Termomodernizacja domu
Podstawowe dane budynku:
Przed modernizacją budynek generował wysokie koszty ogrzewania, co wynikało z jego niskiej efektywności energetycznej oraz przestarzałych systemów grzewczych. W wyniku tego, rachunki za energię były wysokie, a budynek znacznie przekraczał obowiązujące normy dotyczące zużycia energii. Dodatkowo, nieszczelności w oknach i słabej jakości izolacja powodowały straty ciepła, co skutkowało jeszcze większymi kosztami eksploatacyjnymi.
Ocieplenie budynku
Nowoczesny kocioł na pellet
Wymiana stolarki okiennej
Instalacja fotowoltaiczna
Modernizacja kotłowni i montaż systemu Columbus Hydro
Dzięki kompleksowej termomodernizacji budynku, udało się znacząco poprawić jego efektywność energetyczną.
Zapotrzebowanie na energię do ogrzewania zostało zredukowaneo 52%, co oznacza, że budynek stał się znacznie bardziej energooszczędny i tańszy w eksploatacji. O 22% mniej energii jest potrzebne do przygotowania ciepłej wody użytkowej, co również przekłada się na niższe rachunki.
Termomodernizacja budynku pozwoliła również na redukcję emisji CO₂ o 18,22 tony rocznie, to tyle, ile pochłania w tym czasie 2603 – 3036 drzew. To realny wkład w ochronę klimatu i poprawę jakości powietrza.
Oprócz znaczącej poprawy efektywności energetycznej, obniżenia kosztów ogrzewania i redukcji wpływu na środowisko, zauważalna jest też zmiana w estetyce budynku, który zyskał odświeżony wygląd.
-52%
Redukcja zapotrzebowania na ciepło do ogrzewania
Przed: 217,97 kWh/(m²/rok)
Po: 105,28 kWh/(m²/rok)
-48%
Redukcja kosztów ogrzewania 1m²
Przed: 4,11 zł / m²
Po: 2,15 zł / m²
-22%Redukcja zapotrzebowania
na energię do ogrzania wody
Przed: 46,40 GJ/rok
Po: 36,27 GJ/rok
-18,22 t CO2/rok
Redukcja emisji dwutlenku węgla
To tyle, ile pochłania w rok 2603 – 3036 drzew.
-44,23%
Redukcja rocznego zapotrzebowania na energię