dzięki PowerHouse by Loxone?

Do 43% oszczędności energii na ogrzewaniu dzięki inteligentnemu ogrzewaniu stref dopasowanego do aktualnego zapotrzebowania na ciepło

zapytaj o ofertę
Columbus