Pompy ciepła 9kw.
Wygoda i oszczędności w jednym urządzeniu.

Właściciele domów, którzy chcą zaoszczędzić na rachunkach za ogrzewanie oraz wspierać technologie przyjazne środowisku, coraz częściej wybierają ekologiczne pompy ciepła. To urządzenia bezpieczne, bezobsługowe i zapewniające komfort termiczny na lata. Warunkiem ich optymalnej pracy jest jednak wybór modelu odpowiedniej mocy, co uzależnione będzie m.in. zapotrzebowania Twojego domu na ciepło. W jakich budynkach sprawdzą się pompy ciepła 9kw?

Oblicz opłacalność pompy ciepła
moc-pc-img

Pompa ciepła 9 kw
a COP i SCOP.

Chcesz dowiedzieć się, czy dana pompa będzie na tyle efektywna, by ogrzać Twój dom? W tym celu warto spojrzeć na COP i SCOP, czyli dwa kluczowe wskaźniki, jakie pomogą określić sprawność danego modelu. COP (najczęściej w przedziale od 3,5 do 5,5) mówi nam o tym, ile energii cieplnej pompa dostarczy do ogrzania domu, do ilości zużytej energii elektrycznej. Jeśli więc COP wynosi 5,3, 1 kWh energii elektrycznej dostarczy aż 5,3 kWh energii cieplnej.

SCOP również informuje o tym, ile energii elektrycznej pompa ciepła 9kw zużyje do przygotowania ciepła, ale jest to wartość mierzona w określonym przedziale czasu, najczęściej podczas sezonu grzewczego lub jednego roku. Wysokość SCOP będzie uzależniona od:

  • przedziału temperatur, jakie mają panować w budynku,
  • dolnego źródła ciepła – grunt, powietrze lub woda,
  • metod wykorzystania ciepła – ogrzewanie i/lub przygotowanie ciepłej wody dla domowników.
kaisai-i-5-1

Czy pompa ciepła 9kw
pokryje zapotrzebowanie
domu na ciepło?

COP i SCOP to nie jedyne parametry, jakie musisz poznać, by oszacować moc pompy ciepła do swojego domu. Równie ważne będzie zapotrzebowanie budynku na ciepło. Aby je poznać, powinieneś mieć takie dane jak:

  • metraż domu,
  • poziom i jakość termoizolacji, czyli ocieplenia dachu, ścian, stropów, okien i drzwi,
  • zapotrzebowanie na ciepłą wodę użytkową lub liczba domowników,
  • strefa klimatyczna, w jakiej mieszkasz lub zakres zewnętrznych temperatur w ciągu roku,
  • rodzaj i sprawność wentylacji,
  • instalacja grzewcza – czy wykorzystuje kaloryfery, ogrzewanie ścienne, podłogowe, czy inne.

Potrzeby energetyczne Twojego domu muszą być określone indywidualnie, najlepiej na podstawie dokładnego audytu lub istniejącej dokumentacji. Możesz nie zdawać sobie z tego sprawy, ale różnice w termomodernizacyjnym standardzie poszczególnych budynków mogą być ogromne. Nowoczesne domy w pasywnym budownictwie, które powstały w zgodzie z Warunkami Technicznymi WT 2021, będą potrzebować około 10 – 20 W/m2 energii cieplnej. Natomiast starsze budynki, w których nie przeprowadzono żadnych działań termomodernizacyjnych, będą mieć o wiele większe zapotrzebowanie na ciepło, nawet na poziomie 150 – 170 W/m2.

p1kw-bg
Czy pompa ciepła 9kw
z montażem
sprawdzi się
w Twoim domu.

Urządzenie to będzie dobrym wyborem dla budynków z dobrą izolacją cieplną (np. na poziomie 45 W/m2) oraz metrażem na poziomie około 200 m2. 200 m2 x 45 W/m2 = 9000 W = 9 kW. Z kolei, jeśli Twój budynek ma duże zapotrzebowanie cieplne (np. 90 W/m2), pompa ciepła 9 kw ogrzeje efektywnie tylko 100 m2. 100 m2 x 90 W/m2 = 9000 W = 9 kW. Pamiętaj, że to tylko przykładowe obliczenia – dokładne kalkulacje powinien wykonać specjalista.

