Sprawdź nasze
instalacje

Jak to działa

Życie może być prostsze - w Columbus Energy wierzymy, że każdy powinien cieszyć się swoją niezależnością i kontrolą codziennego życia. Wiemy również, jak przełączyć także Ciebie na własną energię słoneczną, abyś oszczędzał od pierwszego dnia!

Dlaczego Columbus Energy?

Gdzie można korzystać z oferty Columbus Energy S.A?
Z naszych rozwiązań można korzystać na terenie całej Polski – w każdym rejonie kraju działają nasi konsultanci i instalatorzy. Planujemy też dalszy dynamiczny rozwój.
Gdzie można zakupić rozwiązania Columbus Energy?
Zadzwoń tel. 12 307 30 90 lub wejdź na www.columbusenergy/kontakt i napisz do nas!
Dlaczego wybrać ofertę Columbus Energy S.A?
Nasza oferta jest obecnie unikatowa na rynku polskim, żadna firma nie oferuje tak kompleksowego rozwiązania w cenach atrakcyjnych dla każdego odbiorcy indywidualnego. Columbus Energy S.A. to również lider rynku biznesowego instalacji fotowoltaicznych, szczycący się kompleksową obsługą na każdym etapie: od pomysłu, przez prace legislacyjne i techniczne, aż do rozpoczęcia funkcjonowania.

Moja energia ze słońca.

Co się dzieje, jeśli nie ma słońca?
Oczywiście w najbardziej słoneczne dni Twoja instalacja pracuje lepiej, ale nie martw się – także w dni deszczowe i pochmurne Twoja energia płynie do Ciebie tak, jak oczekiwałeś.
Co się dzieje z energią, której nie wykorzystam?
Energia wraca do sieci – Twojego naturalnego akumulatora. Dzięki dwukierunkowemu licznikowi wiesz, ile oszczędzasz. Pomagasz tym samym Twojej okolicy – może właśnie do najbliższego przedszkola czy szpitala trafiają wyprodukowane przez Ciebie nadwyżki energii?
Jak promienie słońca zamieniają się w energię?
Promienie słońca padające na krzem znajdujący się w panelach na Twoim dachu przekształcają się w energię, którą najnowocześniejsze urządzenia techniczne (inwertery) zamieniają w prąd dla Twojej rodziny!
Czym są ogniwa fotowoltaiczne?
Ogniwa fotowoltaiczne to płytki krzemowe, które zamieniają promienie światła na energię elektryczną. Krzem – tak mały pierwiastek, o tak dużej mocy jest najważniejszym elementem budowy panelu fotowoltaicznego. Jego celem jest zebranie i przetworzenie jak największej ilości promieni światła na całej powierzchni paneli.
Czy panele fotowoltaiczne produkują energię w zimę?
Tak, panele produkują energię cały rok, niezależnie od pogody. Jak podaje Greenpeace w czasie krótszym niż 30 minut słońce dostarcza na naszą planetę więcej energii niż wynosi jej konsumpcja w ciągu całego roku. W roku 2004 konsumpcja ta wyniosła około 118,858,600,000,000 kWh (kilowatogodzin). Pokrycie panelami fotowoltaicznymi fragmentu Sahary wielkości województwa dolnośląskiego zaspokoiłoby potrzeby energetyczne całej Europy. Pod pojęciem globalnego zapotrzebowania nie kryje się samo zapotrzebowanie na energię elektryczną ale całkowite zużycie energii przez człowieka.
Jak magazynować energię?
Najlepszym i najbardziej efektywnym magazynem energii jest sieć elektroenergetyczna. Dzięki aktualnym zasadom rozliczeń energii wprowadzanej i pobieranej z sieci dla mikroinstalacji, ich właściciele uzyskują znaczne oszczędności na energii. Energia wraca do sieci energetycznej, która jest naturalnym akumulatorem. Dzięki dwukierunkowemu licznikowi wiesz, ile oszczędzasz. Pomagasz tym samym Twojej okolicy – może właśnie do najbliższego przedszkola czy szpitala trafiają wyprodukowane przez Ciebie nadwyżki energii?

Moja instalacja.

