Dynamiczne bilansowanie z gwarancją 1:1 – dowiedz się, jak to działa!

Zobacz

Dynamiczne bilansowanie z gwarancją 1:1 – dowiedz się, jak to działa!

Zobacz
Realizacje dla biznesu
Fotowoltaika

“Sęk” Stolarka Budowlana – fotowoltaika przy zakładzie stolarskim

Lokalizacja: Skarżysko Kościelne, woj. świętokrzyskie

O firmie:

Firma “Sęk” zajmuje się produkcją stolarki budowlanej. W zakładzie produkowane są m.in. okna i drzwi drewniane, przęsła ogrodzeniowe, wałki toczone, więźba dachowa czy elementy schodów. Przemysł drzewny jest wysoce energochłonny więc stale rosnące koszty energii elektrycznej stanowią zagrożenie dla jego rentowności. Chcąc uniezależnić się od podwyżek i zapewnić firmie stabilną pozycję, firma “Sęk” zdecydowała się na inwestycję w fotowoltaikę.

Podstawowe informacje:

rama

1

liczba instalacji

Group-2574

23,54 kWp

łączna moc zainstalowanej instalacji

3

Sunport

moduły fotowoltaiczne

4

Solis

falownik

Montaż.

Columbus wykonał gruntową instalację fotowoltaiczną o mocy 23,54 kWp wraz z infrastrukturą techniczną.

Instalacja fotowoltaiczna składa się z 52 szt. paneli fotowoltaicznych Sunport o mocy 460 Wp, zamontowanych na gruncie z wykorzystaniem dedykowanych systemów montażowych. Inwerter (Solis 3P20K-4G) został dobrany tak, aby zapewnić optymalną wydajność instalacji PV oraz gwarancję poprawnej i skutecznej współpracy z siecią energetyczną. Zastosowano również zabezpieczenia stałoprądowe i zmiennoprądowe, ochronę przetężeniową, przeciwprzepięciową, zwarciową i przeciwporażeniową oraz uziemienie systemu.

Moc instalacji została tak zaprojektowana, aby w jak największym stopniu pokryć zapotrzebowanie obiektu na energię elektryczną. Zdolności produkcyjne instalacji fotowoltaicznej w pierwszym roku (przy pełnej sprawności) to około: 24 360 kWh energii elektrycznej możliwej do wyprodukowania.

Dlaczego Columbus?

Wysoka jakość i terminowość to rzeczy do których przykładamy szczególną wagę. Dzięki temu nasi klienci mogą zacząć oszczędzać w możliwie najkrótszym czasie od podjęcia decyzji o inwestycji oraz długoterminowo. Wysokiej jakości komponenty oraz profesjonalny montaż to gwarancja długiej i wydajnej pracy instalacji na lata. Firma “Sęk” doceniła nasze starania, czego dowodem są wystawione referencje:

 

“Jakość oraz terminowość wykonanych usług pozwalają stwierdzić, że przedmiot zamówienia został wykonany w sposób należyty i staranny oraz zgodnie z zasadami sztuki budowlanej.”

~Stolarnia Sęk, Henryk Pastuszek

zapytaj o ofertę
Columbus