Pompa ciepła
monoblok czy split 9kw?

Na koszt urządzenia wpływ będzie mieć nie tylko moc i wydajność urządzenia, ale także rodzaj układu zastosowanego w urządzeniu. Na rynku znajdziesz modele split i monoblok. Co je różni?

Pompa split składa się z dwóch jednostek – zewnętrznej i wewnętrznej, które zostały połączone rurami chłodniczymi. W pierwszej z nich znajdują się m.in. parownik, wentylator, sprężarka i zawór rozprężny. Natomiast część wewnętrzna uwzględnia grzałkę, skraplacz i pompę obiegową c.o.

Pompa monoblok składa się tylko z zewnętrznej jednostki, w której umieszczone zostały wszystkie części składowe urządzenia, w tym skraplacz, parownik, sprężarka, wentylator, zawór rozprężny, grzałka, a także pompa obiegowa.

zuzycie
koszt_img

Pompa ciepła 9kw – cena a model urządzenia.

Jesteś zainteresowany zakupem pompy ciepła 9 kw? Jeśli tak, zapewne zastanawiasz się, ile będzie kosztować takie urządzenie i jak wybrać najbardziej opłacalny model. Ceny poszczególnych pomp mogą być naprawdę różne, a jednym z głównych czynników wpływających na nie jest typ dolnego źródła, z jakiego korzystają. Wśród dostępnych opcji wyróżniamy grunt, powietrze i wodę. Do najdroższych urządzeń będą należeć gruntowe pompy ciepła, których instalacja związana jest z koniecznością wykonywania odwiertów i przekopów. Takie prace ziemne są nie tylko czasochłonne, ale i kosztowne. Skomplikowany proces instalacji może Cię czekać również, jeśli zdecydujesz się na wodną pompę ciepła. Jeżeli w okolicy Twojej działki nie ma zbiorników wodnych, będziesz musiał rozważyć budowę studni głębinowych czy też wykonanie odwiertów do pomp głębinowych. Jak można się domyślić, najmniejsze koszty poniesiesz, jeśli wybierzesz pompę korzystającą z powietrza atmosferycznego. Pompa ciepła powietrze woda 9kw to zazwyczaj wydatek powyżej 20 tysięcy złotych, a droższe modele mogą kosztować także nawet do 30 tysięcy.

Całkowity koszt pompy z montażem będzie zależeć m.in. od:

  • typu czynnika roboczego i częstotliwości jego uzupełniania,
  • jakości części zastosowanych w urządzeniu,
  • okresu i zakresu gwarancji na pompę,
  • marki producenta i jego rynkowej renomy,
  • dodatkowych funkcji i części, w tym antykorozyjnej powłoki lameli, modułu WiFi, funkcji ograniczania mocy, podgrzewanej tacki ociekowej, programu wakacyjnego czy wibroizolacji wyciszającej sprężarkę.

Pamiętaj, że żywotność pomp ciepła sięga ponad 20 lat, co oznacza bliską współpracę z firmą, którą wybierzesz. Urządzenia wymagają regularnego uzupełniania czynnika oraz przeglądów okresowych, które są podstawą do zachowania gwarancji. Zdecyduj się więc na usługi instalatora, który przetrwa na rynku przez kolejne lata i nadal będzie świadczył swoje usługi na wysokim poziomie.

Oblicz odpowiednią moc pompy dla Twojego domu:

Pompa Ciepła Columbus PRO.

Pompa ciepła Columbus z serii Pro to wysokiej jakości materiały, precyzyjne wykonanie i połączenie innowacyjnych technologii – inwerterowej i EVI. Multifunkcyjne urządzenie zapewni Ci maksymalną wygodę – ogrzeje dom i przygotuje ciepłą wodę również w skrajnie niskich temperaturach zewnętrznych, a dzięki 5-letniej gwarancji i szybkiemu serwisowi door-to-door masz pewność dobrej inwestycji na lata.

technologia EVI zapewnia wyższą sprawność przy niskiej temperaturze

dostosowana do inteligentnego systemu zarządzania energią – PowerHouse powered by Loxone

wysoki współczynnik COP efektywna nawet do – 30 st. C.