Jak długo trwa instalacja?
90% instalacji z naszej oferty indywidualnej realizujemy w 1 dzień. Po ustaleniu z Tobą wszystkich kwestii wybieramy dogodny dla Ciebie termin, abyś jak najszybciej mógł cieszyć się swoimi oszczędnościami!
Jak będzie wyglądał mój dach po instalacji?
Doskonale. Pracują z nami najlepsi certyfikowani instalatorzy, większość z nich jest członkami Stowarzyszenia Instalatorów Polskich Odnawialnych Źródeł Energii
Czy instalacja jest bezpieczna?
Tak. Dzięki odpowiedniemu przygotowaniu technicznemu projektantów oraz instalatorów instalacje wykonywane przez Columbus Energy S.A. są bezpieczne, oraz bardzo funkcjonalne.
Czy muszę obsługiwać moją instalację?
Nie. Nasze projekty opracowaliśmy w światowym standardzie, z myślą o Twojej wygodzie i oszczędności czasu.
Czy mój dom w budowie nadaje się do abonamentu?
Tak. Potrzebujemy tylko przyłącza do sieci energetycznej.
Czy na każdym rodzaju dachu można zamontować instalację?
Tak – zarówno na dachu skośnym jak i dachu płaskim. Nasze systemy montażowe przystosowane są do każdego rodzaju dachu.
Czy instalacja odporna jest na przepięcia?
Każda instalacja Columbus Energy S.A. zabezpieczona jest zgodnie z najwyższymi światowymi standardami. Dbałość o bezpieczeństwo i bezawaryjną pracę to podstawa świadczonych przez nas usług.
Jaka jest trwałość paneli fotowoltaicznych?
Panele fotowoltaiczne w wielu krajach na świecie działają bezawaryjnie od wielu lat. Potwierdzeniem tego faktu jest 25-cio letnia gwarancja na sprawność modułów.
Czy panele wymagają okresowej kontroli?
Jedynie wzrokowej w kontekście uszkodzeń mechanicznych. Jeśli chodzi o pracę instalacji – monitoruje ją ciągle inwerter. W przypadku wystąpienia jakichkolwiek nieprawidłowości – poinformuje o tym od razu zarówno użytkownika, jak i instalatora (w momencie w którym jest podłączony do Internetu).
Jak długa jest gwarancja?
Gwarancja na moduły fotowoltaiczne wynosi 10 lat, a na ich sprawność – uzysk energii – 25 lat. Inwerter posiada 5-letnią gwarancję producenta, podobnie jak zabezpieczenia i pozostałe elementy elektryczne.
Czy wymiana licznika na dwukierunkowy jest płatna?
Nie. Wymiana licznika na dwukierunkowy jest bezpłatna i realizuje ją Zakład Energetyczny.

Moje oszczędności.

Jak oszczędzam dzięki wybraniu właściwej oferty?
Znalezienie odpowiedniego rozwiązania to duża, widoczna oszczędność już od pierwszego dnia po instalacji! Płacisz minimalne rachunki za prąd, który wykorzystasz w nocy, a w pozostałym czasie odbierasz własną energię!
Jak długo będą działały panele?
Dzięki 25-letniej gwarancji na produkcję energii masz pewność stabilnej pracy systemu. A panele będą produkować energię tak długo, jak będziesz tego chciał.

Mój dom, mój abonament.

Jak moja instalacja wpływa na środowisko?
Doskonale. Dzięki wybraniu jednej z ofert Columbus Energy S.A. dbasz o środowisko i przyszłość swoich najbliższych. Przez co najmniej 25 lat funkcjonowania Twojej instalacji dzięki Tobie nie spadnie na nas blisko 180 ton CO2, oszczędzisz kilka boisk futbolowych lasu i co najmniej 5 basenów olimpijskich czystej wody pitnej.
Czy konieczny jest serwis?
Sprzęt stosowany przez nas jest bezawaryjny. Nasi instalatorzy zadbają o to, aby wykonana instalacja nie wymagała serwisowania, abyś mógł się cieszyć nią przez lata.
Czy trzeba wymieniać baterie lub ładować akumulatory?
Urządzenia które wykorzystujemy nie wymagają dostarczenia dodatkowej energii z zewnątrz. Wystarczy najmniejszy promień słońca.
Czy mój dom musi być specjalnie przygotowany?
Wystarczy że korzystasz z energii elektrycznej. Resztą zajmie się Columbus Energy S.A.
Czy mogę aktywować abonament, jeśli mój dom nie jest nowy?
Tak. Doświadczenie i wiedza naszych instalatorów pozwala na bezpieczny montaż na każdym budynku.


Skontaktuj sie z namiZapoznałem się z polityką prywatności i akceptuję regulamin.