Realizacje dla biznesu

O firmie:

Moto Koncept to okręgowa stacja kontroli pojazdów, która przeprowadza badania techniczne pojazdów. Firma świadczy także kompleksowe usługi związane z naprawą samochodów. Urządzenia diagnostyczne i warsztatowe, instalacja sprężonego powietrza, ale także oświetlenie stanowisk to główne “pożeracze” energii elektrycznej w firmie. Chcąc zaoszczędzić na rachunkach za prąd,

Podstawowe informacje:

1
liczba instalacji
39,56 kWp
moc zainstalowanej fotowoltaiki
Sunport
moduły fotowoltaiczne
Solis
falownik

Montaż.

Columbus wykonał instalację fotowoltaiczną o mocy 39,56 kWp wraz z infrastrukturą techniczną na dachu budynku firmy. 

Zakres prac obejmował m.in.:

  • audyt techniczny,
  • wykonanie projektu instalacji,
  • przygotowanie i uzgodnienie dokumentów,
  • wykonanie konstrukcji do montażu paneli fotowoltaicznych,
  • montaż paneli fotowoltaicznych, inwertera, zabezpieczeń AC/DC
  • sporządzenie dokumentacji powykonawczej.

Instalacja została zamontowana na dachu płaskim, o kilkustopniowym spadku pokrytym membraną. Zastosowane komponenty to monokrystaliczne moduły Sunport o mocy 460 Wp oraz inwerter sieciowy Solis. System fotowoltaiczny został zabezpieczony przed przepięciami i sprzężeniami, do ochrony wykorzystano ograniczniki przepięć typu I+II po stronie prądu stałego jak i po stronie prądu przemiennego. Została również wykonana instalacja uziemiająca.

Dlaczego Columbus?

W ramach naszych usług oferujemy wszelkie wsparcie w zakresie formalności. Przygotowujemy niezbędną dokumentację projektową, realizujemy także zgłoszenie do organów Państwowej Straży Pożarnej każdej instalacji fotowoltaicznej o mocy powyżej 6,5 kWp oraz zgłoszenie instalacji do Operatora Sieci Dystrybucyjnej. Firma Moto Koncept doceniła Columbus za kompleksową obsługę.

 

Dzięki kompleksowej obsłudze wszelkie formalności zostały szybko i skutecznie dopełnione.

~Moto Koncept, Prezes Zarządu Piotr Cygoń