Pompa niskotemperaturowa

klasa energetyczna A+++ zapewnia wysoką energooszczędność i najwyższy poziom dotacji z programu “Czyste Powietrze”

ekologiczny i efektywny czynnik chłodniczy R32

wydłużona żywotność sprężarki dzięki technologii inwerterowej

wysoki współczynnik COP nawet do 5,08

dostosowana do inteligentnego systemu zarządzania energią – PowerHouse powered by Loxone

<strong>Odporność na korozję</strong> dzięki obudowie wykonana z wysokiej jakości materiału

Pompa wysokotemperaturowa

klasa energetyczna A+++ zapewnia wysoką energooszczędność i najwyższy poziom dotacji z programu “Czyste Powietrze”

w pełni bezpieczny dla środowiska czynnik R290 dla nowej generacji pomp ciepła

wydłużona żywotność sprężarki dzięki technologii inwerterowej

Pompa Ciepła KAISAI.

Nowoczesna technologia pompa ciepła Kaisai pozwala na ich wydajną pracę w bardzo szerokim zakresie temperatury zewnętrznej. Dzięki wydajnej sprężarce inwerterowej, która pozwalaja na płynną regulację mocy grzewczej, efektywność całego układu wzrasta, a koszty eksploatacji maleją. Urządzenie jest bezpieczne – zarówno w użytkowaniu jak i dla środowiska. Sprawdzi się zarówno w nowych, jak i modernizowanych domach.

wysoka energooszczędność – dzięki wydajnej sprężarce inwerterowej,

bezpieczny dla środowiska i ekonomiczny czynnik R290

intuicyjne sterowanie – sterownik z 5-calowym, kolorowym ekranem oraz możliwość obsługi zdalnej

wysoka temperatura wyjścia wody – nawet 75°C przy -7°C na zewnątrz, bez wykorzystania grzałek wspomagających.

stylowa i wytrzymała obudowa – obudowa została wykonana z odpornego na korozję i warunki atmosferyczne materiału ASA,

obniżony poziom hałasu – wyjątkowo cicha praca (od 45 dB(A) w odległości 1m).

Pompy ciepła w naszej ofercie:

Pompa Ciepła Columbus PRO, niskotemperaturowa
warianty mocy: 
8 kW / 13 kW / 18kW / 23kW

Pompa Ciepła Kaisai, wysokotemperaturowa
warianty mocy:
 10 kW / 12 kW / 14 kW / 16 kW

Pompa Ciepła Columbus PRO, wysokotemperaturowa
warianty mocy:
 12 kW / 18 kW

PowerHouse by Loxone

System do inteligentnego zarządzania domem
Automatyczne ogrzewanie

system oblicza dokładne zapotrzebowanie na ciepło w Twoim domu. Dzięki temu możesz cieszyć się komfortową temperaturą w każdym pomieszczeniu o każdej porze.

Tryb ekonomiczny

pod nieobecność domowników, pompa ciepła przejdzie w tryb ekonomiczny, utrzymując minimalne temperatury w ramach wcześniej określonego zakresu.

Oszczędność energii

w pierwszej kolejności wykorzystasz dostępną energię z fotowoltaiki do ogrzania domu, dzięki czemu zaoszczędzisz więcej na rachunkach.

Ochrona budynku

ustaw wstępne zakresy temperatury w domu – jeśli temperatura spadnie poniżej określonego zakresu, ogrzewanie uruchomi się dla ochrony budynku.

Co zyskasz dzięki PowerHouse by Loxone?

Do 43% oszczędności energii na ogrzewaniu dzięki inteligentnemu ogrzewaniu stref dopasowanego do aktualnego zapotrzebowania na ciepło

zapytaj o ofertę
Columbus